neprihlásený Sobota, 13. júna 2026, dnes má meniny Anton
Tento rok poletí na ISS ešte osem misií

Značky: ISSNASA

DSL.sk, 4.5.2026


Na medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS by malo tento rok letieť podľa súčasných plánov ešte ďalších osem misií.

Aktuálne NASA totiž oznámila tohtoročný harmonogram piatich misií, na ktorých sa podieľa, a okrem toho sú plánované ešte tri ruské zásobovacie misie.

Tento rok zatiaľ letela na ISS jediná misia s posádkou, Crew-12 zabezpečovaná SpaceX vo februári. Plánované sú ešte dve, 14. júla má letieť ruská misia Sojuz MS-29 a v polovici septembra Crew-13 zabezpečovaná SpaceX.

Nákladné zásobovacie misie zatiaľ leteli na ISS tri, dve ruské Progress MS-33 v marci a Progress MS-34 v apríli a americká Cygnus NG-24 tiež v apríli. Plánovaných je ešte ďalších šesť misií, SpaceX CRS-34 má letieť 12. mája, SpaceX CRS-35 na jeseň, Cygnus NG-25 na jeseň až v zime a okrem toho sú plánované ešte tri ruské misie Progress MS-35 až MS-37.

NASA v oznámení avizuje aj zvažovanie nákladnej misie Boeing Starliner-1, po technických problémoch pri predchádzajúcom lete lode Starliner na ISS zatiaľ o termíne tejto misie ale ešte nebolo rozhodnuté.



Najnovšie články:

Sandisk má začať predávať 4 TB microSD a 8 TB SD kartu
Musk sa stal prvým bilionárom
SK hynix má tento rok začať vyrábať takmer 400-vrstvovú flash pamäť
Tesco opäť výrazne rozšírilo dostupnosť predaja potravín cez Internet
SpaceX dnes vstupuje na burzu, s hodnotou 1.77 bilióna
V Česku budú celé MS zadarmo cez Internet aj DVB-T, prešli kvôli tomu na HD
Kanada zakáže sociálne siete do 16 rokov, bude regulovať AI chatboty
Ohlásená batéria s fantastickými vlastnosťami bez lítia, analýza ale vyvracia použitie sodíka
Vydaný minimalistický Alpine Linux 3.24
Polovica MS vo futbale cez Internet bude spoplatnená - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

ISS je kvalitnij ruskyj produkt co dokazuje cas vo vesmire
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

jj :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Rusky produkt je ISS alebo skor KBC?

Rusi maju mat do dvoch rokov novy stanicu ROS. Alebo zeby nie?
Vid:
www.sme.sk/tech/c/rusi-po-konci-iss-rezignuju
-na-pokrok-na-co-chcu-teraz-stavit
Odpovedať Hodnotiť:
 

Clanky na smetie.sk byvaju nudne, skoro ako modry konik
Odpovedať Hodnotiť:
 

A rusko je teda mudre a vyspele?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Temeraf ty buzik.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár