neprihlásený Nedeľa, 7. júna 2026, dnes má meniny Róbert
V desiatke svetovo najpredávanejších smartfónov iba iPhony a Samsungy

Značky: smartfónyiPhoneSamsungApple

DSL.sk, 8.12.2025


V prvej desiatke rebríčka najpredávanejších modelov smartfónov v treťom štvrťroku tohto roka boli iba modely od Apple a Samsungu.

Avizuje to analytická spoločnosť Counterpoint Research.

Obe značky mali v prvej desiatke po päť modelov. Prvými štyrmi boli iPhony, iPhone 16, 16 Pro, 16 Pro Max a 16e. Najpredávanejší iPhone 16 mal podiel 4%.

Nasledovalo päť modelov od Samsungu, Galaxy A16 5G, A06, A36, A56 a A16 4G.

Prvú desiatku uzatváral iPhone 17 Pro Max.

Podľa štatistík Counterpoint Research boli iPhony napríklad v septembri najpredávanejšími na viacerých veľkých trhoch, okrem iného v USA, Číne, Indii, Nemecku, Veľkej Británii a Japonsku.

Vo Francúzsku bol najpredávanejší Samsung Galaxy S25 a v Južnej Kórei boli dvomi najpredávanejšími modelmi skladateľné smartfóny od Samsungu, Galaxy Z Flip 7 mal až 17% a Galaxy Z Fold 7 mal 9%.



Najnovšie články:

Výrobcovia SSD radičov pre PC predstavili PCI Express 6.0 radiče, zatiaľ pre servery
Raspberry Pi zdražilo kvôli pamätiam, teraz avizuje vysoké zisky aj vďaka RAM zo skladu
Na Slovensku fotovoltaika vyrába 3% všetkej elektriny
V 2029 má byť viac ako tretina nových notebookov ARM
Let's Encrypt začne tento rok vydávať postkvantové certifikáty
Trailer postapokalyptického seriálu od Apple, príde o mesiac
NASA vzdala záchranu sondy pri Marse, je zrejme nezachrániteľná
Populárne sci-fi Stargate nebude mať pokračovanie, Amazon ho zrušil
MacBook Neo je veľmi úspešný, má vysoké predaje
eDoklady majú súčasne aj iný výpadok, nefunguje ich overovanie


Diskusia:
                               
 

Bohuzial, je to tak... Ani iOS, ani Android uz davno nie su to co predtym - teraz maju skaredy plochy a neprehladny design, neintuitivne a chaoticke ovladanie... Verzie aj Androidu aj iOS tak asi 10 rokov dozadu boli designovo pekne, nedrazdili oko, boli funkcne a dobre sa ovladali...
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

mame doma jeden 7 colovy tablet, 1-jadierkovy 900 MHz ARM CPU spred naseho letopoctu, 512 MiB RAM a Android 4
tiez sa to "pekne ovladalo"
dnes do uz nemoze sluzit ani ako doska na krajanie chleba ci rajcin


.... tak si to myslel?
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

takze nadalej dufam pouzivas devices s android 6.0 alebo ios 9.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ja som este nejaky cas dozadu pouzival android 2.3 ;)
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

pozri si required android version pre georga alebo tatarbanku a zaplac :P
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

j mama taky shitfon android 5... staci, nie ?
naco mi budu shit banking appcicky a lidl apcicky?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

V kuloaroch sa traduje, ze na takto stare androidy nejde ani pegasusko nasadit.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

asus zenfone <3
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ja stale bežím na android 1. Bol to najlepsi system co moze byt. Svizny rychly krasny andoid.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

U nas tusim masovo bezal az 1.6, tusim xperie, co je zaokruhlene android 2. Takze neklam.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Open Source FTW !!!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár