neprihlásený Piatok, 18. januára 2019, dnes má meniny Bohdana   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Celé Slovensko prenieslo cez mobilné siete 20 PB dát

Značky: mobilní operátoriSlovenskopripojenie

DSL.sk, 17.4.2018


Zákazníci slovenských mobilných operátorov preniesli v druhom polroku minulého roka spolu cez mobilné 3G a 4G LTE siete 20 800 TB dát.

Na základe štatistík štyroch mobilných operátorov dnes o to informoval hovorca Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb Roman Vavro.

Dáta sa stále ešte samozrejme prenášajú aj cez pomalšie 2G siete, štatistiku pre tento typ sietí úrad nezverejnil.

Počet používateľov respektíve SIM používaných na prístup k Internetu cez mobilné siete technológie LTE dosiahol 2.32 miliónov, z čoho 76% tvorili nefiremní zákazníci.

Spolu bolo cez LTE siete prenesených 11.4 PB dát, nefiremní zákazníci z toho preniesli cca 8 PB. Do štatistík nie sú z definície aj podľa úradu započítavaní zákazníci tzv. pevných LTE sietí realizovaných touto technológiou a určených pre pripojenie zákazníkov z fixného umiestnenia.

V prvom polroku 2017 to bolo 2.09 miliónov SIM využívajúcich LTE, 9.4 PB prenesených dát a z toho nefiremní zákazníci 6.6 PB.

Cez 3G a 4G siete spolu pristupovalo k Internetu v druhom polroku takmer 4 milióny SIM a 3.1 miliónov z toho patrilo nefiremným zákazníkom, v týchto ukazovateľoch oproti prvému polroku k zmene neprišlo.

Takýto počet SIM pri 20.8 PB prenesených dát tak znamená priemerne cca 867 MB prenesených dát na SIM a mesiac v 3G a 4G sieťach spolu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Po SpaceX prepúšťa aj Tesla
LG má uviesť smartfón s druhým prídavným displejom
Hubblov teleskop je opäť plne funkčný, začal pozorovania
MS podporí výstavbu bývania pri Seattli, chce asi aj zmierniť kritiku gentrifikácie
Android zrealizuje agresívny krok k 64 bitom
2x rýchlejšia PCI Express 5.0 bude tento štvrťrok, pred príchodom 4.0
Slovensko.sk pridalo jednoduchšie sa sťažovanie na problémy, ďalšie drobné funkcie
Spustené poskytovanie Internetu z novej siete satelitov
Najnovšia verzia Windows 10 sa začala inštalovať sama
Google pomerne výrazne zvyšuje ceny webového kancelárskeho balíka


Diskusia:
                               
 

To je 860 MB za mesiac na jednu SIM. Dobre som to zratal? To teda nie je nic moc. To mam, ked sa krotim, som vacsinou na wifi a nepozeram ziadne videa. Tolko mi zhltnu len emaily, obcasne browsovanie a navigacia. Cez wifi mam za mesiac 10 krat tolko. Limitom je samozrejme pausal od operatora, nic ine. Ak by som mal 10 nasobny pocet dat cez pausal za rovnaku cenu, tak sa nebudem obmedzovat a hladat stale nejake wifi a obavat sa, ze si pred koncom mesiaca vycerpam data.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A co mame my s tym tvojim ze potrebujes viac dat ?Tak si zaplat vecsi balik ked tak vela pracujes tak 20euri na mesiac si zarobis.Cico ?
Odpovedať Známka: -7.0 Hodnotiť:
 

Vies aj co dostanes za 20euri v inej krajine mimo Ugandy ?
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Halucinogénne mäso z pytóna a hadí výtok na prípitok?
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

no napríklad na Malých divoch 5MB dát.
Keby si sa na to pozrel komplexne, lacnejší mobilný internet majú možno v 30 krajinách sveta, v porovnaní so štvorkou možno v jednej-dvoch
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

lol tupelo. Lacnejší internet už má 80% našich susediacich štátoch. Napríklad v Rakúsku kde je životná úroveň trochu inde, som dostal za 15€ mesačne SIM s neobmedzenými SMS a volaniami v Rakúsku a celej EÚ, 5GB v Rakúsku a ďalších 5GB dát v EÚ. Teraz keď kukám tak tú ponuku zmenili na 14€ za neobmedzené sms a volania v AT a EÚ + 14GB dát v AT + 4GB v EÚ. ... čiže nie len že sú lacnejšie dáta, ale celý paušál. U nás ani predplatenku nemáš takú výhodnú či si ružový, oranžový, v štvorke alebo sa na to skladáte v päťke..
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Mxxl: Ktory je to operator v AT?
Odpovedať Hodnotiť:
 

a tak si ma nasr*l že som ti klikol ešte aj na + namiesto - ..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Podľa mňa si to zrátal zle. Môj výsledok je v 454 MB ako priemerná mesačná spotreba na jednu SIM. Ak počítame, že veľa užívateľov má pomerne malé dátové balíky a to, že veľa ľudí svoje dáta vôbec nevyužíva (platia si napr. 1000 MB a internet v mobile majú bežne vypnutý), tak s ohľadom na toto je to dosť vysoké číslo. Otázkou je, či sú do tohto čísla započítané aj rôzne dátové SIM napr. do tabletov, a podobne, resp. SIM pre pevné bezdrôtové pripojenia, kde sú predplatené desiatky až stovky GB dát mesačne. Ak áno, tak tých 454 MB mesačne je naozaj malé číslo.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Pevné LTE tam nie je započítané, viď web regulátora.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak, tak. Typicki Slováci. Kúpia si iphone na splátky, žijú na vifonkach, na poriadny paušál uz nemajú. Potom behajú s vypnutymi datami a hľadajú voľnú WiFi. A to platí všade. Slovak kúpi zanovnu X5 od Turka v Nemecku, aby sused závidel, ale na dovolenku ide v starej fabii, X5 moc zere a treba ju šetriť. Tak to chodí, ked sa slovenska socka hrá na nieco, co nie je.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pán Vavro - ja chcem presne ze cez koho islo najviac dat aky operator a podobne priekazne poprosííím
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jak vies ze to je Vavro ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Koľko percent je z toho porno?
Odpovedať Hodnotiť:
 

kolko asi? no 99.99% ~ zvysok (0.01% ~)su google requuesty kde to pornisko nasjt
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

A ráta sa do štatistík aj pevný internet od O2?
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Nie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak jeden GB predávajú približne za 5€, za dané obdobie zinkasovali operátori vyše 100 miliónov € za vaše porňáče.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asi trochu skreslujem dáta ak mám download ~150gb mesačne

Mám "mobilný" internet za 12 euri mesačne, SIM je pichnutá vo wifi routeri a nemôžem sa sťažovať. Rýchlosť, cena, dostupnosť - všetko super, a navyše nemusím riešiť kabeláž, takže ideálne riešenie keď je človek v podnájme.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:

Pridať komentár