neprihlásený Streda, 24. apríla 2024, dnes má meniny Juraj
Microsoft neopravil ani po pol roku vážne chyby vo Windows Phone, experti ich zverejnili

Značky: MicrosoftbezpečnosťInternet Explorer

DSL.sk, 24.7.2015


Po tom, ako spoločnosť Microsoft po problémoch v minulosti výrazne zlepšila prístup k bezpečnosti svojich produktov, prichádza v poslednom období opäť k incidentom vyvolávajúcim otázky o prístupe Microsoftu k bezpečnosti.

Už niekoľkýkrát v poslednom období totiž tento týždeň zverejnili bezpečnostní experti chyby skôr ako ich Microsoft opravil kvôli tomu, že Microsoft chyby po nahlásení neopravil v stanovenej časovej lehote.

Microsoftu sa to stalo okrem iného viackrát aj na prelome rokov, kedy Google zverejnil informácie o vážnych neopravených chybách vo Windows. Spoločnosti sa kvôli tomu dostali do sporu, Google ale naďalej trvá na zverejňovaní chýb ak nebudú opravené v 90-dňovej lehote.

Aktuálne divízia TippingPoint Zero Day Initiave, ZDI, spoločnosti HP zverejnila informácie o štyroch závažných chybách ZDI-15-359, ZDI-15-360, ZDI-15-361 a ZDI-15-362. Tie sa nachádzali respektíve nachádzajú v prehliadači Internet Exploreri pre Windows aj mobilný operačný systém Windows Phone.

Všetky štyri chyby sú typu nesprávnej manipulácie s pamäťou a umožňujú útočníkovi po podvrhnutí webovej stránky spustiť na PC alebo smartfóne ním zvolený kód. Chyby tak patria medzi závažné chyby a majú CVSS skóre 6.8 až 7.5.

Chyby boli nahlásené spoločnosti Microsoft od 12. novembra 2014 do 20. januára 2015. ZDI štandardne dáva tvorcom softvéru 120 dní na opravenie chýb, Microsoft si u všetkých vyžiadal predĺženie lehoty.

Keďže nakoniec chyby v prípade mobilnej verzie Internet Exploreru vo Windows Phone neopravil ani v predĺženej lehote, ZDI tento týždeň informácie o chybách zverejnila. Zverejnené neboli exploit kódy ani detailné informácie umožňujúce okamžite chyby identifikovať, informácie ale pomenovaním pamäťových objektov pri manipulácii s ktorými k chybe dochádza výrazne zužujú miesto chýb a v nejakej miere zrejme môžu byť nápomocné útočníkom tieto chyby minimálne o niečo ľahšie identifikovať.

Navyše okrem neopravenia chýb sú zvláštne aj okolnosti ich opravenia v Internet Exploreri pre Windows pre PC. Chyby boli podľa Microsoftu v klasických Windows opravené na začiatku tohto mesiaca, popis príslušnej aktualizácie ale u pamäťových chýb nepopisuje detaily a napriek vzájomnej komunikácii nie je jasné, či bola ZDI o ich opravení informovaná.

V pôvodných oznámeniach totiž ZDI hovorila ešte stále o zraniteľnosti Internet Exploreru celkovo a až neskôr informáciu modifikovala na Internet Explorer Mobile, zároveň v histórii nahlasovania chýb a reakcie tvorcu softvéru chýba informácia o opravení chýb v IE pre Windows pre PC.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Vydaná Fedora 40
Samsung spustil výrobu takmer 300-vrstvovej flash pamäte
NASA opravila sondu Voyager 1, aktualizovala softvér aby nevyužíval poškodenú pamäť
Telekom má nové programy Swipe pre mladých, aj s neobmedzenými dátami
Dánsko chce vybudovať minimálne 6 GW veterných elektrární, v mori
Dnes pribudne ďalší vysielač digitálneho rádia
Skylink zvažuje sprístupnenie Live TV pre Linux s nižším rozlíšením
Qualcomm uvedie nový CPU pre notebooky v stredu, bude mať aj nižšiu verziu
Android prešiel na lepší SW dekóder AV1, umožní prehrávať AV1 videá na viac smartfónoch
Odmena za ťažbu Bitcoinov klesla na polovicu


Diskusia:
                               
 

Tak aby niekto nebol schopný opraviť popísanú chybu za viac ako 4 mesiace, tak to už musí byť dobrá zberba amatérov. A kto vie koľko chýb tam je ešte našlahaných.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ty si asi robil na projektoch, ktore maju 1mega riadkov kodu a plno dalsich pridruzenych kniznic, zavislosti a pod. ked to vies takto rychlo zhodnotit.
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

Tak mi potom vysvetli prečo je nájdená chyba v Linuxe a Open-source opravená na druhú deň keď to spravuje "banda amatérov" a nie spoľahlivá americká firma ako M$ (ako tu niektorí tvrdia) ?

Proste sa im nechce, im je jedno či sú tam nejaké chyby. Hlavne že sa to predáva, tlačí výrobcom a do štátnej správy. Viac ich nezaujíma.
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

nie kazda, bobe; niektore chyby su otvorene dlhe roky a stale sa na ne kasle...

ps: uz opravili linuxaci tu chybicku, ktora ti pri kopirovani vacsieho mnozstva suborov na externy disk jednoducho niektore subory vynechala?
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Posli link or didn't happen. Nebolo to skor tym ze amater nepockal kym sa mu vyprazdni cache na disk?
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

no co, nikto mu nepovedal, ze existuje prikaz "sync"...
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

"Už niekoľkýkrát v poslednom období totiž tento týždeň" :D:D:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

inymi slovami: tento tyzden zverejnili chybu, jav ktory sa uz niekolko krat v poslednom obdobi opakuje.

kde vidis problem?
Odpovedať Hodnotiť:
 

https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=162211
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

porovnavas chybu ktoru developeri neboli schopni reprodukovat:

> Tons of people can easily reproduce this bug

But none of the developers. Also, it is still unclear if this issue is due to removing the external device too early, i.e. before all the cached contents is written out.

s kritickou chybou umoznujucou utocnikovi spustit lubovonlny kod len navstevou web stranky a ktora bola developerom popisana kde, kedy, ako s kym, od koho a za kolko.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

reagujem priamo na:
"Tak mi potom vysvetli prečo je nájdená chyba v Linuxe a Open-source opravená na druhú deň...",
co je picovna.
linux a oss ma tiez svoje muchy a niektore z nich su x rokov stare. napr. ako tato. a veselo sa na ne serie (detsku vyhovorku devs hadam neberies vazne...)
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ak sa na externe medium nezapisu vsetky data, najpravdepodobnejsie je ze uzivatel jednoducho nepocka na kompletny zapis a neodmountuje medium korektne pred jeho odpojenim, proste len medium vytrhne z portu a potom sa cuduje. Pri nedodrzani spravneho postupu naozaj mozu byt este niektore data nezapisane a budu na tom mediu chybat. A Linux aj Windows su na tom uplne rovnako.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

heh, jasne... zvalme vsetko na blbych uzivatelov, ze ano?
ked nieco nefunguje - blbec uzivatel,
ked nieco blbne - blbec uzivatel,
ked je niekde chyba - blby uzivatel si za to moze sam...

vyzera takto riesenie problemov s oss v praxi? :)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ked nieco niekomu nefunguje, popise postup, ten zopakuje dalsia osoba a tej vsetko funguje, tak sa to nazyva "nereprodukovatelne" a presne rovnako sa to riesi aj v closed source ;).
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

co ale neplati v pripade, ked maju problem 'tony uzivatelov'...

resp. je ista metrika, ktor ti ukaze, aky velky problem je a ako velmi sa mu treba venovat. menovite - riziko ziskas, ked vynasobis medzi sebou vyskyt, vyznam a odhalenie (kazde od 1 do 10 - napr. vyznam: 1 ked sa nic nedeje; 8 ked to sposobi nefunkcnost veci; 9-10, ked to sposobi ujmu na zdravi bez vystrahy).
vsetko nad 40 treba mat v merku (teda, ak sa chceme hrat na nejaky kvalitny system) a riesenie rizik nad 100-125 by malo byt absolutnou prioritou.

'tons of people' ti hodi minimalne vyskyt na 6, vyznam je na 8, lebo komponent nefunguje ako ma, a odhalenie je 10, lebo to pravdepodobne na svoju necinnost nijako neupozornuje.

a teraz budz mudry :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aka je to metrika, "tons of people"? 25 ludi, priemerne po 80 kg?

Srandicky bokom... ked sa niekto ohana vyrazmi typu "aj vela inych ludi", zvycajne mlzi. Bud sa ti ludia ozvu - a ak niektory dokaze problem popisat, tak, ze sa da zopakovat, tak super. Ale ak sa niekto iba usiluje uputat na seba pozornost a vyrobit zdanie, ze problem PEBKAC je naozaj naozaj velky problem v danom softwari... tak sleduj, ako ho kazdy normalny pm alebo developer diplomaticky niekam posle.

Inak: jeden clovek ti nemoze odargumentovat, ze problem je rozsireny, pokial ti nevie dodat realne data a ma iba tvrdenie, ktore nemusi byt pravdive.
Odpovedať Hodnotiť:
 

podla toho, co pisu staci>
- zapojit removable drive(usb kluc alebo externy disk)
- kopirovat vacsie mnozstvo suborov
- skontrolovat si manualne, ci su skopirovane (pripadne skontrolovat este raz na druhy den)

vtipne je, ze to robi dve veci - bud to nekopiruje subor vobec, alebo len necha hlavicku s nulovou velkostou. co je zaujimave.
dalej ma napr. zaujalo, ked chlapik hovoril, ze dal kopirovat rozne zdrojaky a vyhodilo mu hlasku o duplicitnom subore.
a co je tiez zaujimave je, ze typek hlasil, ze ked dal kopirovat vacsia mnozstvo suborov, hlasilo mu vzdy iny pocet...

dalsia vec, ktora je dost vtipna, je, ze si dolphin nekontroluje, ci su subory uspesne prekopirovane na nove miesto pred tym, ako ich zo zdroja zmaze (v pripade move).

ps> ton of people - amici asi traja, slovaci 12, somalci - cely narod...
sranda ale bokom, ten bug bol asi 3x znovu oziveny a vyzera byt dost vazny. teda... neviem ako u teba, ale nechcel by som, aby mi system bez varovania mazal subory z exteraku :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Keby to stacilo, nebolo by to no-repro...

Este tam moze byt vplyv niecoho dalsieho, s cim sa nepochvalili. Mozno hw problemy, alebo co ja viem co.

Vacsina file managerov nekontroluje, ci je subor na novom mieste - pretoze nie je kontrola ako kontrola. Ked ho islo vytvorit, islo do neho zapisovat a isiel zatvorit, tak kazdy sw predpoklada, ze je tam. Ma ho znova otvorit a skontrolovat sha256 checksum? Potom by tu bolo brblania na pomale presuny.

Budem sa opakovat, ale chybajuce alebo poskodene subory mozu ukazovat na problematicky hw. Ci uz napr. usb radic (alebo jeho driver), alebo aj samotnu RAM, kde bola ulozena cache.

Osobne som sa s takymto pripadom nikdy nestretol, ale nepouzivam dolphin. Nautilus - mc - rsync, podla nalady, prave pouzivaneho prostredia a tak dalej.


No a ked pisal ze "tons", tak som ocakaval aspon dve ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

moze byt, ze im nejaky timeout necha umriet disk, alebo co.
moze byt aj odflaknuta rekurzia alebo preteceny buffer...
alebo sa hadaju nejake drivre medzi sebou - napr. disk si neskontroluje, ci nan nepise nejaky program a len tak sa odparkuje, kvoli setreniu energiou :D
ram detto...
inak, dost mi to pripomina cinske terove usb, v ktorych bola len 4GB flashka, ktora sama seba prepisovala do nekonecna :D

je to cele vtipne - za tych x rokov sa stale neprislo na to, co to moze robit a ani sa im nepodarilo znizit riziko na tolko, aby, ak to nahodou zblbne, ludia neprisli o subory... co je dost nezvycajne (nechcem pouzit vyraz odflaknute a amaterske)...

btw> ako potom vysvetlis to, ze typek dal kopirovat mnoho suborov a furt mu ukazalo iny ich pocet?
a po ukonceni kopirovania ich stale mal iny pocet na prenosnom disku?

alebo> ak je chyba v hw - preco sa veselo kopiruju subory dalej aj ked nie je kde kopirovat?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Pokial viem, boli problemy so spravanim sa diskovych cache (tych, co su priamo na disku). Disk tvrdil OS jednu vec, ale robil inu vec - napriklad nerespektoval sync (zapis vsetko co mas v cache, potom daj vediet, ja pockam). Kedze to ma sakra vplyv na benchmarky, disky sa tvarili, ze vsetko zapisali a vratili OK, aj ked to este fyzicky na disku nebolo. A ked user takyto disk odpoji, pretoze OS si mysli, ze vsetko je uz v cajku... pohroma na svete.

No ked ukazuje vzdy iny pocet, tak by mal vediet urobit test case, nie? Ze ked mam takyto adresarovy strom, je tam X suborov, ale vas zazrak mi ukaze iba X-Y... Akurat to musi popisat, ten developer nevidi do jeho systemu a nevie, preco sa sprava tak, ako sa sprava. A bud to podla toho popisu pojde, alebo nie.

Odpovedať Hodnotiť:
 

cache a nekorektne odpojenie zariadenia tam uz jeden typek zmietol zo stola...
- kopirovanie skoncilo
- system hlasi fin
- disk nehrci
- cache vybavena
- subory furt chybaju (o velkosti viac ako je velkost ram)...
- plus po dalsom logine mali niektore subory zase 0-vu velkost

dalsi typek pindal, ze dal nakopirovat 2k suborov a zrobilo mu len 777. pripisoval tomu nejaku vyssiu hodnotu...

zaujimave, zaujimave... :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Vsak uvidime... vybalime popcorn a mozme sledovat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj, pridavam sa s pivom :D

moj tip je, ze za to mozu Illuminati :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne robi nieco podobne Win 8.1, ked kopirujem cele foldre z fotaku do kompu - niektore fotky proste vynechava. Je to nepredvidatelne, takze radsej oznacim vsetky fotky a kopirujem ich tak.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne to robi svet, ked kopirujem vodku do seba...
Niekedy mi vymaze par hodin, niekedy cely den...
Uplne nepredvidatelne.

Od vtedy pijem radsej rum.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak chyba linuxu ci kde? ci nevieme rozlisit taketo veci?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

je to chyba v oss, ktory hore chlapik obhajuje. a tyka sa linuxu, cili riesit ho maju linuxaci. teda, ak este nerozbehali kde na windowse :)

ps: v clanku sa chyba jedna o chybu windows exploreru alebo windowsu? ci to nevieme rozlisit?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Je to chyba medzi stolickou a klavesnicou (minimalne uz neschopnost podat reprodukovately postup). Presne rovnako riesime podporne incidenty aj my v closed source svete.
Odpovedať Hodnotiť:
 

teda, veci, ktore ludom nefunguju, su zmietnute zo stola vetou: "ale mne to funguje"?
Odpovedať Hodnotiť:
 

a co ine sa ma spravit ak to vyvojarom vazne funguje a chybu sa nedari reprodukovat?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nakreslit si rybicku, napr.?
a ak zlyha ishikawa, este je tu furt mnoho inych metod, ako sa da prostrednictvom systematickej analyzy dopracovat k tomu, co je vlastne na vine.

problemy /resp. vyzvy, zalezi, ako to beries/ su tu totizto na to, aby sa riesili, a nie na zamietanie pod stol. to, ze to jednemu-dvom vyvojarom ide neznamena, ze sa problem nedeje/nestal...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nech sa paci, hore je link na bugtracking zaznam, tak tam mozes navrhnut postup riesenia. ale nezabudni ze "najdite si postup riesenia" nie je postup riesenia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak ma oslovia a patricne ma zaplatia, kedykolvek.

dovtedy si musia dat rady sami :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nie.

Je poziadane o dalsie informacie vetou "Ziadame o popisanie postupu, pri ktorom sa chyba vyskytuje". [ale aby som bol fer, v pripade nasich zakaznikov je to na ich systemoch a ich datach, nie na "programatorovom pocitaci"].

My potom dany postup vyskusame a bud tam chyba je (vtedy sa opravi), alebo nie je. Ak dany postup nevie reprodukovat danu chybu, co ma programator robit? Hrat sa s tym dalsie dva tyzdne, ci ju nahodou neobjavi?

Ty mas dost penazi na to, aby si cele tyzdne platil programatorov za to, aby hladali nejaku chybu, ktora tam moze, ale nemusi byt?


Odpovedať Hodnotiť:
 

ak je to kriticka chyba typu "nezalohuje to dolezite data" tak, ako platiaci zakaznik, ocakavam, ze v tej robote budete aj spavat, kym to neopravite. tot za a.

za b, kedze to funguje na pocitacoch dotknutych ludi, tam by nebol problem tuto vadu zopakovat...

a za c, stale je tu moznost minimalizovat riziko straty dat. aspon do casu, kym chybu neodstrania.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a) ale musis si byt isty, ze je to v komponente, za ktoru sme zodpovedni. Ak mame na starosti napriklad OS a niekto iny ma na starosti backup, OS v poriadku doda data backupu ale ten ich niekde cestou medzi NAS a tape library strati, tak samozrejme tam spavat nebudeme. Poskytneme primeranu sucinnost backup teamu, ktory tam spavat moze ;)

b) by si sa cudoval, ale PEBKAC sa vyskytuje aj v takomto prostredi

c) ak mas moznost, tak ano. Ked ti vypadne neredundantny hw a na tu cinnost ho potrebujes, tak moc na vyber nemas.

Odpovedať Hodnotiť:
 

a, to je samozrejme. menna zodpovednost byt musi...

b, my sme na to mali specialny kod - ID-10T. ale ano, 'nieco' mi vravi, ze mas pravdu :D

c, zavisi od dolezitosti dat. ja preferujem radsej prevenciu a byt sichr, ako riesit pripadny pruser. bo potom je uz neskoro plakat :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď si spomenul spojenie "spoľahlivá americká firma ako M$ (ako tu niektorí tvrdia)",
hneď som si spomenul na 4Maniaka., ktorý bol učebnicovým príkladom.
Normálne sa mi zacnelo po jeho perlení a trollovaní :)
Čo je s tým chlapom?
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ja som aj narážal na jeho výroky. A ozaj dlho tu nebol
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A snáď vieš o lepšej v tých romzeroch???
No daj ešte jeden...
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

zmenil nick :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nie ze by sa im nechcelo, ale maju zmluvu s NSA ze backdoor bude otvoreny do nejakeho terminu :D
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

microsoft čile spolupracuje s NSA asi nejvíc ze všech IT společnosti
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

No a Pepo? Čo zasa riešiš?
Zasa nemáš na českých weboch kam písať? Máte ich málo???
Odpovedať Známka: -6.2 Hodnotiť:
 

A ty to tu vlastníš, drbko, alebo si myslíš, že máš väčšie právo sem písať, lebo si sedláčik zo Slovenska?
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Desia ma jeho totálne bludy a scestné dezinformácie...
Taký ako Maniak hovorieva, MATELKO...
Ja toto Pepana tiež nemusím...
Odpovedať Hodnotiť:
 

predsa nemohli kazit kseft hacking teamu ...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nenazýval by som ich hneď amatérmi, veď vytvorili celkom hodnotné produkty.

Ale určite majú svoje priority a tiež komplexný kód na opravu. Okrem toho samozrejme fluktuáciu, takže ak im niekde v Bangalore odíde po 2 mesiacoch niekto kľúčový odíde z práce do nejakého startupu, tak chápem, že nemajú v zásobe ďalších na opravu chýb...

Každopádne, hovorí to o zložitosti celej architektúry a MS už na to dávno prišiel, a možno aj preto chce IE ako produkt kompletne vymeniť.
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

hodnotná je jen jejich celosvětová korupce, na tom je založen byznys microsoftu, to ví každý
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

install arch (prebehol som ta! :D)
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

hoOHHP http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako som hovoril, u microsoftu sú 0-month vulnerabilities, onedlho to bude 0-year vulnerabilities
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

Konecne nejake chyby na Windows phone, mozem zacat opravnene nadavať!
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

Prvé dva odseky by chceli trochu preštylizovať. ^^;
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

najma druhy :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

staci prvy "Už niekoľkýkrát v poslednom období totiž tento týždeň" :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

zeby priprava na "jailbreak" windows phonov? :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Internet Explorer na Windows Phone nemá o nič vyššie práva ako ktorákoľvek iná "Metro" aplikácia, takže spustením nejakého kódu v rámci IE sa jailbreak vykonať nedá a v podstate sa nedajú ani získať dáta inej aplikácie a nie to ešte systému ...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Pánko nejaký expert. Napíš microsoftu, že tú chybu im vieš za deň opraviť, určite ti za to radi zaplatia.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

presne ako hovorí Uhlík. A to, že na poslednej hackerskej súťaži WP nedokázal nikto hacknúť asi o niečom svedčí... (článok bol tu DSL)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nedokazal, alebo nechcel? Na hackerskych sutaziach vyhravas zariadenie, ktore si hackol. No a kto by chcel WP telefon za 100 eur, ked moze mat Samsung alebo Apple za 900?
Odpovedať Hodnotiť:
 

prave som prerobil systemovy disk na svojom PC na triple boot... Win7, Mac OS-X Yosemite a Arch Linux....

vytvorenie disku s hybridnym GPT/MBR - 10 minut.

Instalacia Macu s kextami a brew a podobne cca 2 hodiny,

Instalacia Archu..no kopirovanie stareho systemu na novy disk, uprava fdisk, grubu ako superfloppy cca 15 minut...

Instalaciu Winu...samotna instalcia, spustenie cca 20 minut, instalacia driverov dalsich 30 minut a teraz instalujem aktializacie....uz druhy den....a stale sa to nechce skoncit...


Vyhodnotenie: Linux, vlastne som nic nerobil, stale pouzivam svoj stary system so vsetkym co som v nom mal, OS-X bol narocnejsi, no dve hodiny prace je v pohode. Windows, zabil by som chlapa co to navrhol...aj s jeho aktualizaciami, ktore uz zaberaju dobre cez 46GB....a to skoro nic nemam este v tom mrkvosofte nainstalovane.....
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ak si sa prisiel pochvalit, tak tu ta ma kazdy v pici.
Samozrejme v dobrom.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

... hovor láskavo len za seba, mňa to zaujalo, čo doprdele sa na OS-X inštaluje 2 hodiny?
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Problem pri bootovani. samozrejme Hackintosh....a chvilu mi trvalo, kym som prisiel na spravne boot flags a nastavenie chimera bootloaderu, potom mi chybalo par driverov (zvukovka, wifi, usb xhci USB 2.0 islo ale 3.0 vobec) a zaroven som mal random freez systemu (graficky driver sa nakoniec ukazal ako pricina). Prvy krat som instaloval Mac na bezny PC, tak to tak aj vyzeralo....


co sa tyka stareho systemu...win 8.0 a 8.1 je nepouzitelny a stravit dalsi cas po aktualizovani upravou prostredia (hlavne instalaciou dalsieho softu), dakujem neprosim.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

To je tak keď sa inštaluje 7 rokov starý systém, ktorý už je nahradený dvoma a o pár dní tretím...
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

46GB aktualizacii? tebe jebe chlapce?
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

Ta, ked si instaluje vsetky aktualizacie od cias w95 trochu sa mu to nabali...
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

zrejme tam má nelegálnu 7 Ultimate a spustil inštaláciu všetkých jazykových balíčkov alebo nejakú inú nepotrebnosť ...
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Budem stručný a ad hominem, si IDIOT. Ty už vieš prečo.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

"A tipujem, že tento tvoj all-in-one má legálne tebou zakúpené licencie na dané OS."
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

vzhladom na to, ze je za rohom nova verzia os a browsera toto nema vacsi vyznam.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

A sme doma...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

kto to ma opravovat, ked vyhadzuju celu mobilnu diviziu? :-)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár