neprihlásený Piatok, 19. apríla 2024, dnes má meniny Jela
V rozsiahlom teste antivírusov zvíťazil Kaspersky


Diskusia k článku: V rozsiahlom teste antivírusov zvíťazil Kaspersky

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.

Komentár, na ktorý odpovedáte:
                               
 

Hadam trochu viac background informacii o tom, kto vlastne stoji za testami na virus.gr. Ich autorom je Anthony Petrakis, ktory je vo svete znamy aj ako zberatel virusov s prezyvkou VirusP. Inak povedane, je to chlapik, ktory je evidentne "doveryhodnou autoritou".

Jeho testy su mierne a diplomaticky povedane vyplodmi halucinujuceho blazna s nulovou hodnotou.

Preberme si to pekne po poriadku, co o svojom teste pise na http://www.virus.gr/english/fullxml/default.asp?id=82&mnu=82. Busdem pisat o najvecsi hlupostiach (nie o vsetkych).

Na com testoval: "The test was made on 15-25 August 2006, using Windows XP Professional SP1 on a P4 2800 Mhz, 512MB DDRAM."

Komentar: SP1 nie je bezpecny, standard je v sucasnosti SP2.

Co testoval: All programs tested had the latest versions, upgrades and updates and they were tested using their full scanning capabilities e.g. heuristics, full scan etc. The default settings of each program were not used, in order for each program to achieve its maximum detection rate. Because of this, there is a possibility for the tested programs to detect a few false positives.

Komentar: Mal by konktretne uviest verzie programov a verzie databaz, z coho by bolo jasne, ku akemu datumu bol ten ktory program aktualizovany. Nakolko testoval programy v rozmedzi 15. – 25. augusta, pri aktualizovani na najnovsiu verziu sa mnozstvo vzoriek pridanych medzi tymito datumami mohlo lisit radovo o stovky. Teda programy testovane skor boli znevyhodnene. Nastavenie „na paranoju“ nie je situaciu z realneho zivota – 95 percent ludi pouziva default instalaciu. Co sa tyka falosnych poplachov, ma pravdu. Ale nie je ich par. Doporucujem precitat si diskusiu na http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=144994&highlight=virus.gr Je to diskusia ludi ktory sa antivirusmi zauberaju prosesionalne. Inspector Clusoe robi pre F-Prot, Marcos pre ESET, IBK robi testy na av-comparatives.org. TeraInnovations pracuje pre vyrobcu programu ViruScape 2006. Tu http://www.wilderssecurity.com/showpost.php?p=830413&postcount=29 tvrdi o vlastnom produkte, ze jeho vysledok je jednoznacne vysledkom falosne pozitivnych detekcii.

Co dal do testovacej sady: The 147184 virus samples were chosen using VS2000 according to Kaspersky, F-Prot, Nod32, Dr.Web, BitDefender and McAfee antivirus programs. Each virus sample was unique by virus name, meaning that AT LEAST 1 antivirus program detected it as a new virus.

Komentar: do sady bol zaradeny bez preverovania akykolvek suubor, ktory jeden z uvedenych programov oznacil ako napadnuty. Neuviedol pri akom nastaveni, co je tiez na zvazenie. Na zaklade uvedeneho tvrdim, ze ked ktorykolvek program detegoval na cistom subore napadnutie, hoci tam nebola (falosne pozitivna identifikacia), takyto subor bol zaradeny do testovacej sady a programy, ktore ho spravne neidentifikovali boli poskodene. Sancu na najlepsie umiestnenie ma program, ktory vsetky subory oznaci ako napadnute bez ohladu na to ci su alebo nie (vid vyssie pripad terra inovations). Cistota testovacej sady je zasadnym problemom v teste na virus.gr.

Cistota sady: Most of the virus samples used were not previously replicated at the time the test was made, which means that some of them, although probably only a few, may be false positives. The procedure of testing each and every virus sample is still under process.

Komentar: dalsi fundamentalny nedostatok testu – ten chlapik vobec netusi, ci testuje skutocne funkcne virusy.

Nastavenia programov: Thourough mode was not used in VBA32 due to extremely slow scan process./Advanced heuristics were not used in Tauscan due to extremely slow scan process.

Komentar: tieto programy nemali porovnatelne podmienky s ostatnymi, lebo neboli testovane v paranoidnom mode. Nemozno porovnavat neporovnatelne.

ZAVER: Test je uplne nanic. Neexistuje sposob ako overit jeho vysledky. Na porovnanie na av-comapratives.org, testu West Coast Lab a Virus Bulletinu ci AV-TEST.org maju zverejnene sposoby akym testuju a zoznam vzoriek. To umoznuje kazdemu, co ma dostatocne vybavenie test zopakovat. Test na virus.gr nie je mozno zopakovat a ma nulovu vypovednu hodnotu. Inak prave testy ktore robia takyto „odbornici“ su dovodom, preco spolocnosti ktore robia antivirusove programy deteguju vyslovene hluposti vratene testovych suborov. Tlaci ich ku tomu marketing, ktory kludne pouzije aj takto perverzne testy.

Howgh!








Meno:


Titulok:


Text:


Prihláste sa a povoľte si emailové notifikácie na odpovede na Váš príspevok.

Overovací text:



Pre overenie, že komentár sa nepridáva automatizovanými prostriedkami, prosím prepíšte text, ktorý vidíte na obrázku. Písmená musíte zadávať rovnako ako na obrázku veľké. Pokiaľ text neviete prečítať, kliknite prosím na tlačidlo "Obnoviť obrázok". V texte sa používajú iba znaky "BCDJKMPRSVWXY1234589".