Linux Mint sa mení, bude vydávaný menej často
Diskusia k článku: Linux Mint sa mení, bude vydávaný menej často
Prispievajte do diskusií ako
prihlásený užívateľ.
Komentár, na ktorý odpovedáte:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
dobrý krok
Od: Lars Schotte
|
Pridané:
2026-04-16 20:26:59
Akože mne je Mint na saláme, lebo ja tieto debianizované distribúcie nepoužívam, ale všeobecne je dobrý nápad znížiť frekvenciu vydávania nových verzií, lebo to nemá zmysel skákať.
RHEL urobil tiež chyby, že najprv sa išli posrať, potom vydávali moc často a teraz sa zase tvária, že zastavili pri RHEL 10.
Na druhej strane tu je FreeBSD, ktoré sa rozhodlo ísť opačným smerom, a releasovať častejšie, aj keď tam to bolo skôr naopak, že tam sa releasovalo v minulosti skôr zriedka kedy. Ale NetBSD je na tom ešte horšie, tam to trvá večnosť niekedy, ale tam sme zažili tiež veľké skoky v minulosti. A potom tu je OpenBSD, ktoré vydáva každého pól roka, či sa deje, alebo nedeje.
|