neprihlásený Štvrtok, 18. októbra 2018, dnes má meniny Lukáš   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
EÚ zvažuje povinné univerzálne USB nabíjačky smartfónov


Diskusia k článku: EÚ zvažuje povinné univerzálne USB nabíjačky smartfónov

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.

Komentár, na ktorý odpovedáte:
                               
 

K zásuvkám: výmena je problém z veľa dôvodov.
1. Prvý už bol menovaný a to potreba úpravy infraštruktúry.
2. V závislosti od krajiny sa napätie v sieti pohybuje od 110 po 240V ( tinyurl.com/rozpatie ), taktiež sa líši vo frekvencii 50/60 Hz. Zjednotenie typu konektora vyžaduje zjednotenie napätí aj frekvencie.
3. Je obrovské množstvo technológii, ktoré sa z viacero dôvodov nemôžu jednoducho modifikovať, či už cez adaptér alebo inak, ktoré by tým pádom museli byť nahradené. To však v sebe obsahuje gigantické výdavky a taktiež veľa odpadu. Zoberme si napríklad aj také prkotiny ako zariadenia ktoré sa spoliehajú na istú frekvenciu ( dsl.sk/article.php?article=20869 )
Vďaka týmto problémom je ťažké zaviesť nový štandard. Napríklad väčšina krajín používa v sieti frekvenciu 50Hz. Najväčší fan 60Hz? USA, tech-gigant. Kto ustúpi?
Alt. riešením je štandard ktorý by koexistoval s aktuálnymi a postupne naň prechádzať. Problém je spoľah na fakt, že sa uchytí lebo inak bim, odrazu máme 15 variánt a zhoršili sme to.

Meno:


Titulok:


Text:


Prihláste sa a povoľte si emailové notifikácie na odpovede na Váš príspevok.