neprihlásený Piatok, 19. apríla 2024, dnes má meniny Jela
Skladateľný Samsung smartfón sa má čoskoro vyrábať, bude drahý

Značky: smartfónynové technológieSamsung

DSL.sk, 15.6.2018


Spoločnosť Samsung by mala zrejme čoskoro odštartovať výrobu skladateľného smartfónu a jej predpokladaný termín sa zatiaľ od začiatku roka zrejme opäť už neposunul.

Vyplýva to z informácií kórejských analytikov pre noviny The Korea Times.

Samsung v januári oficiálne prisľúbil, že v tomto roku sa odlíši od konkurentov vyvinutím nových produktov ako skladateľné OLED smartfóny. Spoločnosť síce verejne neavizovala konkrétny termín uvedenia na trh, podľa informácií novín The Korea Herald mal plánovať začať výrobu v novembri.

To teraz potvrdzuje aj analytik Park Hyung-woo zo Shinhan Financial, podľa ktorého dodávatelia začnú potrebné komponenty pre Samsung dodávať v novembri, aj keď hovorí že toto je najskorším termínom.

Analytici sa zhodujú so skoršími informáciami, podľa ktorých by mal mať OLED displej smartfónu v rozloženom stave uhlopriečku 7.3". Podľa ďalšieho analytika Kima Jang-yeola z Golden Bridge Investment bude mať v zloženom stave cca 4.5".

Kim Jang-yeol očakáva uvedenie na trh v prvej polovici budúceho roka za cenu dva milióny wonov, v prepočte cca 1 580 eur.


Prezentácia flexibilného displeja, prototypov a konceptov smartfónov Samsungu na CES 2013 z januára 2013 (video: Samsung)



Podľa novín skladateľný smartfón pripravujú aj Huawei a ZTE, podľa skorších informácií má minimálne displej vhodný pre takéto smartfóny pripravovať LG a podľa informácií z jari pripravuje aj Apple skladateľný iPhone na rok 2020.

Vo verejnej prezentácii prototypov predbehlo všetkých týchto výrobcov Lenovo, ktoré v polovici 2016 prezentovalo prototyp skladateľného tabletu Folio a ohybného smartfónu nositeľného aj na zápästí CPlus.

Bližšie oficiálne informácie o podobe smartfónu Samsungu nie sú k dispozícii, podľa skorších informácií má mať spoločnosť vyvinuté dva prototypy, s displejom pri preložení na vnútornej strane a s displejom na vonkajšej strane. Model s displejom na vonkajšej strane má samozrejme väčší polomer ohybu a môže mať pre menší ohyb lepšiu životnosť, zároveň sa potenciálne dá používať minimálne na jednej strane aj v zloženom stave. Podľa etnews má model s displejom vo vnútri polomer zakrivenie iba 1R, teda polomer ohybu displeja 1 mm. Druhý model má displej ohnutý s polomerom 5 mm.

Samsung ale podľa januárových informácií novín uvedie na trh ako prvý model s displejom zloženým na vnútornej strane, ktorý mal vyvinutý skôr.


Demonštrácia Lenovo Folio a CPlus (video: Mobilenet)



Zmyslom technológie mobilných zariadení so skladateľným displejom je umožniť mobilné zariadenia v menšej kompaktnej podobe pri prenášaní vybaviť väčším displejom pre čo najpohodlnejšie používanie v rozloženom stave.

Samsung ohýbateľný OLED displej verejne prezentoval už na začiatku roka 2013 a v minulosti sa objavilo viacero nakoniec nenaplnených termínov uvedenia skladateľných smartfónov, prvý už v roku 2015.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

V najbližších dňoch bude spustený nový vysielač digitálneho rádia
Seriál Fallout podľa počítačovej hry bude mať pokračovanie
Budúci týždeň budú vydané dve dôležité linuxové distribúcie
Špehovacie satelity SpaceX už snímkujú Zem, s vyšším rozlíšením ako doterajšie
Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii


Diskusia:
                               
 

radsej by som bol, keby je nejaky suci telefon, co ma uhlopriecku <= 4.5"
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

nedavajte minuska, vsak reku, pravdu hovori ... te lopaty co potrebuju extra kabelu aby to clovek neosuchal
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

No tak sa oň nesuchaj
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

s tym telefonom maš volat nie ho pchať do riti...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

iphone SE
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

nejaky vseobecnejsie kompatibilny
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Sony Xperia XZ1 compact. 4,6" ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

je to od samsungu pekne ze to zvladaju po technologickej stranke, ale moze to byt slepa cesta a prepadak...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Alebo ich Apple o chvilu zazaluje, pretoze malo na to patent uz od vcera.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

urcite maju patent aj na kruh, a tym padom Samsung nemoze skladat telefony do kruhu.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Alebo si to Apple obetatestuje na Samsungu, na tom zlom zlom nekvalitnom vyrobcovi, a po 2 rokoch to uvedu ako top inovaciu len za i2999,90 eur, uz od nekonecne spolahliveho a neomylneho Apple.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nenavazajte sa do Apple, priniesli uz tolko inovacii. Kto presadil nanosim? Kto nuti operatorov na prechod k esim? FaceId technologiu nema este tak dokonale zmaknutu ziadna konkurencia, iOS/macOS - ktory nikdy nepotrebujes preinstalovavat, kto presadil ze audio jack je zbytocny? Koho ecosystem (iCloud) je dokonaly???
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

kto mi pomoze pochopit, ci to tento clovek myslel vsetko vazne alebo je to trolling?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Vazne chlapce, vazne!!! Ak s niecim hore nesuhlasis tak daj aspon jeden argument a nie len tu trollujes! Urcite si v zivote nemal apple zariadenie a iba sa tu zosmiesnujes. To je podobne ako ked niekto nadava na BMW alebo Mercedes a pri tom jazdi na Favorite.
Odpovedať Známka: -5.8 Hodnotiť:
 

schvalne som napisala, ci si VSETKO myslel vazne. niektore veci su v pohode. ale naozaj chces zrusenie jack konektora povazovat za vyhodu? neslo mi o hejt applu, ale vseobecne zrusenie pouzivania jack konektora by ma vazne nastvalo.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Kto by uz len dnes potreboval analogovy audio jack??? Robi to telefon hrubsim a to miesto sa da vyuzit na vecsiu bateriu alebo viac pamete. V dnesnej dobe uz mas vysokokvalitne BT sluchadla takze ten jack je uz doba minula este z cias walkmanov (90. roky)
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Kto vie kam si ten telefon pchas, ked ti zalezi na kazdom milimetri.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ten audio jack je tu z ešte skoršej doby ako 90. roky, napriek tomu som za jeho zachovanie. Aj keď sa mobilné zariadenia nedajú považovať za audofilské zariadenia, viacero modelov má celkom slušné DA prevodníky a slúchadlové zosilňovače, takže strata kvality je (vzhľadom na "mobilné" počúvanie) subjektívne zanedbateľná. Najmä berúc do ohľadu to, že zdrojom je viac či menej komprimovaná hudba. V prípade BT slúchadiel sa mi nepáči ten fakt, že do signálu prichádza ďalší zdroj straty kvality a to BT kompresia a z tohto kompromitovaného signálu potom ťaží DA prevodník a vlastný zosilňovač v slúchadlách. Viem, že (opäť berúc do úvahy, že sa jedná o mobilné počúvanie) je tento medzizdroj skreslenia zrejme zanedbateľným faktorom vzhľadom na celkovú kvalitu reprodukcie, ale aj tak - načo navyše kaziť už aj tak kompresiou kompromitovaný signál? Alebo je to v mobilnom segmente každému úplne jedno? Navyše sú BT slúchadlá ďalší krám, ktorý treba nabíjať.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Čo sa týka úspory priestoru absenciou audio jacku a zodpovedajúcej elektroniky v prospech väčšej kapacity batérie a virtuálne lepšej výdrži zariadenia - predsa každý vie, že za lepšou výdržou je najmä softvérová optimalizácia.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

S niecim aj sluhlasim ale u mna je audio jack uz prezitok ako napriklad seriovy RS232 port. Osobne si myslim ze ked si kupis high end sluchadla s noice cancelling a vydrzou baterie aspon 20 hodin, nemas co riesit. Navyse ked to porovnas s kablovou verziou tak kablove sluchadla su limitovane prudom z jacka, cize maju mensiu hlasitost, kdezto BT preberaju signal digitalne a maju svoj DA prevodnik a zosik.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

v priemysle je RS 232 ešte furt nevykynožený mor
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie je to mor, proste je to najspoľahlivejšie rozhranie.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

USB je menej spoľahlivé rozhranie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A aký konektor by mal mať na sluchátka???
Nič na ňom nie je zlé, iba tie pochrómované klony ako u samičky v tidlifóne, tan na šnúre ku sluchátkam. Dnes už nikto nemá na zlato??
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne je uplne jedno kto presadil nanosim. Takisto esim. Tebe na tom zalezi?

Co nedavna kauza s bateriami a to ze apple po case umyselne spomaluje svoje zariadenia ci kauza Bendgate??

Co ich ceny? Zdaju sa ti primerane?

A pisat takto o apple a hovorit ze maju dokonaly cloud?
Ty si ovecka apple s klapkami na ociach.




Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Zabudas na jednu podstatnu vec!!! Apple si chybu priznala a od iOS 11.3 si mozes nastavit aby bateriu OS nespomaloval ale co dokaze iba Apple je ze iOS 12 zrychli dokonca aj starsie telefony!!! Toto Android nikdy nedokazal
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

akože nedokázal. veď android sa zrýchľuje a energetická náročnosť sa znižuje každou generáciou. medzigeneračne minimálne o 50%. a vzhľadom na to, že apple nespí, u nich sa tieto parametre zlepšujú podobným trendom, ak nie rýchlejšie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skus si dat android 8 na starsi telefon a je to o dost pomalsie. Apple to robil doteraz tiez tak ze iphone 6 uz bol pomaly nepouzitelny s najnovsim iOS. Lenze teraz na to dosli a Tim Cook nam slubil velikanske zrychlenie. Tusim 40% na vykon a 70% na spustenie fotaku ci co. Snad neodrboval
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Kde by uz len v apple odrbavali...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tomáš Kuchár by mal mať vždy pravdu.Snáď neodrboval
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár