neprihlásený Streda, 24. apríla 2024, dnes má meniny Juraj
NFC smartfónmi minulý rok zaplatili Slováci 340 tisíc

Značky: mobilné platbyNFCsmartfóny

DSL.sk, 3.1.2014


Zákazníci Tatra banky, ktorá na Slovensku zatiaľ ako jediná umožňuje platiť namiesto platobnej karty technológiou NFC pomocou smartfónu s virtuálnou platobnou kartou, v minulom roku takýmto spôsobom uskutočnili platby v celkovej výške cca 340 tisíc eur.

Banka o tom informovala vo štvrtok.

Tatra banka pre platby smartfónmi cez NFC ponúka virtuálne Visa karty, pričom od mája 2012 takto umožňuje platiť majiteľom iPhonov pomocou prídavného zariadenia iCarte a od roku 2013 aj zákazníkom operátorov O2 a Orange s certifikovanými Android smartfónmi podporujúcimi NFC.

Podľa hovorkyne banky Maríny Masárovej klienti na bezkontaktných termináloch uskutočnili v uplynulom roku cez NFC zo smartfónu celkom 25 tisíc platieb, priemerná výška platby tak dosiahla cca 13.6 eur.

Najčastejšie zákazníci takto nakupujú v potravinách, kde bola uskutočnená až polovica transakcií mobilom. Najvyššia transakcia zaplatená NFC smartfónom bola tisíc eur a išlo o platbu za nákup v elektre.

Banka doteraz vydala viac ako 5300 virtuálnych Visa kariet pre používanie v smartfónoch.

Bezkontaktných platobných kariet používali klienti banky ku koncu decembra 750 tisíc a v minulom roku nimi zrealizovali 7 miliónov bezkontaktných platieb v objeme 56 miliónov eur, teda s priemernou výškou 8 eur.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Po oprave zariadení v EÚ sa predĺži záruka a výrobcovia budú povinní opravovať aj po záruke
Japonská sonda nebola skonštruovaná aby prežila noc na Mesiaci, funguje aj po tretej
Železnice opäť aktualizujú systémy, v noci nebude fungovať internetový predaj lístkov
Vydaná Fedora 40
Samsung spustil výrobu takmer 300-vrstvovej flash pamäte


inzercia



Diskusia:
                               
 

Myslím, že úplne postačuje na nákupy v potravinách a menšie nákupy bezkontaktná platba kartou, neviem načo by sa mi chcelo riešiť platenie pomocou smartfónu. Nevidím výrazný problém pri vyššej platbe zadať pin kód :). Podľa mňa pohodlnejšia varianta ako riešiť aplikácie vo smartfónoch a zaoberať sa v tejto súvislosti s bezpečnosťou, prípadne inými otázkami s tým súvisiacimi.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Tak telefon mas pri sebe 99% casu, kdezto penazenku s kartami nemusis mat vzdy pri sebe. Co by teda ale aj mna odradzalo je hlavne bezpecnost Android/iOS/WP, ale takisto aj zbytocna rezia okolo toho (appka, aktivacia). To uz mi pride vyrazne pohodlnejsie a bezpecnejsie nalepit si na zadnu stranu mobilu bezkontaktnu platobnu nalepku
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

Dik za tip :) .. ja ho sice asi nevyuzijem, ale mozno viem, kde sa mi bude hodit.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a ma to dalsiu nevyhodu.
staci ze mas len rootnuty mobil a mas smolu. vraj to je vyzadovane VISA spolocnostou aby to takto bolo.
Ja som platbu ce NFC pouzival, ale potreboval som root hlavne kvoli TASKERu. Takze som dal prednost tomu, ze je pre mna dolezitejsie mat telefon rootnuty ako tomu ze budem platit raz za cas mobilom. ale je to skoda, je to fajn nenosit penazenku a mat len mobil pri sebe...
zvlast ked mi to nikdo na zaciatku nepovedal a vyvalil som za NFC simku peniaze :(
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ono je aj nfc simka? ja som vyhodil peniaze za nfc mobil a nepouzil som to za skoro 2 roky ani raz =) prevratná technológia teda... hlavne v slovenských bankách často využívaná :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Je neskutočné ako nás stále donucujú nosiť všade mobil. Monitorujú nás a ešte si za to aj platíme, načo inlementovať čipy do tela máme mobil :) Takže židovské ciele sa pomaly napĺňajú. Som paranoidný? Uvidíme o 20 rokov:).
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Si, ale to neznamena ze po tebe neidu!
Odpovedať Hodnotiť:
 

fico po nas ide uz 4. rok teda po nasich bubakoch, snad ten smrat uz odide v marci.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ja mam nexus 4 a nie je podporovany to ma hneva. ale niekde som cital ze mozes mat rootnuty ale aplikaciu musis mat nainstalovanu skor. potom to vraj ide.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No praveze ja mam karty v penazenke a tu mam pri sebe 100% casu, kdezto telefon som uz parkrat doma zabudol. Pripadne si ho ani neberiem ked idem do potravin na 20 minut.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ty mas pri sebe telefon 99 percent casu. Su ludia co nedospeli do takeho stadia.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

no vidis, tu kolega nad tebou ma tak pri sebe penazenku a to dokonca 100% casu... ehm, nechytaj za slovicka, vies ako som to myslel
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nepotrebujes potom kartu vobec. Len na vyber z bankomatu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem, preco si nikto neuvedomuje, ze platenie platobnou kartou alebo inym sposobom, v ktorom sa platba uskutocni v obchodnom retazci cez sprostredkovatelsku banku, umelo zvysuje ceny. Banky si od obchodnika strhnu z ceny svoju maruz. O tuto marzu vacsina obchodnych retazcov zvysila ceny. Ked banky hlasia, ze zakaznika to nic nestoji a je to pre neho zadarmo, v podstate zavadzaju. Zvysenu cenu o 1,5-2% tak ci tak zaplati koncovy zakaznik, teda my, ktori sa takto skladame na vyssie zisky bank.
Odpovedať Známka: 5.5 Hodnotiť:
 

geez, myslel som, ze uz to tu bolo dostatocne krat omielane, aby to uz nikto nevytahoval, ale dobre:

1. aky je rozdiel z pohladu zakaznika, ci plati v hotovosti alebo kartou, ked cena tovaru je prenho rovnaka?
2. obchodnik, ktory prijma platby kartou ma oproti cash-only konkurencii vyhodu, prilaka viac zakaznikov, ma vacsie trzby, takze o zisk ukrateny nie je
3. handling cashu tiez nie je zadarmo - jednak platis ty ako zakaznik za vybery z bankomatu (teraz je jedno, ci za jednotlive vybery alebo v ramci baliku sluzieb - proste platis) a jednak plati obchodnik banke za vklad hotovosti na ucet. Uz nehovoriac o tom, ze pri platbe kartou nehrozi zakaznikovi/obchodnikovi riziko, ze ked pojde vybrat/vlozit prachy do banky, tak ho niekto okradne.
Alebo inak povedane - ak by aj teraz hned zrusili vsetky platby kartou, tak zvysene rezijne naklady okolo cashu by tie 2% za platby kartou vykompenzovali. Akurat s tym rozdielom, ze by to neplatil len obchodnik, ale aj priamo ty.
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

K bodu 1: - ak by sa viac platilo hotovostou, ceny tovarou v obchodnych retazcoch by boli nizsie
K bodu 2: - konkurencna vyhoda platby kartou nie je vzdy vyhoda ak rozhoduje nizsia cena
K bodu 3: - treba zmenit zmyslanie. Preco si maju banky vyberat poplatky, ked pracuju s nasimi peniazmi a na nasich peniazoch zarabaju. Oni by nam mali platit za to, ze spravuju nase peniaze.
Alebo inak povedane - aj teraz to "doplaca" len a len zakaznik, cize ja.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Keď im dovolíš aby s tvojimi peniazmi riskovali, tak ti za to zaplatia. Ak ich ale využiješ len ako prenajatú skrinku na stanici kam máš prístup nonstop a oni ti zaručia, že nikoho iného k obsahu nepustia a ak áno, tak ťa odškodnia, tak im za to zaplatíš ty.

