neprihlásený Streda, 17. októbra 2018, dnes má meniny Hedviga   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
EÚ zvažuje povinné univerzálne USB nabíjačky smartfónov


Diskusia k článku: EÚ zvažuje povinné univerzálne USB nabíjačky smartfónov

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.

Komentár, na ktorý odpovedáte:
                               
 

Je jednoduchšie najprv zjednotiť nabíjačky a potom prípadne zásuvky ako naopak. Nabíjačku si môžeš kúpiť hocikedy, je to relatívne lacná záležitosť, nové elektrické rozvody v dome nerobíš každý piatok a už vôbec nie cez aliexpress za 2€. Navyše zásuvky sú viac-menej štandardizované, celkovo je vo svete asi tak ~14 variánt na 195 krajín sveta ( tinyurl.com/acZasuvky ). Taktiež zásuvka sa v rámci krajiny nemení a susedné krajiny zvyknú mať rovnaký typ.
Toto je stále udržateľnejší stav oproti tomu z pred cca 10 rokov medzi nabíjačkami, kde niektorí výrobcovia boli schopní mať viacero nekompatibilných nabíjačiek len v rámci svojich zariadení. Napríklad u takej Nokie ich bolo 6 ( tinyurl.com/nokiaNabijacky ).
Podobná situácia trvá ešte u notebookov ( tinyurl.com/nbNabijacky ) kde je dosť často problém nielen v konektoroch ale taktiež častokrát aj v nedostatočnej špecifikácii nabíjačky ktorá by inak mala kompatibilný konektor. Postupne sa však, chvalabohu, zavádza jednotný usb nabíjací štandard aj u nich.

Meno:


Titulok:


Text:


Prihláste sa a povoľte si emailové notifikácie na odpovede na Váš príspevok.