
neprihlásený
|
Streda, 9. júla 2025, dnes má meniny Lujza |
|
Anker kvôli riziku požiaru vymieňa 1.1 milióna power bánk, zatiaľ v USA
Značky:
batérieUSA
DSL.sk, 12.6.2025
|
|
Spoločnosť Anker, známy výrobca tzv. power bánk, externých prenosných batérií pre nabíjanie mobilných zariadení, v USA kvôli riziku požiaru vymieňa až viac ako 1.1 milióna power bánk.
Výmena sa týka modelu s označením PowerCore 10000 a kapacitou 10000 mAh. Spoločnosť power banky PowerCore ponúka aj v Európe, výmena bola zatiaľ oznámená len pre USA a nie je známe, či sa riziko týka aj power bánk predávaných v Európe.
Anker o výmene informuje v tomto oznámení.
Príčinou je potenciálny problém s použitou Li-ion batériou, čo môže predstavovať riziko požiaru. Batéria sa kvôli problému môže prehrievať, môže prísť k roztaveniu plastových komponentov a hrozí dym a požiar. Podľa amerického úradu CPSC, Consumer Product Safety Commission, spoločnosť zaznamenala 19 hlásení požiaru alebo explózie.
Problém sa týka kusov modelu s modelovým označením A1263 vyrobených medzi 1. januárom 2016 a 30. októbrom 2019, ktoré sa v USA predávali od 1. júna 2016 do 31. decembra 2022. Či ide o problematický kus je možné overiť na stránke výrobcu podľa sériového čísla.
Power banky sa v rámci výmeny nevracajú výrobcovi. Ten po zaslaní fotografie produktu s nápisom vytvoreným pomocou permanentnej fixky potvrdí nárok na výmenu a následne zašle náhradnú power banku. Ak aktuálne nebude mať k dispozícii náhradné power banky, zákazník môže počkať alebo dostať darčekový poukaz v hodnote 30 dolárov.
Zákazníci majú problematické kusy okamžite prestať používať. Po potvrdení výmeny spoločnosť odporúča zákazníkom power banku odovzdať v centrách, ktoré akceptujú Li-Ion batérie s rizikom problémov.
Najnovšie články:
Diskusia:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Investičné poradenstvo.
Od: Baltazár Kokoschka
|
Pridané:
13.6.2025 8:35
Z uvedeného vyplýva, že trh s permanentnými fixkami porastie.
|
|
Re: Investičné poradenstvo.
Od: pelendrek
|
Pridané:
16.6.2025 6:29
toto overovanie SN+fixky ma zaujalo :D To si mozem cokolvek nakreslit na svoju power banku a uznaju?
|
|
europa
Od: OriginalnyKoumakSK
|
Pridané:
13.6.2025 9:26
Tu su powerbanky z roku 2016 uz vacsinou davno zrecyklovane, lebo na rozdiel od amikov, ich europania denne zmykaju a tak do 2 rokov snad vacsina klakne uz na pocte nabijacich cyklov. Nosit so sebou 10Ah powerbanku, ktora ma po pravidelnom zmykani uz desatinnu kapacitu nie je ani pre velkeho fandu prinosne.
|
|
Ekologia
Od: Anti eko
|
Pridané:
13.6.2025 10:57
Tomu sa hovori ekologia ako vysita.
Na vyrobu 1 tony cisteho litia treba 2 000 000 litrov cistej pitnej vody.
A len 5% vody sa da vycistit..
Na uhasenie litium baterky treba 10-50x viac vody ako na ostatne baterky.
A teraz ich este treba recyklovat alebo ekologixky zlikvidovat.
A ze baterkove somariny su buducnoat ludstva.
Akurat tak bez vody
|
|
Re: Ekologia
Od: AMD multicore Celeron Ryzen
|
Pridané:
13.6.2025 11:31
Jebat vodu, ked sa mozem vozit ekologicky
|
|
Re: Ekologia
Od: OriginalnyKoumakSK
|
Pridané:
13.6.2025 11:56
Lebo ekoteroristi vodu nepiju, oni si daju Colu-Fanta-Sprite ... netusia, ze zakladnou zlozkou je voda.
|
|
Re: Ekologia
Od: awwda
|
Pridané:
13.6.2025 16:17
skôr Brawndo, pretože má elektrolyty
|
|
Re: Ekologia
Od: nicekl
|
Pridané:
13.6.2025 12:08
Na to si ako prisiel ze na vyrobu 1 tony cisteho litia treba 2 000 000 litrov cistej pitnej vody? To ma zaujima. Su to len tvoje cisla?
|
|
Re: Ekologia
Od: Jejdj
|
Pridané:
13.6.2025 21:56
Chatgpt dá ako odpoved 2M, ale tie percenta ma úplne otočene. Tvrdí, že ~3% sú kontaminované a zvyšok vypareny s minimom recyklácie.
|
|
ultraradikálny empaticizmus
Od: syntaxterrorXXX, . Y
|
Pridané:
13.6.2025 12:48
Okrem 2 000 000 litrov cistej pitnej vody treba samozrejme priekazne i krv z dvoch mačiatok.
|
|
Anker robi powerbanky?
Od: Quantico
|
Pridané:
13.6.2025 14:21
Tak to mi je novinka, ze robia powerbanky. Ja som cely cas v tom, ze aspon tu na slovensku mali siet pekarni, ktore moc nefungovali. Ono spajat jedlo a elektroniku asi nie je moc rozumny napad.
|
|
šľak aby ich...
Od: PCmanik
|
Pridané:
15.6.2025 6:56
Už vidím ako čínska baterečkáreň v Šuranoch dá ľuďom niečo zarobiť. 2000 Eur žiaden robotník nedostane ani omylom, iba ak 2-3 výplaty. Číňaňni sú tí, ktorí nás zožerú a furt nám vyčítajú privysoké platy.
|
|
Re: šľak aby ich...
Od: Ole dezole
|
Pridané:
15.6.2025 7:38
Robo sem ide navlacit cinanov a moslimov. Ja milujem roba.
|
|
Re: šľak aby ich...
Od: 33jkl33
|
Pridané:
15.6.2025 12:54
Dnes všetci chcú byť už iba influenceri, prípadne ITčkári. Lenže niekto musí makať aj manuálne. Na niektoré aspoň trocha kvalifikovanejšie práce je dnes problém zohnať už aj fušerov lebo ešte aj o nich je taký záujem že majú plno práce. Takže v konečnom dôsledku platí pán akademik veľké peniaze nejakému dežovi s nedokončenou ZŠ za to že mu príde na WC prilepiť obkladačky.
|
|
Re: šľak aby ich...
Od: Ole dezole
|
Pridané:
15.6.2025 14:55
Namiesto fungujucich fabrik postavene lovecke zamocky, majstri makaju v rakusku. Som rad ze na stavbu zozeniem fusera. Ja milujem roba, to tam musite povedat.
|
Pridať komentár
|
|
|
|