Tento princíp mi príde celkom fér. Samozrejme nežijeme v ideálnom svete, takže netvrdím, že to všetko funguje presne takto, ani neriešim férovosť úrokov pre retail, oproti zisku banky, atď. Ale nepovažujem za normálne aby som ja niekomu niečo spravoval a ešte mu ja platil...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Takže chceš tvrdiť, že banka nenarába s mojimi peniazmi a iba ich drží, kedy si ja zmyslím ich využiť? toto si naozaj myslíš alebo nás iba skúšaš :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A ty si presvedceny, ze prave s tvojimi peniazmi naraba? Ako vies ktore su tvoje a ktore susedove? Tie tvoje predsa stale vidis na ucte. Mozes ich kazdu minutu presuvat po uctoch, vyberat, vkladat... nie je podstatne kde skonci bankovka ktoru do banky odnesies, dolezite je len to cislo, ktore mas stale k dispozicii. Takze nie, banka s tvojim cislom nenaraba, lebo tvoje cislo ti stale svieti na ucte. Kym ti banka vie zabezpecit , ze mas svoju hodnotu penazi stale k okamzitej dispozicii, tak nemozes dokazat, ze s tvojim "obsahom schranky" sa nieco deje. To cislo nepodlieha opotrebeniu, nevidis na nom znamky pouzitia.... ked ti ale z cisla ubudne alebo ti pribudne, vtedy vidis, ze ti s cislom banka naraba a to uz je ten druhy pripad, ze, bud akceptujes riziko straty a mozes ziskat vynos, alebo akceptujes ze, banka bude s tvojimi peniazmi narabat a banka ti zaplati za cas na ktory ich banke nechas.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak tvrdíš, že banka disponuje toľkou hotovosťou, koľko majú ľudia na účtoch? Nebuď trápny. keby si každý v jeden okamih chcel vybrať svoje peniaze, tak každá banka skrachuje. A ani banky sa tým netaja. Tak o čom to tu točíš :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja netvrdím nič o objeme hotovosti ktorou banka disponuje. Už si prestaň furt domýšľať a reaguj len na to čo píšem. Je samozrejmé, že banka nemá toľko likvidných prostriedkov, nie to ešte hotovosti, koľko majú všetci jej klienti na účtoch. Ale to sme neriešili. Riešili sme TVOJE peniaze (prečítaj si svoj príspevok PORIADNE). A tie tvoja banka má. Dokonca aj v hotovosti.

Predpokladám, že nemáš také schopnosti aby si prinútil všetkých ľudí naraz presunúť svoje peniaze... a k tomu tvojmu "keby": Keby teraz všetci Slováci chceli naraz písať do tejto diskusie, tak DSL padne. Keby si všetci obyvatelia tvojho mesta naraz pustili vodu zo všetkých kohútikov, tak nikomu netečie. Keby teraz všetci obyvatelia severnej pologule naraz vyskočili, tak vychýlia planétu...bla bla bla. Vieš čo majú všetky tieto "keby" spoločné s tým tvojím?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jediné, čo ti štát garantuje, je 100 tis.€ v banke, ktorá skrachuje, čiže nebude likvidná. A to iba fyzickým osobám. Samotná banka ti negarantuje nič. Len sa ti snažím otvoriť oči, že banka na každého vklade zarába, inak by predsa banky nemali zmysel. Vlastne požičiavame banke peniaze za čo si od nás ešte vypýtajú poplatky, že nám naše peniaze vydajú kedy my budeme chcieť. Zamysli sa nad tým, či je to fér, tak ako píšeš :)
PS : Pamätáš si vôbec, koľko bánk na Slovensku skrachovalo a koľko ľudí a podnikateľov prišlo o svoje peniaze len preto, že nebol zákon o ochrane vkladov?
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne chceš otvárať oči? toto sú nepodstatné keci. Ak si posratý, že tvoja banka skrachuje, tak si vyber prachy. Nikto ti v tom nebráni a banka ti tie prachy v pohode dá. Neviem kde je problém. Jasné, že banka zarába na svojich zákazníkoch. Ja tiež zarábam na svojich... tak to proste funguje. A áno je fér, že keď niekomu poskytneš službu, tak ti za to zaplatí. A tam to končí. To čo robí banka s peniazmi je irelevantné, pokiaľ dodržuje podmienky, ktoré si dohodla s klientom. Či sa ti už stalo, keď si robil prevod, že ti internet banking vypísal: sorry, ale za vaše peniaze sme nakúpili žito, teraz čakáme kým porastie cena a keď ho predáme, tak až potom môžete spraviť prevod? Ešte raz, keď banke odovzdáš bankovu, tá sa zmení na blbé číslo, ktoré sa ti pripíše na účet. To číslo na účte máš stále k dispozícii. Alebo sa podľa teba mýlim? Ak áno povedz mi SVOJ konkrétny príklad, kedy si nemal peniaze z BÚ k dispozícii, pretože tvoja banka s nimi obchodovala.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tie tvoje múčne teórie, ktoré KAŽDÝ dávno pozná si nechaj keď budeš niekoho strašiť ako "finančný poradca". V tomto prípade sú nepodstatné, lebo sa bavíme len o tom, že banka poskytuje službu "bežný účet" a klient za ňu platí. Čo je úplne normálne. Pre TEBA ako klienta je to to isté ako keby si si najal človeka, čo by za tebou behal s pokladničkou. A inak na základe čoho tvrdíš, že banka si pre seba zhodnocuje peniaze na bežných účtoch? Poprosil by som nejaký zdroj...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vidím, že si spokojný ako to funguje v bankovom sektore.
Kľudne si plať za to, že banke zveruješ svoje peniaze. Ja som kamenné banky opustil už od vzniku Mb...k. Vedenie účtu za 0€ a dokonca na terminovanom neviazanom účte mi pripisujú úroky za to, že tam mám peniaze. A to presne za tých istých podmienok o likvidite ako kamenné banky (tak ako si to popísal ). Za tých šesť rokov som ušetril nemalé peniaze oproti TB, kde som mal účet dovtedy. To mi príde fér.

Končím s touto debatou, každý má svoj rozum :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty furt splietaš veci čo spolu nesúvisia. Prečítaj si môj príspevok z 5.1.2014 11:14 poslednú vetu: banka ti zaplati za cas na ktory ich banke nechas.

Platí ti mbanka za peniaze na mKonte? NIE. Platí ti za peniaze na sporiacom účte? ANO, v podobe úroku podľa toho ako dlho ich tam necháš. A zrazu SI S TÝM SPOKOJNÝ. Prečo nejdeš mbanke búchať do polska na dvere, že chceš aby ti platila aj za peniaze čo máš na mkonte???? veď je to také strašne nefér, že ti neplatí.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A to, že máš vedenie účtu za 0, neznamená, že svojej banke s ktorou si SPOKOJNÝ neplatiš za služby. môžeš zaplatiť za výber hotovosti, zaplatíš pri platbe kartou (poplatok banka vyrúbi predajcovi a ten ho premietne do ceny tovaru, ktorý kartou zaplatíš). To, že niekde sú služby spoplatnené ako balík a platíš ich vo forme balíka aj keď to nevyužiješ je jedno. Neriešime tu výhodnosť, nevýhodnosť a či je niečo drahé a či je niečo lacné. Riešime princíp, ktorý je platiť poplatok, za to, že ti banka stráži peniaze a dá ti ich kedykoľvek k dispozícii. Ktorý ty považuješ za nefér.
Odpovedať Hodnotiť:
 

len citujem z 5.1 11:14
"A ty si presvedceny, ze prave s tvojimi peniazmi naraba? Ako vies ktore su tvoje a ktore susedove? Tie tvoje predsa stale vidis na ucte. Mozes ich kazdu minutu presuvat po uctoch, vyberat, vkladat..."

a neskôr z 5.1.21:00

"Je samozrejmé, že banka nemá toľko likvidných prostriedkov, nie to ešte hotovosti, koľko majú všetci jej klienti na účtoch."

Pekný večer prajem :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A to sa akože vyvracia? už vtedy som ti písal, že hovorím o TVOJICH peniazoch, nie peniazoch všetkých ľudí. A to platí pre každého klienta banky osobne. Už to pochop, banka je založená na tom, že naraz nebudú vyberať všetci, preto NEMUSÍ mať naraz toľko hotovosti. Tak isto ako elektrárne rátajú, že si všetci ľudia naraz nepustia všetky spotrebiče(rozvody by to nezvládli). Je úplne jedno čo sa v banke deje. TY svoje peniaze MÁŠ stále k dispozícii. Lebo nedokážeš presvedčiť všetkých klientov aby naraz vyberali. A tak jediný tvoj argument je "čo keby..."
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takže po lopate :)
Môj prvý príspevok bol na Tvoju myšlienku, že ti príde fér ak si banka vyberá poplatky za vedenie účtu. Mne to fér nepríde a zdôvodnil som ti to tým, že predsa používa moje peniaze a zarába s nimi. To si si aj sám nepriamo priznal. Iné by bolo, keby banka mojimi peniazmi nemohla disponovať, vtedy je to opodstatnené alebo keď mi napr. poskytne úver, predsa mi požičiava "svoje" peniaze, tak chce za to aj odmenu. To je nám obom jasné, nie?
Prečítaj si tento koment, je to pekne zhrnuté

Re: platobne karty
Od: prdlajs | Pridané: 3.1.2014 22:37

Ja už k tomu nemám naozaj čo dodať :)

PS: S tým posledným tvojim komentom súhlasím, takto to funguje ale to som vedel už pred tridsať rokmi :)


Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja to zase vidím tak, že patríš medzi ľudí, ktorí sa len sťažujú, aké je to voči nim nefér, ako sú oni ukrátení na úkor tých zlých firiem, ktoré si dovoľujú za svoje služby pýtať poplatok. Okrem Sporky mám účty v mBank a Fio. Tie posledné dve banky som vyberal kvôli najnižším poplatkom. Ale nebudem to teraz obhajovať tým, že v iných bankách sú nefér poplatky, aby som mal zo seba lepší pocit, že mi nešlo len o prachy.

To, že banky obchodujú s peniazmi z bežných účtov som nepotvrdil. Ja nemám 100% istotu čo s nimi robia, preto som to ani nevyvrátil. Kde ale berieš tú istotu, že na nich zarábajú? Nikde, len si to myslíš. Prečo ťa potom v každej banke tak motivujú na termiňák alebo investície, keď by im to podľa tvojej teórie mohlo byť jedno, keď obchodujú aj s peniazmi na BU? Ľudia by si mali zvyknúť tvoriť názor na základe FAKTOV. A jedinné fakty sú v tomto prípade len to, že banka svoje záväzky dodržala, preto jej zaplatím. Ako akej koľvek inej firme, čo mi poskytne službu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

1. takisto mozem argumentovat, ze cim by sa menej platilo cashom, tak tym by boli ceny tovarov nizsie a ty by si navyse menej platil za balik sluzieb. Holt je to dan za prechod od papierovych k elektronickym peniazom, nic s tym nespravis, ked nechces byt stale 100 rokov za opicami
2. neviem, ale pri tovaroch/sluzbach beznej spotreby mi je srdecne jedno, ci zaplatim 10eur alebo 10.2, ked budem mat komfort toho, ze nemusim monitorovat stav cashu v penazenke, a vyhladavat bankomaty (v "idealnom" pripade svojej vlastnej banky). Pri tovaroch vyssej hodnoty (>=1000e) ti vacsi rozdiel spravi marza (chamtivost) obchodnika

Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

3. Neviem teraz na co konkretne narazas. Balik sluzieb platis hlavne kvoli staromodnym zvyklostiam (vyber cashu = potreba bankomatov, vklad cashu = potreba kamennych pobociek, atd, atd). Ale spravne, treba zmenit zmyslanie - vyber si nejaku online banku a za spravu svojich penazi nebudes platit nic. A inak schvalne, skus si dat do ECB nejaky overnight vklad (tam ukladaju banky prachy z beznych uctov), zistis, ze tam je 0% urok, dokonca uz uvazuju o zapornom uroku.


Odpovedať Hodnotiť:
 

K bodu 1:To je práve ten problém že neexistujú dve cenovky pre cash a kartových zákazníkov.Proste ceny sa zdvihli jednotne a cash prakticky dopláca.Niečo podobné ako kedysi prehnane vysoká cena hovorov či si bral mobil v akcii za korunu alebo nie.Cena za minútu bola vsjo rovno.A tak ako teraz sú karty skryto "dotované" cashom boli vtedy dotované akciove mobily.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak ako som napisal @hahaqwerty - tak prestanme pouzivat cash uplne, ten tiez zvysuje ceny tovarov rovnako ako platby kartou. Mame 21. storocie a osobne nevidim ziadnu potrebu nosit v penazenke farebne papieriky a velke, tazke kusy bezcenneho kovu s umelo stanovenou hodnotou. Z mojho pohladu vzhladom na to, ako su uz karty rozsirene, praveze kartovi zakaznici doplacaju na zarytych cashovnikov
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Ide o to, ze ziadny obchodnik ti nebude robit charitu, a kedze nemoze zakaznikom uctovat poplatky za platbu kartou (lebo to ma zakazane v zmluve s bankou), tak to musi premietnut do cien. A tak, ako cim dalej tym viac platieb ide elektronicky, tym viac musia dvihat ceny. Nehovoriac o tom, ze vacsina kupujucich musi este platit za "uctovne polozky", ci uz skryte vo forme platby za ucet, alebo v pripade firiem jednotlivo (mrnave banky typu mBank nepocitam, tie vela v statistike nespravia).

To, ze na teba caka za rohom horda zlodejov, ktori ta hned okradnu o cash, je len propaganda tlacena do hlav na skolach. Aby si potom ako poslusny obcan odovzdal vsetky svoje peniaze banke, a este za to aj platil.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mozno ti napovie jeden z vysledkov hlasovania v CR v ankete o najabsurdnejsi bankovy poplatok z minuleho roka, ake je to cele chore. Jeden z ucastnikov napisal cosi v style, ze najabsurdnejsie su zakladne bankove poplatky, ak ich nazveme pravym menom:

1) poplatok za vedenie uctu - platim banke za to, aby vedela, kolko mi dlzi
2) poplatok za vklad na ucet - platim banke za to, ze jej poziciam peniaze bez uroku
3) poplatok za vyber z uctu - platim banke za to, ze mi dovoli vybrat si moje peniaze
4) poplatok za pohyb na ucte - platim banke za to, ze mi dovoli narabat s mojimi peniazmi
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A teraz si vymen role klienta a banky, a chod si do banky po hypoteku. Daju ti rovnake podmienky? Urcite nie, ani keby si bol generalnym riaditelom. Navyse ta zavalia kopou papierovaciek, aby si dokazal, ze im to budes vediet splacat, a budes musiet zalozit svoj majetok. Pri podnikatelskych uveroch je toho 3x tolko, vratane zalozeneho majetku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Takže keď mám Telekom a VUB, tak som v pi*i, že?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ano a este si aj kok*t
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Ja som zas fakt spokojný s nalepkou od VÚB. Smartphone mam stale po ruke nemusím vyťahovať kartu z penazenky. Jedina skoda ze ak ju mam nalepenu pod krytom tak ju zariadenia necitaju. A vyzera hnusne.)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam O2 a ucet v mBank?
da sa to pouzit?
ta virutalna VISA od tatrabanky je za co? predpokladam ze je tam nejaky ucet, ktory nieco stoji ... dik
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vitajte na investičné spoločnosti v Indii ponúkajú pôžičky pre zákazníkov , ktorí sú vo veľkej núdzi o finančnú pomoc , ktorú potrebujete požičať peniaze , investovať a platiť účty . Dostali sme Váš e - mail o vašej žiadosti o úver , chceme , aby ste vedeli , že máme všetky druhy úverov s úrokovými sadzbami pod 3 % , a preto ponúkame pôžičky denominované v eurách , librách . a $ .. Tieto úvery sú dobre poistení pre maximálnu bezpečnosť . To je pre nás prioritou Kontaktujte nás e - mailom : investimentcompanyindia@gmail.com alebo volajte 919650553766 .

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár