neprihlásený Sobota, 26. mája 2018, dnes má meniny Dušan   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Tvorca BitTorrentu uvedie inú kryptomenu Chia. Vyžaduje veľké HDD, príde v 2018

Značky: kryptomenyBitcoinBitTorrent

DSL.sk, 10.11.2017


Bram Cohen, tvorca BitTorrent protokolu a prvého BitTorrent klienta, po prvotných informáciách o príprave technológie na kryptomenu úplne odlišného typu ako je Bitcoin v uplynulom roku aktuálne potvrdil už realizované práce na uvedení konkrétnej novej kryptomeny využívajúcej skôr avizované princípy.

Cohen o tom informoval pri prednáške na Kalifornskej univerzite v Berkeley v druhej polovici októbra.

Kryptomena sa bude volať Chia a jej hlavnou výhodou oproti Bitcoinu má byť efektívnosť využívania zdrojov. Zároveň by mala byť výrazne viac decentralizovaná, keď pre jej princíp by sa nemalo minimálne v začiatkoch oplatiť investovať do veľkej kapacity pre ťaženie.

Základom Bitcoinu a ostatných kryptomien je distribuovaná databáza transakcií pozostávajúca z reťaze blokov, tzv. blockchain. U takmer všetkých doterajších mien je na vytváranie nových blokov potrebné uskutočnenie množstva výpočtov, ktoré je odmeňované získaním novej vyťaženej kryptomeny minermi. Tento princíp nesie označenie Proof of Work.


Prednáška Cohena o Chia (video: Blockchain at Berkeley)U Bitcoinu sa energetická efektivita používaných riešení na ťaženie postupne zvyšovala, najskôr boli výpočty uskutočňované na CPU, následne na GPU, FPGA a v súčasnosti na vlastných navrhnutých ASIC čipoch. Rovnako sa zvyšuje ale aj celkový zapojený výkon jednotlivými minermi a dolovanie tak spotrebováva veľké množstvo elektrickej energie, ktorá je použitá len na zabezpečenie funkčnosti a ťaženie Bitcoinu a žiadny iný efektívny účel.

Ako sme opakovane informovali, kryptomena Cohena bude postavená na disponovaní čo najväčším diskovým priestorom. Takýto koncept nie je nový a je známy pod označením Proof of Space, využívajú ho napríklad kryptomeny Burstcoin aj SpaceMint.

U Chia sa proces vytvárania novej meny nebude volať dolovanie ale farmárčenie. Úložná kapacita dostupná farmárovi sa zaplní raz vypočítanými dátami a utriedi respektíve indexuje. Následne vytváranie bloku spočíva len v nenáročnom vyhľadaní dát, ktoré sú v nejake metrike najbližšie výzve. Farmár má tým väčšiu šancu vyťažiť blok a získať odmenu, čím väčším úložným priestorom na tento účel disponuje.

Ťaženie kryptomeny typu Proof of Space nemíňa zdroje jednoúčelovo, užívatelia a mineri môžu využívať zatiaľ nevyužitú kapacitu existujúceho úložiska a Chia evidentne podľa prezentácie efektívne umožní využiť voľné dostupné miesto na disku. V závislosti na nákladoch na úložisko a hodnoty a nastavenia ťaženej meny môže byť zároveň neekonomické na tento účel kupovať nové disky, minimálne v začiatkoch nebudú vznikať veľkí mineri a systém by tak mohol byť viac decentralizovaný ako Bitcoin v súčasnom stave.

Cohen v spolupráci s viacerými expertami z univerzitného prostredia vytvoril a konci septembra zverejnil nový typ funkcie, ktorý je vhodný na použitie pri Proof of Space kryptomene. Nový typ má byť podľa ich práce jednoduchší ako doterajšie a vo viacerých aspektoch efektívnejší.


Logo meny Chia, kliknite pre zväčšenie (obrázok: Chia Network)Keďže Proof of Space mechanizmus umožňuje pri získaní veľkej úložnej kapacity efektívny útok veľmi rýchleho generovania blokov, tento mechanizmus sa kombinuje s tzv. Proof of Time mechanizmom. Každý blok vytvorený Proof of Space mechanizmom musí byť potvrdený výpočtom Proof of Time. Pri ňom sa podobne ako pri Proof of Work musia uskutočniť náročné výpočty, ich výsledok je ale jednoznačne určený a nemusia a nebudú ho uskutočňovať všetci farmári ale špecializované servery.

Kód klienta bude založený na oficiálnom Bitcoin klientovi a podľa vyjadrenia Cohena sa nová mena bude snažiť byť kompatibilná s Bitcoinom tak, aby na ňu prípadne mohli prejsť riešenia využívajúce Bitcoin. Cohen hovorí o podobnej rýchlosti generovania blokov a teda zrejme aj podobnej kapacite, pričom väčšiu kapacitu chce výhľadovo zabezpečiť transakciami mimo blockchain. Technicky avizuje použitie iného podpisovania, keď namiesto ECDSA avizuje BLS, čím zrejme myslí Boneh-Lynn-Shacham podpisovaciu schému.

Cohen zatiaľ menu nemá implementovanú, zrealizoval už ale prvé kolo financovania a menu by chcel stihnúť uviesť do konca budúceho roka. Podľa dostupných informácií pravdepodobne v druhom štvrťroku plánuje jej predpredaj.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Sci-fi The Expanse zachránený, objednal si ho Amazon
Slováci doplatia na stav TV práv, najpopulárnejšia súťaž u operátora s iba desiatkami tisíc zákazníkov
Slovensko.sk v katastrofálnom stave, vo štvrtok sa správy doručili po 15 hodinách
Aktualizácia Windows 10 má ďalší problém, nebola kompatibilná s najpoužívanejším antivírusom
Edge má stále oveľa nižšiu spotrebu ako Chrome a Firefox, tvrdí Microsoft
Samsung musí Apple zaplatiť za kopírovanie iPhonu spolu 808 miliónov
Odpojte všetky inteligentné zariadenia, Alexa nahrala rodinu a poslala to inej osobe
Český poslanec v byte platenom štátom ťažil kryptomenu. Bolo mu zima
V D-Link routeri znovu objavené zadné vrátka, hneď dvoje
Nový Windows 10 už pôjde na Intel a Toshiba SSD, objavil sa ale problém s čiernou plochou


Diskusia:
                               
 

nejde piratebay :/ doteraz isiel co sa deje?
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Error 502
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Raz ide raz neide. Neries.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Laicky povedane kryptomenu Chia si predstavte ako chia semiacka ktore zbierate zo zeme do misky a potrebujete vela miesta v takej miske. Ondrej Macko - sefredaktor
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Laicky povedane kryptomenu Chia si predstavte ako Chio chips. A cim viacej Chio chips tym viacej Adidas...
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

A ako si predstavit Adidas je uz priekazne vsetkym jasne.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

clovek ani nevie ci si robis srandu alebo to fakt povedal :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Prpacte ale taketo tvrdenie by som nikdy nepovedal. Vsetci predsa vieme ze kryptomena je laicky povedane mena velmi podobna takemu euru alebo ceskej korune
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

https://thepiratebay-proxylist.org/
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Dúfam, že ceny diskov po tomto pôjdu do astronomických výšin... :-/
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Podla mna sa mylis, disky su pre beznych ludi uz viac menej nepotrebne, rychly cloud, streamovacie sluzby tv..ja som uz nestiahol za posledny rok skoro nic, s novou menou prichadza vyuzitie uz zbytocnych mojich 6TB.
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

No podľa mňa to dosť závisí od jedinca...ja napr dosť cestujem, nie všade mám net a prístup ku cloudu, resp nie taký net aby som nečakal na všetko pol dňa, resp s poslednou dobou všeliakých security incidentov...pre corporate využitie mať Azure/AWS okej...ale personal pre mňa mať veci na disku je jasný víťaz...a je to pre mňa jednoduchšie mať na 2,5 disku ktorý nosím so sebou a pri USB 3.0+ už ani prenos niekoľko gigových súborov neni issue...

Ale zase ak človek len behá hore dole po blave a menšie súbory rieši tak okej...pri cludoch mi vadí strašne limitácia na veľkosť súboru, viď dropbox, resp box
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Uz jebe z tych kryptomien nacisto.
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

jebe jebe ale za mesiac som zarobil 2400€ na MONERO a to potesi :D
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Uzasne. Efektivnejsie blokovanie prechodu ku komunizmu jednotlivcom priekazne uvita kazdy republikan.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

A vrazil si do HW 5000 eur :D
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Nenapísal ze zarobil ťažením. Zrejme zarobil investovaním a následným vzrastom monera na cene.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako? Ako?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a ja som včera nekúpením BTC zarobil 300€ :D ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

minca ma dve strany - pretoze zase nekupenim pred mesiacom si prerobil 3000€
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a kto vraví, že som pred mesiacom nekúpil :) ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Boom kryptomien pokracuje.
Ludi co chcu peniaze za nic je vela.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Su aj taki co nechcu peniaze za nic?
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Nie.
Ale drviva vacsina zastancov a zberatelov kryptomien sa tvari akoby pri krytpomenach islo o nieco viac, ako len bezpracny zisk.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Áno ide o postupné kroky ku slobode od rotchildovskych centrálnych bánk ktoré zotrocuju ľudstvo tak aby si to neuvedomovalo.
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Nehovorim? Vyhovorky. realne ide len o rychle zbohatnutie.
A co myslis kto bude navrchu tychto kryptomien?
Myslis ze to nebudu tiez nejake podobne rodinky, individua?
Dokonca je mozne ze rotshiledovci uz maju nakupene, a hybu cenami kryptomien uz teraz.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak maju nakupene a co? Ked sa odtrhneme od bank, tak tieto rodinky stratia schopnost vytvarat nove peniaze a vkladat ich do obehu ako sa im zachce. V tom spociva ich moc.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Snivaj. Neodtrhnes sa. Vzdy bude niekto navrchu kto to bude riadit.
O tom ze sa to neda riadit tlacenim dalsich neznamena ze sa riadit neda mnozstvom btc co maju. Soros dokazal s par mld hybat s kurzom libry.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

If something is important enough, even if the odds are against you, you should still do it.“ - Elon Musk
Odpovedať Hodnotiť:
 

Trochu offtopic...

Nejaký návrh za schopnú náhradu za Skype For Business ??

Zvažoval som riešenie od Cisca, ale vzhľadom na obrovské množstvo zlých reviews od klientov, a aj cene som to zavrhol...

Ide mi hlavne o stabilitu pri zdieľaní plochy, nakoľko často zaúčam na systémy kolegov z iných pobočiek, resp videokonferencie a aby to nebolo nejak strašne drahé aby mi to manažment schválil :D
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Skype for non-business...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Discord ???
Odpovedať Hodnotiť:
 

O tom som počul, ale nemám s ním skúseností... pre WoWko som používal Ventrilo/TeamSpeak :D

Má to aj zdielanie plochy s možnosťou predania ovládania?

Dá sa korporátne využitie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

TeamViewer
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozno skusit ring.cx .... Ale asi nebude postacovat...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tight VNC Viewer v pohode...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zoom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Slack
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj tvorca javascriptu a spoluzakladateľ Mozilla má svoj projekt v tejto oblasti aj so solídnym tímom a už aj majú nejaké výsledky. Bude o tom článok?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pre odkrývanie (rozoznávanie) zašifrovaných (prekladových) informačných (prístupových) polí (odlíšení) pri ťažbe (premiestňovaní) kryptomien (premiestňovaného) s využívaním takéhoto mechanizmu (pojenia rozoznávaní dohodnutej reality) postupom času (rozkladaním skladaní) treba stále (sa pojí) viacej a viacej výpočtovej (odovzdávania) sily (sa).

Pre (rozoznávanie) (prekladových) (prístupových) (odlíšení) pri (premiestňovaní) (premiestňovaného) (pojenia rozoznávaní dohodnutej reality) (rozkladaním skladaní) (sa pojí) viacej a viacej (odovzdávania) (sa).

Odovzdávanie sa viacej a viacej pojeniu sa skladaním rozkladaní reality dohodnutých rozoznávaní pojenia premiestňovaného premiestňovaním pri odlíšení prístupových prepletov rozoznávania si.

Podľa odhadov energomerov v roku 2020 bude treba na prítok bitcoinu toľko energie čo teraz na celé Dánsko.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

mali by tu dat na komenty captchu
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to ja uz by som sem prestal pisat
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak. Obmedzovanie zverejnovania priebehu dospievania k zavaznym zaverom vedeckeho vyskumu podmienkami je priekaznym indikatorom urovne demokracie spolocnosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jo tak dospievanie to je niečo pre teba
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Sice by nezaskodilo, ale kym Zem spieva, priekazne mi netrebe.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vedci z univerzity Carnegie Mellon vyvíjajú „tekutý“ tranzistor z netoxickej zliatiny kovov india a gália, ktorý je pri izbovej teplote kvapalný. Nový tekutý tranzistor otvára perspektívu miniatúrnych tekutých počítačov pre odkrývanie zašifrovaných informačných polí, pretože napríklad pri prístupe "captcha" s využívaním takéhoto mechanizmu postupom času treba stále viacej a viacej výpočtovej sily. Rôzne naladená inteligencia si vizualizuje rôzne nálady predstáv o prístupe.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Celkom by ma zaujímalo aký traffic bude na úložnom priestore, ktorý by som poskytol na ťaženie.
Príklad:
Bolo by fajn poskytnúť 20 TB, nech to akože zarába, ale čo z toho, keď budem mať vyťažený internetový traffic na max, prípadne pre aplikáciu FUP pomalý net. A zasa zriadiť si samostatné pripojenie do internetu len pre toto je hlúposť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dáta nebudeš sťahovať, ale ich jednorazovo vypočíta tvoj PC a uloží na disk. Pointa je v tom, že sa potom už len rýchlo vyberajú bloky z týchto predpočítaných dát. Čím väčšie úložisko budeš mať, tým vyššia pravdepodobnosť, že vo svojich dátach máš potrebný blok a preto čím väčšie úložisko, tým väčší profit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mila redakcia, pekne ste to napisali, a teraz vam dam domacu ulohu, skuste si pozriet PIVX a napisat aj nieco o Proof Of Stake a Zerocoin protokole. mozno je i fialova cesta k bitcoinovej mini bublinke. POW som kedysi tazil kadejake, no problem je vnich ze elektrinu to teda cuca riadne, preto POStake je momentalne pre mna top, ale o proof of space neviem, storj ked vyriesi svoje problemy moze byt tiez velky hrac
Odpovedať Hodnotiť:
 

Starý dobrý Bitcoin zjavne skončil. Už je 138 tisíc nepotvrdených transakcií a posledný blok bol vyťažený o 21:46, takže mineri už asi ani neťažia nové bloky. Bitcoin Cash je nový Bitcoin.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hashrate BCH už prekonal BTC: https://fork.lol/pow/hashrate
Odpovedať Hodnotiť:
 

I want to convey my appreciation for your generosity giving support to men and women who absolutely need help with this situation. Your very own commitment to passing the solution all-around appears to be remarkably interesting and have really allowed employees just like me to get to their targets. The invaluable information indicates much to me and a whole lot more to my office colleagues. Thanks a lot; from all of us.
<a href="http://www.jordan13.us.com" >jordan retro 13</a> [url=http://www.jordan13.us.com]jordan retro 13[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

It? exhausting to search out educated people on this topic, however you sound like you realize what you?e talking about! Thanks
<a href="http://clickand.co/8kn2q" >adidas nmd</a> [url=http://clickand.co/8kn2q]adidas nmd[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I must express some appreciation to the writer just for rescuing me from this type of matter. As a result of surfing through the the net and obtaining methods which are not beneficial, I believed my life was gone. Living without the solutions to the issues you have fixed by way of the blog post is a critical case, as well as the ones that could have badly affected my entire career if I had not encountered your blog post. The understanding and kindness in playing with all the stuff was helpful. I'm not sure what I would've done if I hadn't come upon such a subject like this. I'm able to at this moment look forward to my future. Thanks a lot very much for your specialized and sensible guide. I won't hesitate to propose the sites to anyone who needs and wants counselling on this issue.
<a href="http://www.curry4.us.com" >curry 4</a> [url=http://www.curry4.us.com]curry 4[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I would like to show my appreciation to you for rescuing me from such a circumstance. Just after surfing around throughout the world-wide-web and seeing proposals which are not pleasant, I was thinking my life was over. Being alive without the approaches to the problems you've sorted out by means of this guideline is a crucial case, as well as the kind which may have negatively affected my entire career if I hadn't noticed the blog. Your main know-how and kindness in maneuvering everything was helpful. I'm not sure what I would've done if I hadn't discovered such a subject like this. I'm able to at this time look ahead to my future. Thanks a lot very much for the impressive and result oriented help. I will not hesitate to propose your web sites to anyone who will need care on this subject matter.
<a href="http://www.adidasstore.us.com" >adidas store</a> [url=http://www.adidasstore.us.com]adidas store[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

Can I simply say what a relief to find someone who truly knows what theyre speaking about on the internet. You positively know how you can carry an issue to mild and make it important. Extra people have to read this and perceive this aspect of the story. I cant imagine youre no more fashionable since you undoubtedly have the gift.
<a href="https://42.herber.pl/ultrausc" >adidas ultra</a> [url=https://42.herber.pl/ultrausc]adidas ultra[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I must get across my gratitude for your kind-heartedness in support of men and women that need assistance with in this question. Your personal dedication to getting the message up and down was pretty interesting and have truly helped girls like me to reach their objectives. Your amazing invaluable help and advice indicates much a person like me and especially to my office workers. Thanks a ton; from each one of us.
<a href="http://www.asicsrunningshoes.us.org" >asics shoes</a> [url=http://www.asicsrunningshoes.us.org]asics shoes[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I? must verify with you here. Which isn't one thing I often do! I enjoy reading a publish that will make folks think. Additionally, thanks for allowing me to remark!
<a href="http://ix.sk/Jkn2P" >nmd</a> [url=http://ix.sk/Jkn2P]nmd[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I simply had to say thanks once again. I am not sure the things I would have created in the absence of the entire creative concepts shown by you concerning such a subject. It previously was an absolute frightful problem in my position, however , being able to see the expert fashion you treated the issue took me to cry over fulfillment. Now i am happy for this work and in addition hope that you are aware of a powerful job that you're undertaking training the others through your web blog. I am certain you haven't come across any of us.
<a href="http://www.nikeairmax2018.us.com" >nike air max 2018</a> [url=http://www.nikeairmax2018.us.com]nike air max 2018[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I am just commenting to let you be aware of of the useful discovery my cousin's daughter developed checking your web site. She even learned many things, most notably what it's like to have a wonderful helping spirit to have other folks clearly learn several tricky subject matter. You truly exceeded my desires. Thanks for delivering these priceless, dependable, revealing not to mention fun guidance on your topic to Tanya.
<a href="http://www.reebokoutlet.us.org" >reebok outlet</a> [url=http://www.reebokoutlet.us.org]reebok outlet[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

Would you be fascinated with exchanging links?
<a href="http://ix.sk/di6Qr" >adidas nmd</a> [url=http://ix.sk/di6Qr]adidas nmd[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I wish to convey my passion for your generosity for those people who must have assistance with this particular niche. Your very own dedication to getting the solution all over had been particularly valuable and have all the time helped some individuals much like me to reach their dreams. Your own insightful recommendations signifies a lot to me and much more to my colleagues. Thanks a lot; from everyone of us.
<a href="http://www.jordan12.us.com" >jordan 12</a> [url=http://www.jordan12.us.com]jordan 12[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

When I initially commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now every time a remark is added I get four emails with the identical comment. Is there any means you can take away me from that service? Thanks!
<a href="http://bit.ly/2sRp56I" >adidas nmd runner</a> [url=http://bit.ly/2sRp56I]adidas nmd runner[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

It's best to participate in a contest for among the best blogs on the web. I'll recommend this website!
<a href="http://ur.my/nmdrunner" >adidas nmd</a> [url=http://ur.my/nmdrunner]adidas nmd[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I actually wanted to develop a small note so as to say thanks to you for the wonderful solutions you are sharing here. My time-consuming internet search has finally been paid with high-quality ideas to write about with my family members. I would assert that most of us site visitors actually are undeniably blessed to live in a great community with so many marvellous individuals with beneficial guidelines. I feel really privileged to have encountered the site and look forward to so many more brilliant times reading here. Thanks again for all the details.
<a href="http://www.toryburchshoes.us" >tory burch shoes</a> [url=http://www.toryburchshoes.us]tory burch shoes[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aw, this was a really nice post. In concept I wish to put in writing like this additionally ?taking time and actual effort to make an excellent article?but what can I say?I procrastinate alot and in no way seem to get one thing done.
<a href="http://ix.sk/toXF8" >adidas yeezy boost</a> [url=http://ix.sk/toXF8]adidas yeezy boost[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vedeli ste ze BURSTCOIN je aj Slovensky projekt ?
www.burstcoin.sk
Mam to prelozit do SK ?
www.burstcoin.sk
flegi@burstcoin.sk
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár