neprihlásený Streda, 24. apríla 2024, dnes má meniny Juraj
Antivírusy pre Android sú podľa Google zbytočnosť

Značky: Androidmalvérbezpečnosť

DSL.sk, 11.7.2014


Užívatelia zariadení s operačným systémom Android podľa spoločnosti Google nepotrebujú antivírusy a tieto len veľmi výnimočne poskytujú užívateľom reálnu ochranu.

Vyplýva to z vyjadrení šéfa bezpečnosti Adriana Ludwiga pre médiá, na ktoré upozornili noviny The Sydney Morning Herald.

"Myslím si, že platiť za produkt, od ktorého pravdepodobne nikdy v skutočnosti nedostanete ochranu, nie je racionálne zníženie rizika - ľudia ale kupujú veci pre rozličné dôvody," uviedol Ludwig.

"Myslím si, že viac ako 99% užívateľov nemá z antivírusu žiadny benefit. Určite nie je žiadny dôvod inštalovať niečo navyše," doplnil.

Antivírusové spoločnosti podľa Ludwiga preháňajú vážnosť hrozieb pre Android a zavádzajú. Hoci antivírusové spoločnosti informujú o množstve infikovaných aplikácií pre Android, aplikácie pridávané do Google Play sú kontrolované a reálne riziko pre užívateľov stretnúť sa s infikovanou aplikáciou je podľa Ludwiga o niekoľko rádov menšie ako na desktopových operačných systémoch.

Aj v Google Play sa aj v poslednom období vyskytovali nežiadúce aplikácie. Najväčšie prípady z posledného obdobia boli ale aplikácie realizujúce nežiadúcu činnosť alebo zavádzajúce užívateľov, išlo napríklad o aplikácie tajne dolujúce kryptomeny alebo deklarujúce nejakú funkčnosť a v skutočnosti ju nerealizujúce.

"Myslím si, že priemerný užívateľ Androidu potrebuje inštalovať antivírus? V žiadnom prípade nie," uzatvára Ludwig.

Ludwig takto hodnotí užitočnosť antivírusov potom, ako spoločnosť v apríli Google zlepšila zabudovanú funkčnosť kontroly aplikácií Verify apps overujúcu aplikácie inštalované aj z iných zdrojov ako z Google Play. Po novom kontrola nefunguje len pri inštalovaní aplikácie, Android periodicky kontroluje všetky inštalované aplikácie porovnaním ich so známymi škodlivými aplikáciami odosielaním informácií o inštalovaných aplikáciách do Google.

Ako efektívna je nová ochrana v porovnaní s existujúcimi antivírusmi, ako kompletná je definičná databáza Google o škodlivých aplikáciách, z akých zdrojov pochádza a ako promptne je dopĺňaná v porovnaní s databázami antivírusov nie je jasné.

Na rozdiel od napríklad Windows antivírusy pre Android skutočne v súčasnosti neposkytujú oproti zabudovanej ochrane žiadnu výraznú funkčnosť navyše, iba kontrolujú inštalované aplikácie. Na Androide nie sú k dispozícii API pre realizovanie napríklad heuristickej behaviorálnej kontroly a zároveň takáto rezidentná ochrana by znižovala výkon a výdrž mobilných zariadení. Jedinou potenciálnou výhodou antivírusov oproti zabudovanej ochrane môžu byť kvalitnejšie definičné databázy škodlivých aplikácií.

Či zvyšné menej ako 1% užívateľov, dopĺňajúce viac ako 99% užívateľov, by mohlo z antivírusu profitovať práve pre kvalitnejšie definičné databázy alebo akých scenárov sa týka Ludwig nespresnil.

Kým Ludwig sa tentokrát dotkol správania antivírusových spoločností len okrajovo, v minulosti zamestnanci Google tvrdo antivírusové spoločnosti tvoriace antivírusy pre mobilné operačné systémy kritizovali. Na konci 2011 ich Chris DiBona dokonca označil za "šarlatánov a podvodníkov". "Áno, antivírusové spoločnosti zneužívajú Váš strach, aby Vám predali nezmyselný ochranný softvér pre Android, RIM a iOS. Ak pracujete pre spoločnosť predávajúcu vírusovú ochranu pre Android, RIM alebo iOS, mali by ste sa za seba hanbiť," uviedol vtedy DiBona.

Príkladom neprimeraného strašenia antivírusovými spoločnosťami je aj incident len z tohto júna, kedy slovenský Eset informoval o objavení prvého ransomwaru pre Android šifrujúceho súbory. Spoločnosť zverejnila svoju analýzu ransomwaru, zamlčala v nej ale, že šifrovanie je triviálne odšifrovateľné, a namiesto toho strašila hrozbou straty dát a odporúčala inštalovať antivírus.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

HDD zdražia, Western Digital a Seagate to už oznámili veľkým zákazníkom
Po oprave zariadení v EÚ sa predĺži záruka a výrobcovia budú povinní opravovať aj po záruke
Japonská sonda nebola skonštruovaná aby prežila noc na Mesiaci, funguje aj po tretej
Železnice opäť aktualizujú systémy, v noci nebude fungovať internetový predaj lístkov - aktualizácia 1
Vydaná Fedora 40


inzercia



Diskusia:
                               
 

Ako ochrani kontrola aplikacii pre Google Store pred skodlivym obsahom, ktory user stiahne cez browser, alebo dostane emailom?
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

To záleží od toho, či decko sa nehrá na machra a zbytočne si necháva odrootovaný telefón. Používateľ bez root práv v linuxe a v androide sa nemá čoho obávať. To je stará pravda, ktorej sa držím 12 rokov ako skúsený užívateľ linuxu.
Odpovedať Známka: 2.4 Hodnotiť:
 

Velmi rozumne. Najma preto, linux nikdy nemal ziadne problemy elevaciou prav kvoli chybe v jadre (to patchuju len tak z dlhej chvile, aby sa nenudili) a navyse ked pracujes ako bezny user, tak je uplne v pohode, ze sa daky malware dostane len k tvojim datam (kontaktom, suborom atd..), ale system ostane nedotknuty. :-)
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

nuz niekomu ani 12 rokov skusenosti nepomoze :D
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

Ako potom vysvetľuješ, že mu ten prístup 12 rokov funguje?
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

malware ho zjavne netrapi, virus totiz podaktori beru ako matrix ktory sa nainstaluje do systemu a upecie vam hardware :) to, ze nejaky soft doluje u teba bitcoiny, pripadne odosiela sukromne data niekam do Turecka je irelevantne.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

to co popisal by som zhrnul asi takto. cely zivot chodim s pravou ponozkou naopak a este ma v nedelu pri ceste do kostola nezrazilo auto. ale ja nechodim do kostola. jednoducho sa s utokom kde by utocnik mojol vyuzit eskalaciu prav na ovladnutie jeho stroja este nestretol. to je vsetko. neznamena to ale, ze sa dalsich 12 rokov nestretne.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

suhlas, rovnako sa to da aj na win. vyskusane na rodine. vsetci maju user-ov a roky ziaden problem. ked nieco chcu, tak doninstalujem.

ina vec je, ze pri user datach bez zalohy moze byt problem. rovnako aj na androide, ked by ransomware zasifroval data tak, ze nie je znamy kluc, tak dovi...
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

http://xkcd.com/1200/
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Jednoducho, v menu telefonu nestavis, ze aplikacie len s Google Play... Nikdy som nepotreboval nic instalovat z ineho zdroja.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pokial nic nebrowsujes a neprijimas emaily, je to uplne v pohode. :-)
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

ty bys instaloval neznámou aplikaci z mailu a ještě předtím sám záměrně povolil instalaci z neznámých zdrojů?

Nejsi ty trošku hloupý? nejsi ty náhodou iPhone user?

takovým jako ty nepomůže ani atomovka proti malwaru :)
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

posledny raz a po lopate. rovnako ako v PC - browsujes na webe a tak nejak kliknes na URL (to je odkaz na stranku), kde sa zhodou okolnosti nachadza malware, ktory zneuziva aktualnu zranitelnost tvojho browsera, pripadne pluginu v nom. nepotrebujes nic povolovat, nic instalovat. udeje sa za teba, bez tvojho vedomia a cieleneho pricinenia. V tvojom konkretnom pripade sa zrejme aj neraz stalo, len o tom nevies. :-)
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

toto se děje jen na Windowsech
na Androidu se toto nemůže stát, že ty máš iPhona? :)
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

si idiot? to je zranitelnost prehliadaca, nie operacneho systemu. Ked ma v sebe firefox alebo chrome vulnerabilitu tak ho mozu mat aj na inych platformach, aj na androide.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

nechaj ho, cechomadara, kazdy z nas bol kedysi mlady a hlupy...
Odpovedať Hodnotiť:
 

si idiot? ty nevíš, že jsou mezi zranitelným Windows a Androidem značné bezpečnostní rozdíly? počkej, až ti bude 20 a poznáš, že Android je jaxi o 10 let napřed v bezpečnosti oproti děravým woknám ;)
tam zranitelnost prohlížeče nehraje takovou roli, drahý maďare :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

že ty nemáš "iPhona" ?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

pred takym niecim ta ziadna v sucastnosti existujuca antivirusova ochrana na mobily neochrani. zranitelnost v softwari moze mat kazdy jeden system, takze povazovat moznost zranitelnosti, za slabinu prave androidu je trochu nahlavu.
vacsinou je ale potrebna sucinnost viacerych zranitelnosti (v prehliadaci aj v OS) aby to nieco dokazalo.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

bzzz wrong. bez si dostudovat security model androidu..
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

bez si prestudovat permissions pre mailovych klientov a browsery :-)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

a ty si si ich aj skutocne pozrel alebo len tliachas co ti pride? schvalne som si ich bol skontrolovat. ktore s opravneni je problem a vysvetli mne hlupemu kde je problem. vopred dakujem.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

mimochodom to, ze user povoli aplikacii aj veci, ktore by mat nemala a nepozrie si k comu pozaduje pristup nie je chybou navrhu systemu. len taky detail aby sme sa nebavili o veciach co s tym nic nemaju.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak mas problem s permissnami, AppOps a vypni ktore uznas za nepotrebne. As simple as that.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prve co robim po naistalovani ROM odomikam soft z tretich stran.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

je fajn ze tu moznost mas, ale potoms a nestazuj na zranitelnost, ked sam a vedome si znizujes zabezpecenie svojho mobilu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

to je fagt uzastne... ftipni chuchl

maju teravi sistem ale snasia sa tvarid ako kepi boly Aplle

Aplle je vtomto smere najlepsi a preto som volil smer
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

gfGbdw Really appreciate you sharing this article.Really thank you! Will read on...
Odpovedať Hodnotiť:
 

akcie antivirusovych spolocnosti pojdu po tomto asi dolu, kedze sa novy trh nebude rozvijat ako sa planovalo.
Osobne to tiez povazujem za zbytocnost, pokial sa mobil ci tablet nenakazi klasicky cez internet.
Trocha som sa zacudoval nad tym, ze spomenul aj RIM a iOS, asi jednoducho nema rad Windows:)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

oprava: Antivirusy su zbytocnost.
ich jedina funkcia je spomalovat cely pocitac, pretoze moze byt antivirus akokolvek sofistikovany, pokial je blbec uzivatel, tak mu nepomoze ani svatena voda, nieto este nejaky antivirus

Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

To je jedna vec, druha, ze virus casto zdeteguju vo chvili, kedy je napadnuty az samotny antivir a uz pomoze len tvrdy format. Produkty od esetu sli dopice vo chvili, ked sa nedala nastavit vynimka na subor, ktory on povazoval za hrozbu a este horsie - nedal sa magor vypnut. Este aj s odinstalovanim bol problem, tak som im napisal par stavnatych riadkov co si myslim o tom ich retardovanom antivire, ked sa mi ho podarilo konecne oddrbat.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A práve tam je ten dunčo zakopaný, však? BFU vidí na facebooku super sexi jemne erotické video, klikne a vidí hlášku že nemá nejaký pofidérny kodek, stiahne kodek a antivirák mu papuľuje že je tam vírus, tak vypne antivirák a je hotovo. Takto sa nakazí 90% počítačov. Takže keď antivírus stojí medzi užívateľom a videom ktoré chce vidieť, a dá sa vypnúť tak je naozaj zbytočný.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Tak na to nepotrebujes ani antivirak. Na to ti staci zdravy rozum.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

si asi nedockavy alebo negramotny, lebo v esetovom antiviruse sa vynimky daju bezproblemov nastavit, neviem teda ake to bolo pred dvadsiatimi rokmi, ale mam posledne eset smart security uz niekolko rokov a nikdy som nemal problem s pridanim vynimky....ono to treba len pochopit menu a pochodit nastavenia aby to clovek nasiel, nepadne ti to hned do oka ako ikonka start na ploche :)
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

pocuvaj ako ked mas problem s takou trivialitou ako odinstalovat NODa, tak to asi nebude problem vyrobcu... :-)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ked je pan mudry, vsetkemu rozumie, tak naco ti to budem vysvetlovat? Eset z toho spravil az tak nie trivialnu vec - principialne je to jedno, do ziadneho zariadenia ho uz nedam, takze ma vobec netrapi ako to uz stihli medzitym vyriesit.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

praveze sa az tak mudry necitim, furt narazim na daco, s cim sa musim vytrapit. preto ma vzdy povzbudi, ze jestvuju aj ludia, ktori toho vedia este menej ako ja. :-)
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

"spomalovat cely pocitac"
clanok nehovori o AV pre PC ale mobily...
osobne si neviem predstavit, co za kreten clovek musi byt, aby mal PC pripojeny k internetu, vyuzival internet a celkovo PC ako bezny clovek a nepouzival ziadnu ochranu. ved to je ako ist do afriky, vyjebat tam pol cernosiek a vsetko bez kondomu. ano, aj s kondomom mozes nieco chytit, ale bez neho to mas takmer iste.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ano, naco vam je na androide antivirak?
Ved ked aplikacia "lampa", ktora rozsvedzcuje ledku blesku, pozaduje pri instalacii pristup ku kontaktom a pristup na internet a vy s tym suhlasite, tak vlastne ide o vami "odsuhlasenu" funkcionalitu, ze? A udaje sa uz posielaju tretim stranam...
A google sa tvari, ze vsetko je vporiadku! Hanba google!
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

ano, pořádku, říká se tomu svoboda volby a hloupí lidé nechť mají mobil plný malwaru, proti hlouposti totiž žádnej anti-malware nepomůže

kdo nechce přemýšlet a má rád fašismus, nechť si koupí iHračky, které se k uživatelům chovají jak k malým dětem :)

ps: viry na Android neexistují a ani nemohou
Odpovedať Známka: -0.6 Hodnotiť:
 

Hej, pekne si to pomenoval... Odrástol som na Linuxe a v práci som nafasoval MacBook Air. Hardvérovo veľmi vydarené zariadenie, baterka vydrží fakt dlho.
Kokos ale OS X... Hrôza, tak neergonomický systém som v živote nevidel. Minimum klávesových skratiek, všetko len drag and drop. Ak klávesová skratka, tak cez 3-4 klávesy, ktorú zadávam 5 sekúnd, kým naštelujem prsty.
Chceš si upraviť šírku panelu? Máš smolu, Apple predsa presne vie, aký široký má byť.
Chceš fičúrku, ktorá Ti zobrazuje rýchlosť sťahovania? Fajn, zaplať 14.99$ a máš 500kB "programík".
Vždy som si myslel, že OS X je niečo vydarené a pohodlné na ovládanie, keď ho štandardne ospevujú grafici a pod., ale reálne je to po lepených nepodarok a ľudia ho ospevujú len preto, aby nevyzerali ako blbci, keď za to už vyhodili tých 1000€.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

podobne vyjadrenia som pocuval od kamarata ktory bol donuteny zacat pracovat vo win, predtym robil len na osx :))
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

a podobne budes pocut aj od ludi ktori z win presli na linux. alebo z win na osx. alebo z osx na linux... alebo vlastne z akehokolvek OS na akykolvek iny OS... zvykni si :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Heh, ty si riadny lolo. OSX je cely postaveny na klavesovych skratkach. Na takmer kazdu akciu systemu existuje skratka, a ak nie, da sa definovat a existujuce upravit. To same plati o aplikaciach. Pokial aplikacia pouziva cocoa framework, tak si vies upravit skratky... Cize to plati pre drvivu vacsinu aplikacii...


Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

No ale ja chcem pocitac pouzivat a nie dva mesiace stale nieco nastavovat ;)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

mne sa viac páči prístup iOS - defaultne nemá aplikácia žiadne práva a tie práva si musí opýtať v čase, keď ich potrebuje. Navyše, ty ich nemusíš povoliť a aplikácia funguje naďalej - akurát bez funkcionality spojenej z daným prístupom. Tým pádom používateľovi stále docvakne - prečo aplikácia chce tie práva a zároveň ak si ich opýta v nesprávny čas, aj BFU vie, že nemá dať povoliť.

Pýtať si všetky práva pri inštalácií má výhodu jedine pre lenivosť vývojárov, žiadnu inú
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

a tym si vycerpal vyhody iOS :)
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

No a najlepsie na tom je to, ze iOS vyvojar pre to nemusi ani prstom pohnut :) Vsetky tie alerty si spravuje system, ktory v pripade zamietnutia, tie pozadovane data proste neposkytne.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Az na to, ze na iOS tie prava su "az dve" (pristup k addressbooku a k lokalizacii). Na Androide ich je troska viac - napriklad taky pristup k internetu - uz sa ta niekedy aplikacia pre iOS pytala, ci moze pristupovat k internetu? Alebo kopec inych, zakladnych cinnosti, ktorymi ti moze zavarit?

Pokial by mal iOS tolko moznosti pozadovat pristup k nejakej funkcnosti, ako Android, tak prvych 30 minut po prvom spusteni iba odklikavas prava. Alebo to urobit ako Android, vyrolujes ich na jednej obrazovke a odsuhlasis/zamietnes ich naraz.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak mas CM tak nieje ziadny problem, prava proste odoberies. Inak pokial viem toto neriesi ani WP a ani iOS. Schvalne, kto si mysli, ze tieto platformy su bezpecnejsie? ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V iOS vies prava kedykolvek odobrat, neviem ako je to na WP. Pozri statistiky malware na iOS vs Android.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

tie statistiky nie su take ake su, lebo by iOS mal menej chyb nez Android. su take preto, lebo pouzivatel a aj aplikacie iOS su znacne obmedzovane. je to bezpecnejsie, ale menej s tym spravis.
ved ani len jebnuty defaultny browser si nedokazes zmenit. jeden dokument ak chces v 3 roznych appkach pouzivat, mas smolu. musis si vsade vytvorit kopiu, etc.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Sorry ale nechapem preco by som mal mat na mobile 5 prehliadacov. Staci jeden a poriadny. Kopirovanie dokumentov do inej aplikacie ma svoj zmysel. Aby sa nestalo, ze kalkulacka sa mi bude hrabat v nastaveniach internet bankingu vsakze!
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

nepotrebujem 5, stacia mi 2. moj oblubeny ako defaultny a safari ako sekundarny, ak by som s niecim nahodou mal problem v defaultnom. ale to ti iOS nedovoli :)
kalkulacku sice k nastaveniam pustit netreba. okrem toho, nevidim nic proti tomu aby appky mali AJ svoj sukromny priestor kde ina appka nevlezie. ale pokial potrebujes s viacerymi appkami pracovat nad jednym suborom, tak proste polovicu casu stravis len jeho kopirovanim vsade... a ked uz budes skoro hotovy, zistis ze raz si ho zabudol skopcit a pracoval si na zlej verzii suboru. proste otras!
pokial ty svoj mobil pouzivas tak, ze si obcas skontrolujes maily a zahras nejaku hru, fajn. ja mam v telefone SSH klienta, FTP klienta, file manazera, MySQL klienta, office, 2 prehliadace a spustu dalsich appiek. a to, ze tieto appky nedokazu spolupracovat (napr. z file managera poslat subor cez FTP klienta) kurevsky zhorsuje produktivitu.
proste iPhone nie je urceny na produktivnu pracu.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Mne tiez staci jeden, poriadny. Problem je, ze v iOS taky nie je.

Tak to dopadne vzdy, ked si niekto mysli, ze ma patent na rozum a ostatni ho nevedia predbehnut. Aj Microsoft si myslel, ze IE6 je hotovy, dalej vyvijat netreba a vidis, ako dopadol.
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj v iOS vies jednotlive prava odoberat. akurat je to tak naprd neprehladne v nastaveniach.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja uz premyslam ci nevypnem antivirus v klasickom Windowse. Za poslednych 5 rokov mi zapnuta heuristka v realnom case nasla 3 krat skodlivy kod z coho raz to bol falosny poplach. Pokial clovek nie je tupy a nespusta kazdu blbost, riziko infikovania OS je minimalne. Na nedoveryhodny softver aj tak pouzijem sandbox a hned zistim ci sa sprava podozrivo alebo nie.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ked chces pozerat porno jedine vo virtualke:)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

tak statisticky, ak by si navsevoval na internete iba pornostranky a nic ine, tak si vo vacsom bezpeci :D aspon podla tohto typka:
http://dopice.sk/9VY
Odpovedať Hodnotiť:
 

mozem potvrdit - zo vsetkych mojich oblubenych pornostranok a porno for som este nic zleho nechytil.
zato mi antivir parkrat zablokoval kvoli podozrivemu spravaniu blogy, stranky s pozadiami, dve-tri spravodajstva, rozne chany, jedno komixove distro a par flac share stranok...

cili, statisticky mas vyssiu sancu capnut bordel pri beznom browsovani ako cumeni na porno.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja potvrdzujem tiež. Raz som hľadal nejake ekonomicke novinky na webe a to bolo vykričnikov z antiviru.
Odpovedať Hodnotiť:
 

virtualne porno nieje ono,kazda Romka o tom vie svoje
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jak kukam na prispevky, jeden odbornik vacsi jak druhy. ten zbada malware uz z dialky a tamten dokonca ani na ziadny nenarazil. fakt nechapam, kde sa beru tie kvanta masin, na ktorych vsetky tie botnety bezia... :-)
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

u pouzivatelov, ktorych najdes v komentaroch na sme.sk :D dslkari si vsetko l33t :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Majitelia tych masin najskor DSL.sk ani nepoznaju...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

my mame v mozgu integrovane nase antivirusy, vieme detekovat fake stranky a ojeby v baneroch na prvy pohlad. Na reklamne banery aj tak neklikame, vacsina z nas maju aj tak adblock. Windowsaci neotvaraju kazde drble exe z emailu, a potom ja a moji bratia linuxaci aj tak exe neotvarame takmer vobec a ak ano tak vo virtualke kde si predtym spravime snapshot.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Minuly rok o tom Ludwig hovoril podrobnejsie
http://goo.gl/CWvelQ
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je pekne ale prax ukazuje ine :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Handroshit je virus sam o sebe.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lutujem dsl.sk ked 90% uzivatatelov ma adblock. Asi si velmi vazite ich pracu ze
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ja podporujem DSL.sk tym ze dobrovolne klikam na reklamy, chalani si to zasluzia, lebo nemaju trapne a otravne reklamy ako na iných IT weboch. A diskutovat sa da bez toho aby som sa musel registrovat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No veď ale veľa ostatných si myslí že je samozrejmé čítať web a blokovať reklamu. Neviem ako by sa vám páčilo keby chodím ku vám na záhradu si oberať čerešne a ešte vás prídem opľuť že ste si dovolili pýtať za to peniaze.

Ja osobne som dsl.sk dal do 2 svojich aplikácií.
http://goo.gl/cSr9KH
http://goo.gl/ZOu90H

Snáď im to pomôže :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Jop, keď si spomeniem, tiež zopár reklám naklikám (inak na reklamu kliknem raz za uhorský rok, lebo napriek super duper personalizácii sú tam strašné sra*ky).
Odpovedať Hodnotiť:
 

netreba len klikat, ale niekde som cital ze na google reklame musis ostat aspon 30sekund
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemam adblock a nie je to preto, ze by som nejako obluboval reklamy.

Ale jednoducho je to varovny signal. Ak to niekde s reklamami prehanaju, tak tam jednoducho nechodim.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár