neprihlásený Pondelok, 16. júla 2018, dnes má meniny Drahomír   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
SHA-1 kolízia má ďalšiu obeť, umožňuje falšovať torrenty

Objavená kolízia hashovacej funkcie SHA-1, ktorá bola zverejnená na konci februára, má ďalší dôsledok. Umožňuje totiž efektívne falšovať programy prenášané cez BitTorrent protokol respektíve konkrétnejšie vytvárať dve rozdielne verzie jedného torrentu. Užívateľ si tak nemôže byť istý, že má rovnaké stiahnuté súbory ako všetci ostatní užívatelia zdieľajúci daný torrent. Doteraz to BitTorrent sám automaticky zabezpečoval.

Značky: kryptografiabezpečnosť

DSL.sk, 6.3.2017


Objavená kolízia hashovacej funkcie SHA-1, ktorá bola zverejnená na konci februára, má ďalší dôsledok.

Umožňuje totiž efektívne falšovať programy prenášané cez BitTorrent protokol respektíve konkrétnejšie vytvárať dve rozdielne verzie jedného torrentu.

Kolízia SHA-1

O kolízii nájdenej spoločnosťou Google v spolupráci s CWI sme veľmi detailne informovali v tomto a tomto článku.

Google pomocou útoku navrhnutého v roku 2013 vytvoril a aktuálne zverejnil dva 320-bajtové súbory, ktoré sa obsahom odlišujú ale napriek tomu majú rovnakú SHA-1 hash.

Navyše sú v takom formáte, že môžu byť použité ako začiatky PDF súborov a umožňujú vytvoriť dva PDF súbory s ľubovoľným rozdielnym vizuálnym obsahom ale rovnakou sumou SHA-1.

BitTorrent a SHA-1

Protokol BitTorrent pre efektívny peer-to-peer prenos súborov využíva SHA-1 na autentifikáciu prenášaných dát. Súbory, ktoré sa nachádzajú v jednom torrente, rozdeľuje na bloky o veľkosti 32 KB až 16 MB a SHA-1 sumu každého tohto bloku uvádza v popisnom .torrent súbore.

Tieto sumy tak umožňujú overiť správnosť každého bloku hneď po jeho stiahnutí.


Použitie SHA-1 u torrentov, kliknite pre zväčšenie (obrázok: Tamas Jos)V súčasnosti sa .torrent súbory už zvyčajne priamo nesťahujú, šíria sa cez distribuovanú DHT sieť.

Teoretický dopad SHA-1 kolízie na BitTorrent, teda možnosť vytvoriť dve verzie súboru s tým istým popisným .torrent súborom, bol vzhľadom na mechanizmus jeho fungovania zjavný už s oznámením kolízie.

Kolízia v torrentoch

Aktuálne ale bezpečnostný expert Tamas Jos zverejnil pod označením BitErrant praktickú demonštráciu zneužitia kolízie u BitTorrentu.

Konkrétne vytvoril nástroj, ktorý umožňuje vytvoriť dve rozdielne verzie spustiteľného programu s rovnakými SHA-1 hash sumami jednotlivých 32 KB blokov a teda rovnakým .torrent súborom, jednu neškodnú a druhú obsahujúcu škodlivý kód. Súbory sú rovnaké až na časť obsahujúcu kolíziu nájdenú spoločnosťou Google.


Schéma dvojakého spustiteľného súboru šíreného cez BitTorrent, kliknite pre zväčšenie (obrázok: Tamas Jos)Jos vytvoril aj konkrétnu dvojicu spustiteľných súborov, z ktorých škodlivý obsahuje ukážkové zadné vrátka v podobe Meterpretera.

Škodlivý kód je v skutočnosti obsiahnutý v oboch verziách, ale zašifrovaný. Dáta z kolízie sú potom použité ako kľúč, ktorým sa zašifrovaný škodlivý kód dešifruje. Neškodná verzia nemá správny kľúč, rozšifrované dáta nie sú platné a nespustí ich. Druhá verzia naopak škodlivý kód spustí.


Zarovnanie dvojakého spustiteľného súboru na BitTorrent bloky, kliknite pre zväčšenie (obrázok: Tamas Jos)Tento útok a nástroj samozrejme nie je možné použiť na sfalšovanie ľubovoľného existujúceho torrentu. Vzhľadom na mechanizmus a podobu známej kolízie musí útočník vytvoriť obe verzie torrentu, aj neproblémovú aj reálne škodlivú.

Aj takáto zraniteľnosť sa dá ale reálne zneužiť. Útočník napríklad môže najskôr šíriť neproblémovú verziu softvéru. Po tom, ako ju napríklad užívatelia overia a dajú jej dobré hodnotenie, začne šíriť v rámci toho istého torrentu škodlivú verziu.

Ochrana, antivírusy

Kým BitTorrent pôvodne garantoval úplné overenie stiahnutých dát, ak užívateľ veril danému torrentu, v súčasnosti po zverejnení kolízie SHA-1 to už neplatí.

Útok je s touto kolíziou len limitovaný, keď útočník musí vytvoriť obe verzie falšovaného torrentu, aj pôvodnú aj škodlivú. Existujú ale scenáre, keď je aj takýto útok praktický a môže mať nežiadúce následky.

Brániť sa je možné overením inej kontrolnej sumy výsledných stiahnutých súborov ako SHA-1. K tomu je ale samozrejme potrebné, aby boli tieto kontrolné sumy k dispozícii.

Detekovať falšované torrenty je jednoducho možné aj detekciou jednej z dvoch verzií konkrétneho reťazca v SHA-1 kolízii nájdenej Google, ktorá sa vzhľadom na mechanizmus fungovania vo falšovaných stiahnutých súboroch musí nachádzať. Využiť je zrejme možné aj univerzálnejší softvérový nástroj na detekciu prítomných kolízií od autora pôvodného útoku, odkaz na ktorý je možné nájsť v našom pôvodnom článku.

Čo sa týka využiteľnosti antivírusov na detekciu škodlivých torrentov, tá je na jednej strane limitovaná už len kvôli celkovo nízkej účinnosti súčasných antivírusov voči novým hrozbám. Škodlivú verziu ukážkového spustiteľného súboru so zadnými vrátkami detekovalo v pondelok večer iba 8 z 58 antivírusov na VirusTotal, zo známejších Kaspersky, AVG a Microsoft.

Na druhej strane konkrétna technika použiteľná Josom aj v neškodlivej verzii súboru, ktorá tiež obsahuje kód pre potenciálne spustenie kódu dešifrovaného z dát súboru, môže byť tiež antivírusom podozrivá a potenciálne by mohla byť detekovaná aj táto verzia falšovaného torrentu. Túto verziu detekovalo ako škodlivú v pondelok 6 z 58 antivírusov, žiadny zo známejších.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Výlety do vesmíru budú stáť iba 200 až 300 tisíc, možno už budúci rok
Predaje PC prvýkrát po rokoch trošku výraznejšie narástli
Spustený teleskop so 64 anténami, bude analyzovať vodík a formovanie galaxií
Netflix prekonal HBO v počte nominácií na Emmy
Intel má nové Coffee Lake CPU pre náročných používateľov
Chrome chráni proti Spectre, spotreba pamäte sa ale zvýšila o 10% až 13%
Slovensko uspelo na matematickej olympiáde, máme šesť medailí
Zlodeji vykradli Apple obchod za pár sekúnd
Železniciam mesiace nefunguje WiFi vo vlakoch, problém neriešili
Klasický je už iba každý desiaty predaný mobil


Diskusia:
                               
 

divim sa ze rozni vyvojari tak slepo doverovali SHA-1, uz v dobe ked bola prelomena MD5 sa odporucalo prejst na SHA-256 alebo vyssie
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

Ak sa nemylim, tak BT protokol vznikol skor, ako bol realne uskutocneny utok na md5. Teda, to ze je md5 slabe, sa vedelo dlho, no rovnako dlho sa odporucalo prejst na sha1 :)

No tipujem, ze az padne sha2, tak som si isty, ze sa najde nejaky chytrak, co sa bude cudovat, ze akoto, ze nepouzivali uz davno sha3, alebo co pride ako nahrada :)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

no prave, odporucania boli uz hodne davno... osobne vsade kde to moze byt bezpecnostny problem uz niekolko rokov pouzivam SHA-512
Odpovedať Hodnotiť:
 

dufam ze turhlik s hawsingom to maju osetrene aby ked tahaju cicini z fotopasci im tam nepohodil haker ini obrzok
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

torrenty nikoho trápiť nebudú!
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

Som zvedavy ci si za svojim nazorom budes stat, ked zacne vychadzat GoT.
Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

Ani netuším čo to je a torrenty naozaj k svojmu životu nepotrebujem.
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

Teba naklonovali?
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Určite ho naklonovali, ale kvôli kolízii SHA-1 nezistili že ide o vadný klon.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

A poviem ti este jednu vec. Dolezitu. Ze keby si daco v zivote potreboval, hocico, ta si to kup...
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

GoT - taka fantasy picovina pre gayov a slabomyselnych hlupakov s IQ pod 70.
Odpovedať Známka: -3.5 Hodnotiť:
 

to vies, nieje kazdy tak prudky genius ako ty aby mohol pozerat iba sofistikovanu hornu dolnu ...
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

troll success meter: [oo..................]
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Takže torrenty su priekazne rozum.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Toto su take vyjadrenia, jak kebyze v Hornej Dolnej vojdes do krcmy, objednas si kakao a zacnes kricat "Neviem co je to slivovica a ani ma to nezaujima, naco to vobec je?".
Naco sem chodis a naco to sem pises?
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

ty - ale to by ma nasralo ze vsetkym nova seria skonci tym ze zabiju Daenerys a v mojej verzii z torrentov by prezila :D
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

kokotina
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

A co keby v tvojej verzii torrentu bolo hardcore akcia s daenerys
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

da sa aj streamovat nemusi sa vsetko najprv stiahnut
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

GoT sa dá v čase vysielania na HBO pozerať cca 24 hodín zadarmo :). Stačí kuk ich web
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nazdar Maniak ty starý retard
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Nemá byt v texte miesto suma, súčet ?
kontrolná suma, správne kontrolný súčet ?

Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

kontrolny sucin, lebo sa nasobi...
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

nedetekovane :D
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Kokotina
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Potrebujete naliehavú pôžičku pre podnikanie alebo platiť účty v úrokovou sadzbou vo výške 3%? Ponúkame osobné úvery, realitné úvery, obchodné úvery a ďalšie potenciálne jednotlivcom, firmám a subjektom spolupráce a organizácie. Bez ohľadu na vašej kreditnej skóre v rozmedzí od $ 5000 dolárov na 50 miliónov dolárov dolárov za maximálne po dobu 1-30 rokov, a ak áno, kontaktujte nás s detailmi nižšie.
Celé meno:__________
Omar: __________
Rod: __________
krajina:__________
postavenie:__________
Mesto: __________
Názov: __________
Sociálny status:__________
povolania: __________
Mesačný príjem:__________
Platné mobilné telefónne číslo: __________
Požadovaný úveru: suma __________
(Úveru a suma mena slovami): __________
Termín pôžička (ktorá bude stanovená v rokoch): __________
Účelom úveru: __________

S vďaka a ocenenie
Pán Anthony William
E-mail nám: barclayfinancialgroupfirm@gmail.com
Ja hovorím: +919108362494
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Peniažky zašlite tu a tu. Ďakujem.

s pozdravom

princ Ubembe Uganda
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Hľadáte veľmi originálny pôžičku za prijateľnú ročnou úrokovou sadzbou vo výške 3% procesu a schválené do dvoch pracovných dní? Neustále ste bola odmietnutá vašimi bánk a ďalších finančných inštitúcií Kvôli zlé úvery? Úvery v rozmedzí od $ 5000USD na $ 20,000,000USD Maximálny objem pôžičiek obchodu pre rozvoj konkurenčnú výhodu / obchodnú expanziu. Sme certifikovaní, dôveryhodný, spoľahlivý, efektívny, rýchly a dynamický na nehnuteľnosti a všetky druhy financovania podniku. Kontaktujte nás pre viac informácií a informácií.

Vďaka & Regard
Email Us: trustfinancialservice@yahoo.com
Povedzte: + 91-7219037911
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Salam alejkum,
Vy ste v núdzi naliehavé úver?
ponúkame celosvetovú pôžičku, ktorí potrebujú pôžičku obchodnú príležitosť, ktorú má byť hľadáte, je tu znovu. napíšte nám teraz na adrese: kumar.hc21@outlook.com
ÚVER PRIHLÁŠKA
1) Celé meno:
2) Pohlavie:
3) Pôžička Suma potrebná:.
4) Pôžička Trvanie:
5) Štát:
6) Home Address:
7) mobilného telefónu:
8) mesačný príjem:
9) Zamestnanie:
), Ktorú urobil tú o nás.
kumar.hc21@outlook.com

S Pozdravom.
Hamza
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Potrebujete financie?
Hľadáte financie?
Hľadáte peniaze na rozšírenie svojho podnikania?
Pomôžeme jednotlivcom a spoločnostiam získať pôžičku na podnikanie
Rozšírenie a nastavenie novej firmy v rozmedzí ľubovoľnej sumy. Získajte pôžičku za prijateľnú úrokovú sadzbu vo výške 3%. Potrebujete túto hotovosť / pôžičku na podnikanie a vyúčtovať si účty? Potom nám pošlite e-mail teraz pre viac informácií kontaktujte nás teraz e-mailom: maxcreditfinance@googlemail.com

Odpovedať Hodnotiť:
 

Potrebujete financovať?
Hľadáte pre financie?
Hľadáte peňazí pre zväčšenie vaše podnikanie?
Pomáhame stojí jednotlivcom i firmám získať úver na podnikanie
rozširovanie a nastaviť nový podnik v rozmedzí akúkoľvek sumu. Získať úver za prijateľnú úrokovou sadzbou 3% Potrebujete tohto hotovostného / úver pre podnikanie a vyčistiť svoje účty? Potom nám poslať e-mail teraz pre viac informácií, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: maxcreditfinance@googlemail.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

We are private lending firm,We offer Loans at low interest rate of to any Interested Individual personal. We are governmental Registered authorized financial helper. for more information on how to obtain our Loans contact us today via email: (mrhamdnloanoffer@gmail.com)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Potrebujete financie?
Hľadáte financie?
Hľadáte peniaze na rozšírenie svojho podnikania?
Pomôžeme jednotlivcom a spoločnostiam získať pôžičku na podnikanie
Rozšírenie a nastavenie novej firmy v rozmedzí ľubovoľnej sumy. Získajte pôžičku za prijateľnú úrokovú sadzbu vo výške 3%. Potrebujete túto hotovosť / pôžičku na podnikanie a vyúčtovať si účty? Potom nám pošlite e-mail teraz pre viac informácií kontaktujte nás teraz e-mailom: maxcreditfinance@googlemail.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobrý deň a dobrý deň od Lapo.financialgroup01@outlook.com Myslíte si, že ste získali skutočnú pôžičku? Naozaj potrebujete urgentnú pôžičku na začatie podnikania? Ste v dlhu? Boli ste popieraní? Boli ste podvedení? Ak áno, je to vaša šanca získať skutočný kredit a dosiahnuť vaše želanie, poskytujeme osobné úvery, podnikové úvery a podnikateľské úvery a všetky druhy úverov s úrokom 2% pre viac informácií Kontaktujte nás e-mailom: Lapo.financialgroup01@outlook .com POZNÁMKA VŠETKY ZODPOVEDNOSTI MUSIA BYŤ POSKYTOVANÉ Lapo.financialgroup01@outlook.com S pozdravom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobrý deň, pán /
Ak potrebujete naliehavú prácu na získanie úveru, alebo potrebujete pôžičku na splatenie,
Váš dlh, potrebujete refinančný úver? Potrebujete úver na kúpu auta alebo domu? Ak áno, nebojte sa viac, ponúkame všetky druhy pôžičiek bez kreditnej kontroly s príslušnou úrokovou sadzbou !!! Kontaktujte nás dnes e-mailom. (Sterlingunicornfunds@gmail.com) pre viac informácií,

Ďakujem
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hi everyone, my name is Mcdonnell Alan and am from USA, I met this spell caster called Dr.Ogbodu of drogbodusolutionspelltemple@gmail.com online and so many other, but i decided to go with this particular spell caster and this is about 4 days ago.I needed the spell caster to reunite me and my lover because she started behaving strange and a day came she text me and told me she cannot continue with the relationship anymore, that she just want to be alone.But a close friend of hers shows the guy to me that she was now dating.So i contacted this spell caster because i was totally heart broken and i smoked and get drunk till she came back to my house and spend the night with me.I have never seen spell as powerful as this but now, am convinced that Dr.Ogbodu is the best ever, You can contact him through him email address: drogbodusolutionspelltemple@gmail.com or whats app him: +2349061977495 Or Reach him on whatsapp: +2349061977495
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobrý den, pane / paní.

Jsme soukromá úvěrová společnost a nabízíme půjčky za nízké úrokové sazby ve výši 2% a nabízíme různé půjčky, jako jsou osobní půjčky, podnikatelské úvěry, konsolidační úvěr, zajištěné a nezajištěné úvěry apod.
Děkujeme, že jste si přečetli tuto reklamu.
Pro další informace a dotazy nám prosím zašlete e-mail, abyste získali úvěr od naší společnosti prostřednictvím následující e-mailové adresy:
Zekimurat01@gmail.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Úvery na rôzne účely Ponúkame minimálnu sumu 5 000,00 eur až 5 miliónov eur s nízkou úrokovou sadzbou 2% Úverové obdobie: do 25 rokov v závislosti od požadovanej sumy úveru. Zákazníci musia byť starší ako 18 rokov Táto transakcia je 100% bezpečná pre všetkých zákazníkov. Viac informácií o bonusu nás kontaktujte e-mailom: (augustinejunio@gmail.com)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako som dostal moju Požadovanú pôžičku z spoľahlivej pôžičkovej spoločnosti (REMY.CREDIT111@GMAIL.COM) Dobrý deň, každý som ANNE Herman Meno som z United States of America chcem poďakovať a oceniť pánovi REMY.CREDIT Úverová spoločnosť, ktorá mi ponúkla pôžičku na nákup domu s nízkou úrokovou sadzbou. Chcem mu poďakovať za to, že mi dal túto pôžičku. Moji priatelia tam, ktorí potrebujú pôžičku na rôzne účely, radíte, kontaktujete pána REMY.CREDIT Loan Company za úver, namiesto toho, aby ste sa dostali do rúk Scammers online. Som šťastný dnes kvôli spoločnosti REMY.CREDIT Loan Company. Takže ak ich chcete kontaktovať za úver, kontaktujte ich na adrese: (REMY.CREDIT111@GMAIL.COM) alebo text: +2349067590395
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ahoj,
Je to informovať verejnosť, že pán Fedrick Power, seriózny poskytovateľ osobnej pôžičky, otvoril finančné príležitosti pre všetkých, ktorí potrebujú finančnú pomoc. Potrebujete okamžitý úver na vymazanie dlhu alebo potrebujete kapitálový úver na zlepšenie vášho podnikania? Boli ste niekedy popreté bankami a inými finančnými agentúrami? Len preto, že sme tu pre všetky vaše finančné problémy. Na tieto podmienky a podmienky poskytujeme verejnosti, spoločnosti a spoločnosti úrokovú sadzbu 2% zrozumiteľným a ľahko pochopiteľným spôsobom. Nevyžaduje sa žiadna kreditná kontrola, 100% záruka.
Pošlite nám e-mail na adresu: (fedrickpowerloanfirm926@gmail.com)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ahoj
Sme kresťanská organizácia vytvorená na pomoc ľuďom, ktorí potrebujú pomoc, napríklad finančnú pomoc. Takže ak prechádzate finančnými ťažkosťami alebo máte nejaký finančný problém a potrebujete peniaze na začatie vlastného podnikania alebo potrebujete pôžičku na zaplatenie dlhu alebo platbu z vášho účtu na začiatku dobrého obchodu alebo sa snažíte získajte pôžičky od domácich bánk, kontaktujte nás dnes, e-mailom pastorwilliams1211@gmail.com, pretože Biblia hovorí: "Lukáš 11:10 Každý, kto žiada, dostane, ten, kto hľadá, nájde a kto klope, dvere sa otvoria. túto príležitosť nenechajte ujsť, pretože Ježiš je dnes rovnaký včera a navždy viac. Prosím, vážne a Boh sa bojí ľudí.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pozor:

Potrebujete úver?
Máte záujem získať akýkoľvek typ úveru? Finančne sa obávate?
Ak áno, kontaktujte nás prostredníctvom firemnej e-mailovej adresy: info.adolfrogerloans@yahoo.com:
Sme vám k dispozícii.
S Pozdravom,
Adolf Roger
Manažér v spolupráci

Kontakt: info.adolfrogerloans@yahoo.com: Pre vašu pôžičku dnes sme Vám k dispozícii.
Odpovedať Hodnotiť:
 Som pán DANIEL JOHN Service Lender, sme legitímna, registrovaná a garantovaná úverová spoločnosť a poskytujeme úvery jednotlivcom, spoločnostiam, vládnym inštitúciám, cirkvám a obchodným organizáciám a ľuďom akéhokoľvek druhu. Potrebujete pôžičku na akýkoľvek účel? Máte finančný problém? Potrebujete finančné riešenie? DANIEL JOHN LOAN COMPANY je riešenie všetkých vašich finančných problémov, naše úvery sú jednoduché a rýchle. Kontaktujte nás už dnes za účelom požičiavania, ktoré si želáte, môžeme dohodnúť akúkoľvek pôžičku, ktorá bude vyhovovať vašim rozpočtom iba s 2% úrokovou sadzbou. Ak máte záujem, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: (danieljohnloancompany@gmail.com)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Are you looking for a business loan, personal loans, mortgages, car
loans, student loans, debt consolidation loans, unsecured loans, risk
capital, etc. ... You are in the right place
Your loan solutions! I am a private lender who lends
Individuals and businesses at a low interest rate and affordable
Interest rate of 3%. Contact us by email: powerfinance7@gmail.com

LOAN APPLICATION FORM
**********************
Your full name:
Country/State:
Loan Amount:
Duration
Phone:
Monthly income:
Occupation:

Awaiting your swift response.
May Allah bless you.
IBRAHIM MUSA
power Financial Service Pvt.
Contact Us At :powerfinance7@gmail.com
WhatsApp Number +919717357946
Odpovedať Hodnotiť:
 

Getting a legitimate loan have always been a huge problem To clients who have financial problem and need solution to it. The issue of credit and collateral are something that clients are always worried about when seeking a loan from a legitimate lender. But.. we have made that difference in the lending industry. We can arrange for a loan from the range of $2,500. to $500,000.000 Our Services Include the Following: Debt Consolidation Second Mortgage Business Loans Personal Loans International Loans Auto Loans Family loan Loan for any kinds E.T.C Email: ibrahim.mueenloanfirm@gmail.com
+918130447108 (Call/Whats app)

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som Michael Richard, generálny riaditeľ spoločnosti MICHAELRICHARD FINANCE COMPANY. Sme licencovaná renomovaná spoločnosť poskytujúca finančné služby, ktorá poskytuje finančnú pomoc našim početným zákazníkom po celom svete s úrokovou sadzbou 2% s minimálnou pôžičkou. Suma (2 000,00 dolárov) a maximálna výška úveru 50.000.000,00 USD) v období od 1 do 30 rokov.Pomocíme ľuďom, spolupracujúcim organizáciám a spoločnostiam v núdzi pôžičku bez zábezpeky a zaručenej maximálnej bezpečnosti pri úveroch, ktoré sú dobre poistené. pre viac informácií kontaktujte michaelrichard073@gmail.com a získajte okamžitú odpoveď michaelrichard073@gmail.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

ZÁRUKA VŠEOBECNÉ KREDITNÉ PONUKY PRIHLÁSIŤ: (queenethloans@gmail.com) Hľadáte podnikateľský úver? pôžičku, úver na bývanie, pôžičku na auto, študentskú pôžičku, pôžičku na konsolidáciu dlhu, nezabezpečené úvery, rizikový kapitál atď. Alebo vaša banka alebo finančná inštitúcia môže z akéhokoľvek dôvodu odmietnuť vašu pôžičku. Sme súkromní veritelia, požičiavame spoločnostiam a jednotlivcom pri nízkej a cenovo dostupnej úrokovej sadzbe vo výške 2% z úrokovej sadzby. ak máte záujem o úver? Kontaktujte nás dnes (queenethloans@gmail.com) a získajte úver dnes. vhatsapp: +2348062209818
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som pani Peace súkromným veriteľom, ktorý požičiava úver s veľmi nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%. Poskytujeme všetky druhy úverov, ako je školský úver, podnikateľský úver, úver na bývanie, poľnohospodársky úver, osobnú pôžičku, úver na auto a iný dobrý dôvod tiež poskytujem pôžičku vo výške $ 50,000USD - $ 100,000,000.00USD pri 2% úrokovej sadzbe. Trvanie 1 - 15 rokov v závislosti od sumy, ktorú potrebujete ako pôžičku. Ak chcete získať viac informácií, kontaktujte nás na adrese: peace111loancompany@gmail.com

Kontakt pre viac informácií:
S pozdravom.
mrs.peace
Generálny riaditeľ / Prepeace111loancompany@gmail.comsident
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobrý deň a dobrý deň od Lapo.financialgroup01@outlook.com Myslíte si, že o získanie skutočného úveru? Naozaj potrebujete urgentnú pôžičku na začatie podnikania? Ste zadĺžený? Boli ste popieraní? Podradili ste ťa? Ak áno, je to vaša šanca získať skutočný úver a dosiahnuť vaše želanie, ponúkame osobné pôžičky, podnikové úvery a komerčné úvery a všetky druhy úverov s úrokom 2% A V 24 HOURS, pre viac informácií
Kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: Lapo.financialgroup01@outlook.com POZOR AKÁKOĽVEK ODPOVEDE MUSÍ BYŤ ODOSLAŤ DO Lapo.financialgroup01@outlook.com
S úctou

Lapo.financialgroup01@outlook.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ahoj,

Potrebujete urgentnú pôžičku na vyriešenie vašich finančných potrieb? Ponúkame úvery od 2 000,00 do 100 000 000, sme spoľahliví, silní, rýchli a dynamickí, bez kreditnej kontroly a ponúka 100% záruku na zahraničné pôžičky počas obdobia tohto prevodu.

    Taktiež sme vydali úver v celej mene s 3% úrokovou sadzbou pre všetky pôžičky a bez preddavkov .... Ak máte záujem nás späť prostredníctvom tohto e-mailu.


Ak máte záujem, obráťte sa na nás prostredníctvom: zekoceanfinance@gmail.comS pozdravom,

Pán Lanlazar Marcus
zekoceanfinance@gmail.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

I got my already programmed and blank ATM card to withdraw the maximum of $340,000 MONTHLY for a maximum of 12 MONTHS. I am so happy about this because i got mine last week and I have used it to get $280,000 already. (martinshackers22@gmail.com) is giving out the card just to help the poor and needy though it is illegal but it is something nice and he is not like other scam pretending to have the blank ATM cards. And no one gets caught when using the card. Get yours from MR PEDRO today! Just send an email to (martinshackers22@gmail.com)....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som súkromný veriteľ, ponúkam hypotéku vo výške 2%, to je legitímna spoločnosť s čestom a rozdielom, sme pripravení pomôcť vám v každom finančnom probléme, ktorý vám ponúkame všetky druhy hypotéky, takže ak máte záujem o túto hypotekárnu ponuku prosím, kontaktujte nás na našom e-mailu: (infoloan.72@gmail.com)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Volám sa Patricia Martins zo Slovenska, jedného rodiča, predtým než zomrel môj manžel, že nám opustil toľko dlhov, bol som tak zmätený a frustrovaný, ako platiť obrovský dlh. Jedného dňa, keď som prechádzal cez internet, narazil som na svedectvo (Pedro Gonçalo) o tom, ako mu GINA MORGAN pomohla s pôžičkou. Žiadal som o pôžičku vo výške 85 000 eur s dobou trvania 5 rokov od spoločnosti prostredníctvom pošty (ginamorganloancompany@gmail.com). Keď som požiadal o úver, urobil som sľub Bohu, že ak dostanem úver, budem nech svet vedieť, čo pre mňa urobil, až na moje najväčšie prekvapenie, za menej ako 48 hodín mi bola pôžička poskytnutá s úrokovou mierou 2%. Teraz som usadil dlh môjho manžela a začal som nový vlastný život a podnikanie. Práve som splnil svoj sľub. Takže ak chcete akýkoľvek typ úveru za menej ako 2%, kontaktujte GINA MORGAN LOAN COMPANY LTD na jej e-mailovej adrese ginamorganloancompany@gmail.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ahoj,
Potrebujete urgentnú pôžičku ??? Ste v dlhu? Máte zlý kredit? boli ste odmietnuté bankami, potrebujete pôžičku na založenie vlastnej firmy? Poskytujeme pôžičky ľuďom napriek ich slabým / zlým kreditným skóre. Dávame obchodné aj osobné pôžičky s dlhou a krátkou dobou trvania podľa vášho výberu s nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2% za storno pre jednotlivcov a spoločnosti. Náš programátor úverov je rýchly a spoľahlivý, aplikujte sa dnes a získajte okamžitú odpoveď. úvery sú dobre poistené, 100% garantované a zákazníci zabezpečujú maximálnu bezpečnosť. Pre ďalšie otázky nás kontaktujte prostredníctvom našej e-mailovej adresy: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)
E-mail: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)
Pani Magret jamesová / generálna riaditeľka
Odpovedať Hodnotiť:
 

Do you need a financial help? Are you in any financial crisis or do you need funds to start up your own business? Do you need funds to settle your debt or pay off your bills or start a good business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital services from local banks and other financial institutes? Here is your chance to obtain a financial services from our company. We offer the following finance to individuals-
*Commercial finance
*Personal finance
*Business finance
*Construction finance
*Business finance And many More:
and many more at 2% interest rate;
Contact Us Via Email:ibrahimfunds5@gmail.com oOr Whatsapp me on +919818473167
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rychlé uspořádání, Registrace je důležitá, flexibilní Revolving, to není problém s námi, vše s maximálním úsilím o úspěšný výsledek, napište na (insloanoffer@gmail.com). Budeme vám půjčovat až 7 000 000 Kč. Rychlé řešení s minimálním pozadím. Spravedlivé obchodování a blesk. Máme připravené peníze pro každého, kdo nám může zaslat e-mail. Využijte tohoto úvěru ve výši 2% dnes. Nabídka platí pro celou Českou republiku. Žádné registry.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Garantované rýchle a jednoduché riešenie úverov pre každého, kontaktujte EUROPAFUNDING@GMAIL.COM a získajte finančné prostriedky vo výške 2%.

Potrebujete pôžičku na vyriešenie vašich finančných problémov?
Potrebujete obchodný kapitál?
Potrebujete si požičať z akéhokoľvek dôvodu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ali potrebujete finančno pomoč za osebne ali poslovne namene? Trenutno imamo prevzeme za posojila za mala podjetja, komercialna posojila, gradbena posojila, financiranje nepremičnin, avto posojila, osebna posojila, posojila za lastni kapital, posojilo HUD, posojila FHA, VA posojila, posojilo za naslov avtomobila itd. Pišite nam danes preko e-pošte za več podrobne informacije.

Najtoplejši pozdrav...
Kellie Wilson
Oceanski finančniki
E-pošta: Oceanicfinance113@gmail.com
Spletna stran: www.Oceanicfinancialhome.wordpress.com
Upravljanje.
Copyright (c) 2018 vse pravice pridržane
Odpovedať Hodnotiť:
 

Potrebujete akýkoľvek druh úveru? Sme najrýchlejšou spoločnosťou poskytujúcou pôžičky na svete. Tu je vaša šanca získať úver od našej spoločnosti s úrokovou sadzbou 2%. Naše pôžičky sú zabezpečené a garantované. Rýchle pôžičky v priebehu niekoľkých minút. Ak máte v súčasnosti záujem o ponuku na pôžičku, kontaktujte nás. Pridajte sa k nám, ak by ste chceli použiť náš e-mail na získanie úveru: helendanielsloanfirm@gmail.com Odporúčame vám kontaktovať skutočnú hrdinu, dôveru a efektívnu firmu poskytujúcu pôžičky. Vítam ľudí aj vládu za našu skvelú efektivitu. Ak chcete získať pôžičku, vráťte sa, ak chcete použiť náš email: helendanielsloanfirm@gmail.com
S pozdravom,
Pani Helen Daniel
Odpovedať Hodnotiť:
 

IQ FINANCE PLC provides a full financial planning service to both the commercial and domestic markets. At IQ FINANCE PLC we believe that financial planning is about two things: creating wealth and protecting wealth. These two objectives are at the heart of everything we do. And, as a member of IQ FINANCE Services, we give you a small-company service but with a large-company set up – the best of both worlds.

You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signature project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges and any other turnkey project(s) etc. Our terms and Conditions are reasonable.

Leasing Price : 4%+2%
Buying Price: 32%+2%

Contact us for more details on our terms and procedure of transaction.

WALSH SMITH, ROBERT
email : info.iqfinanceplc@gmail.com
skype: cpt_young1
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár