neprihlásený Streda, 20. júna 2018, dnes má meniny Valéria   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Napriek extra spoplatneniu ľudia od Markízy a Joj asi neutečú, sledujú ich skoro všetky domácnosti

Značky: TVSlovensko

DSL.sk, 17.7.2017


Napriek výraznejším poplatkom, ktoré slovenské komerčné televízie Markíza a Joj začali požadovať od telekomunikačných operátorov ponúkajúcich TV služby, a možnosti výberu pre zákazníkov buď platiť vyššie ceny alebo ich kanály vyradiť sa aspoň podľa očakávaní a prieskumov operátorov od väčšej časti zákazníkov nedá očakávať voľba druhej možnosti.

Ako sme opakovane informovali, slovenské komerčné televízie začali od operátorov za zaradenie ich kanálov Markíza, Doma, Dajto, Joj, Joj Plus a Wau do ponuky požadovať podľa operátorov pomerne vysoké poplatky.

Poplatky sa môžu líšiť podľa operátora a najmä jeho veľkosti a typu práv, výška cien je zároveň predmetom obchodného tajomstva a operátori konkrétnu hodnotu nezverejňujú. Podľa operátorov pri zvýšení cien ich služieb o 2 eurá mesačne ale nie sú oproti týmto poplatkom pre televízie ziskoví.

V dôsledku toho už viacero operátorov zvýšilo ceny svojich služieb. Niektorí tak ale spravili s možnosťou pre zákazníkov zostať na pôvodnej cene, ak tieto kanály v ponuke nechcú. Takúto možnosť ponúkli zákazníkom aj dvaja stredne veľkí operátori, od júla Satro a najnovšie Antik Telecom.

Na zmeny u Antiku sme upozornili v sobotu.

Podľa oboch operátorov sa nedá očakávať, že možnosť vyradiť kanály Markízy a Joj a zachovať si pôvodnú cenu si vyberie veľká časť zákazníkov. Podľa informácií Petra Blaasa z Antiku pre DSL.sk operátor očakáva, že takúto možnosť si zvolí len 5% zákazníkov. Podľa informácií Mareka Michalíka zo Satra tento operátor očakáva, že bez kanálov Markízy a Joj nakoniec zostane 10% zákazníkov.


Reálna sledovanosť staníc Markízy a Joj podľa Antiku, kliknite pre zväčšenie (graf: Antik)Antik čiastočne pri svojom odhade vychádza zo štatistík sledovanosti kanálov zákazníkmi jeho služby a z prieskumu uskutočneného na jeho zákazníkoch.

Podľa štatistík na cca 20 tisíc zákazníkoch Antiku sleduje aspoň jednu z uvedených slovenských komerčných staníc každý deň až 70% domácností, v posledných troch dňoch ju sledovalo okrem toho 12%, posledný mesiac 5% a menej ako raz mesačne 5% domácností. Len 8% domácností tieto stanice nesleduje vôbec.

Tieto čísla sú samozrejme výrazne vyššie ako čísla o sledovanosti staníc zisťované peoplemetrovými meraniami. Tie totiž za účelom zistenie sledovanosti reklamy vyhodnocujú percento populácie respektíve podiel meranej stanice medzi divákmi sledujúcimi jednotlivé stanice naraz v danom čase. Percento ľudí, ktorí si zapnú dané stanice aspoň raz za deň, je samozrejme výrazne vyššie.

Na druhej ak by sa za sledovanie stanice technicky počítalo akokoľvek dlhé sledovanie stanice, napríklad pri hľadaní programu na sledovanie s prepínaním množstva staníc, takéto podiely by nemali vysokú výpovednú hodnotu. Aká je presne metodika tejto štatistiky zisťujeme.

V každom prípade zároveň podľa prieskumu Antiku si predbežne chce zvoliť vyradenie staníc so zachovaním ceny približne rovnaký počet domácností ako tieto kanály nesleduje, konkrétne 7%. 13% zatiaľ nevie a 80% akceptuje zvýšenie ceny o 2 eurá so zachovaním kanálov Markízy a Joj.

Antik aj Satro podobne ako menší operátor DSi Data dávajú na výber dve možnosti, buď zostať na približne doterajšej ponuke za cenu vyššiu o 2 eurá alebo ponuke bez slovenských kanálov za pôvodnú cenu. Kým Satro a DSi Data štandardne kanály zákazníkom odobrali a umožňujú im doobjednať si balíky s nimi, Antik štandardne zvýši cenu a zákazníkom dá možnosť prejsť na novú ponuku Základný balík Light za doterajšie ceny bez kanálov Markízy a Joj.

Dôvodom pre takýto postup je podľa Antiku okrem iného skutočnosť, že u veľkej väčšiny zákazníkov očakáva ponechanie kanálov Markízy a Joj. Zároveň slovenské kanály nevedel vyčleniť do samostatného balíka, keďže v zmluvách s televíziami má podmienky dovoľujúce ich zahrnutia iba do najsledovanejšieho balíka a nie do samostatného balíka.

Antik bohužial nemá možnosť ako si zmeniť balík služieb elektronicky a zákazníci, ktorí chcú zostať na pôvodnej cene bez slovenských kanálov, musia ísť na pobočku. Druhou možnosťou je podľa informácií Petra Blaasa zaslanie žiadosti o zmenu poštou, štandardný formulár ale operátor k dispozícii nemá a jednoduchšie môže byť ísť na pobočku.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

BitTorrent sa predáva za 140 miliónov
Skylink už zvýšil kvalitu obrazu, zbadali ste rozdiel? HEVC zatiaľ nebude
Za veľkým výpadkom VISA bola porucha jedného sieťového prepínača
Kryptomeny pozná 82% a nakúpilo ich až 5.1% Slovákov aktívnych na Internete
Závislosť na hrách pridaná medzi oficiálne choroby
Musk tvrdí že v Tesle je sabotér, zo zlých úmyslov obviňuje mnoho firiem
Tvorcovia JPEG-u sa pokúšajú o jeho efektívnejšieho nástupcu, JPEG XL
USA vytvárajú vesmírne vojenské sily
Skylink avizuje zvýšenie kvality obrazu
Samsung vyvinul aj nemotorný skladateľný smartfón, zrušil ho


Diskusia:
                               
 

boh nás ochraňuj...
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

kazdy den to kukat a ani psychiater tu uz nepomoze...
Odpovedať Známka: 9.6 Hodnotiť:
 

Prieskum si nevsimajte. Antik ho zverejnil, len aby zakryl realitu, vie, ze moze zarobit, tak to ide skusit. Povedzme si otvorene - cena za markizu a joj je cca 1.5, predpokladam, ze antik ma este lepsiu cenu. Takze je to kopec penazi.

Mimochodom, dsl sk je hlasna truba antiku, zrejme je to ich stranka / medialna reklama.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Prosím kontaktujte nás na redakcia@dsl.sk

PR článok je jedna vec, ale robiť za pár PR článkov z webu posluhovačskú stránku je moc aj na plážových chlapcov
Odpovedať Hodnotiť:
 

K takemu vyjadreniu opravnuje iba schiza alebo kralovska hodnost.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Co je ale na Slovensku pre potreby lokalizacie rovnaka moznost.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Podľa informácií Mareka Michalíka zo Satra tento operátor očakáva, že bez kanálov Markízy a Joj nakoniec zostane 10% zákazníkov.

Aj Hitler, aj JUDr Fico nejak zacinali. 10% je dost! bude 20, potom 40, a zostane tych 23% tych co maju TV, ci kolko ma JUDr. volicov z tych co idu volit.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ta nech cálujú
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Ľudia sa tu búchajú do hrude ako nepozerajú, ale reálna štatistika vraví niečo iné :(
Odpovedať Známka: 4.6 Hodnotiť:
 

Verím iba tým štatistikám, ktoré som sám sfalšoval. Joseph Goebels. Medzi reklamou a propagandou je rozdiel len v produkte ktorý propaguje.
Odpovedať Známka: 3.1 Hodnotiť:
 

nepovedal to náhodou Churchill ???
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Povedal to Jano z Očovej.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Čo máš proti Očovej ty papľuh?
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Taký krémik z Rakúska a bryndzový repelent.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Churchillovi sa prisuje pre jeho nedôveru k prieskumom, presne tento výrok ale povedal Goebels, samozrejme o Churchillovi.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

a si si istý??
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

poisti si
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Co ty vies. Mozno na DSL.sk chodi prave iba tych 8% ludi, co to nesleduju :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ano aj, ale skor takto:
ked niekto nesleduje makrizu, tak sa tym nechvali, ale zije svoj zivot. poznam malo ludi, ale ti ani jeden TV nesleduju, nemaju cas, bud
pracuju
studuju
cestuju
a to zvacsa nonstop.
nedal by som ani 1 cent, kedze uz im platim tym, ze sledujem reklamu. teoreticky.
vola sa to aj bojkot, a osobne bojkotujem brutalnejsie veci, napr palivo - JUDr. Fico sa chvastal tym, ako znizi dane na PHM, ba naopak, teraz to zvysi z 550 na 554 eur z kubika. (benzin).
sral to pes, v AT/CZ tankujem o 15centov lacnejsie, a kvalitnejsie. mam svoje zasady a ked poviem, nepozeram, tak nepozeram. cize pozera to mozno jedine tak cely narod, minus ja.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

no ja tam patrim kedze nemam zavedenu kablovku vobec :)
priekazne mi k zivotu staci dsl.sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne ako s Ficom. Nikto ho nevolí a furt vyhráva...
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

No ved to je dokaz, ze volebne vysledky sa manipuluju...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Lebo na volby nieke kvota 50% ako na referendum, aby bolo platne. Holt demokracia.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

na parlamentnych volbach by 50% kvoty nepomoholi lebo tam je skoro vzdy ucast nad 50%
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak je tvoje meno "Nikto" tak tvoj výrok je pravdivý. Nikto Fica nevolil, volil iného. ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

u nas sa hovori
nido a este aj hnido ten picha ze spajdlou picha do masa picha bo si nevi pomoct a ma potrebu pichat ze spajdou pichat do masa.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vravi
co
a
de
a
do?

:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Televízia je prežitok minulého storočia, hrala svoj prím v 90tych rokoch a po roku 2000 začala upadať a pomaly ju nahrádzali sťahované filmy/seriály a v roku 2017 je TV plne nahradená Netflixom, Crunchyroll a pod. službami. Čudujem sa že si stále chovajú svoju farmičku zaostalých neandertálskych opíc, ktoré sledujú tie splašky, ktoré tam dávajú. Česť výnimkám s Discovery Channel, Animal Planet a pod, samozrejme. Zvyšok je odpad. Šport a ost. sa dá sledovať online, z pravidla vo vyššej kvalite.
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

premiove kanaly ako discovery alebo animal planet zas kazdych 10 minut prerusuju program 10 minutovymi uputuvkami, pozerat na hodinovu relaciu ktora je 10 krat takto prerusena je utrpenie. a tiez musim povedat ze ani ten obsah ma uz nebavi, je to stale to iste, opravovanie aut, prezitie v prirode, pokusy na sposob brainiac/mythbusters,.. format tych tv shows je poslednych 15 rokov stale rovnaky a pozera sa to rovnako zle ako narkoza alebo hnojka
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

*6 krat
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

*5 krat
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

*4 krat
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

3 krát a dosť.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

A väčšina dokumentov je natiahnutá ako guma v trenkách,aby natiahli vysielací čas.

Vydeli ste...
Práve pozeráte...
Ešte uvidíte...
A dokola.

Niektoré dokumenty by sa dali skrátiť na tretinu,aby boli pozeratelné.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A ešte keď abstinenti pri ich sledovaní v dome kultúry vykrikujú Slovenskóóó, Slovenskóóó!, tak to ešte aj z tá jedna tretina je moc.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ono to tak aj kedysi fungovalo, kým neprišla sloboda.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak vydržíš ešte pár rokov, tak sa dooracuješ presne tam kam západ. Karikatúra človeka. Zdegenerovaný chodiaci papagáj s vymytým mozgom. Myslím, že veľa ich ani netreba.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

ak vydrzis nepozerat uvidis zlate prasiatko :D
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Ved prave na zapade vznikli a vo velkom sa presadzuju formatu obsahu na poziadanie, pozries si len to co Ty chces. Nemaj to v hlave vymyte, je tam daleko lepsi zivot ako na skorumpovanom pripecenom Slovensku pojebanom.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Format nieje rovnaky. Kedysi to bolo lepsie. A bez CZ/HU/SK reklam.
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem ake discovery pozeras ty, ale to co ja, tam je reklama niekedy len 30 sekund,, v priemre ale 2,5minuty. viem to, lebo viem kolko minut pretocim, ked ta reklama (UPUTAVKA) naskoci. ale ano, je casto, ale stale lepsie, ako 2hodinovy film pozerat 3,5hodiny na TV dve eura.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

oprava:
TV dve eurá mesačné
Odpovedať Hodnotiť:
 

oprava:
sto tabletov týždenne
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Cudujem sa preco itckari su tak hlupy(cest vynimkam kam nepatris) ze nechapu ze uplne vazne tu ziju aj ludia co nie su itckari. Dokonca mimo itckarov existuje kopa inych profesii kde netreba pocitac, nastuduj si, budes velmi prekvapeny a mozno nieco pochopis.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

66 % ľudí býva v paneláku.
som bou v tom ze tie panelaky tam
len tak stoja prazdne len tak
stojá111!!!!
ale né oni tam len tak asi nestojá.
66% z 3 melonoch je 3 melony?
cotojezazivotbyvat v panelakoch?
asi len sama depka atd.
sade samy panel
pod tebu
nad tebu
vella teba.

Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Ako drogy. Je to poriadne svinstvo ale tazko sa od toho uteka.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Ale az takto nizko? Keby si aspon kvalitnejsi matros zohnali..
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Ja som si tento brak presunul az na trojciferne pozicie za porno a ovtedy sa prestali pozerat tieto stanice. A vobec mi nechybaju. Odporucam to skusit.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ale skryté najviac láka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ked ma niekto porno na prvej pozicii?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ked ma niekto porno na prvej pozicii, tak je mu zbytocne merat IQ.[Ezechiel 9:42]
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

eze sa rano zebudev o 9:42
dobre sa zebudev.

:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

aky mas porno kanal? lebo ten co ja mam od magia zadarmo, ten nestoji ani za h.. ziadny dej, len styk, to je nuda. uz ani to porno nie je, to co byvalo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne, a preto si nájdi chlapa. A môžete mávať dúhovými vlajkami
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A teraz cakam koniec americkych streamovacich sluzieb na nasom slovensku, po vzore zakazu ceskych TV stanic. Hnoj a Narkoza do boja !
Odpovedať Hodnotiť:
 

kurnik, dobry server zle forum.
Odpovedať Hodnotiť:
 

musis utekat co to da
utekat
musis
od narkozi
prec utekat co to da srco v krku tak musis utekat
aj vác jak srco v krku utekat
uz utekas?


Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Aj v skylink poprosim spoplatnit a znizit o to servisny poplatok :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nebud smiesny, ziaden servisny poplatok neexistuje to len skylink si vymyslel fintu na sprostych ktorym sluboval navzdy TV zadarmo. A kto im vazne plati 55,60 EUR na 12 mesiacov tak to uz asi bude nevyliecitelna diagnoza (a kazdy rok to bude viac lebo predsa servisny poplatok na udrzbu druzice kde si skylink len prenakima par frekvencii)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

ludia maju cas pozerat tv, a ja by som potreboval tri paralelne zivoty, aby som stihal plnit svoje sny.(dva zivoty makam za 420eur mesacne a ten treti stiham platit ucty)
Ale ani v jednom nehra TV ziadnu ulohu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Marketingove blbosti, neverim takymto statistikam.... Ja by som chcel strasne vidiet aby SK operatori ich nezaradili do zakladneho balicka. Potom tie straty na reklamach, ktore by boli o dost lacnejsie koli sledovanosti by donutili tie TV k existencnym krokom a prosikali by a zaradenie
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ja by som tie reklamy vsetky zrusil!

naco je to dobre?
na nic.

:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

vypni dopice na dopice.sk to blokovanie pre vietnam thajsko laos a kambodzu. do pice. koho to ma bavit furt sa tam napajat cez VPN, co tam dopice mas jake poklady ze sa bojis konektivity z vietnamu a z Laosu.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ani z UK nejde dopice.sk
To akoze koli comu zapli blokovanie???
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Pri hostingu bez zahranicnej konektivity je vysledok pozadovania odstranenia blokovania rovnaky bez ohladu na prijimanie dodatocnych opatreni.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Nejde ani zo Svedska :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

nebolo by dobré urobiť sčítanie / návštevnosť tu nášho domáceho déesel ľudu ?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Dakujeme vam drahe nase ovecky, ze nam platite za reklamu a prevazne americke hodnotne filmy a serialy. Ako bonus dostanete este viac reklamy. A casom aj ten poplatok zvysime. Ved nasi akcionari ocakavaju rast.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aj Slovenske Elektrarne Vam dakuju ze vdaka reklame sa spali o nikekolko GWatt viac elektriny a v neposlednom rade aj Zdruzenie psychyatrickych liecebni vam dakuje ze vdaka TV maju este stale pracu
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

greenpiece na reklamy
Odpovedať Hodnotiť:
 

a dakujeme ze pozerate 5 rocne filmy (ktore samozrejme oznacujeme ako "novinka" a "kinopremiera")
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

a ano 9 a pol chlapa je 20 rocna vec ten mladi uz nema 5 rokov ale ma ovelavac.

az ked som ho videu jak vyzira mi doklaplo a sallo presne na misto.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skoro ako kazimirov graf :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Kolko s tych % je tych co nevypinaju stb?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

႐ွ
Odpovedať Hodnotiť:
 

Od spoplatnenia programov Skylink neplatím a nechal som prepadnúť dva Thomsony dve karty a jednu Twin vonkajšiu jednotku.
Po spoplatnení Markízy a jej vypadnutí z terestrialu nepozerám ani Markízu, ani nemôžem. Však som sa počas 26 započítateľných rokov v TV servise napozeral aj do zásoby. Zo začiatku len prvý program, potom prišiel aj druhý program, pozdejšie televízny kábelový rozvod s štyrmi programami a k nim aj farebný TV. Potom satelit. A teraz to zas cúva. Nič nie je večné, ani Markíza nie. Čo už. Tak budem pozerať iba filmy zo svojej filmotéky. Ale platiť za programy? To určite nie!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale ako si pozries napr. Farmu alebo Panelak a Burlive vino ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Beeeeeeee beeeeeee beeeeeee beeeeeeee

Ziadne CPU. Ziadny Soft.

Mejnstriiim pojebanyyy.

Slobodomurarska potrava.


Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Neviem ja pozerám len spice.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Navrhujem to spoplatnit este razantnejsie!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kym vymru starsie ročníky, a potom už tv ako dnes úplně zanikne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nenene
budes pozerat aj ty ked budes mat 80desat nebojsanic.

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár