neprihlásený Sobota, 3. júna 2023, dnes má meniny Karolína
Rýchlosti DSL a chella v apríli


Diskusia k článku: Rýchlosti DSL a chella v apríli

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.

Komentár, na ktorý odpovedáte:
                               
 

O projekte SANET2
NA MARGO LEN TOTO

Cieľom projektu SANET2 je vybudovanie gigabitovej siete pre slovenskú akademickú a vedecko-výskumnú komunitu s napojením na transeurópsku gigabitovú sieť GEANT a svetovú sieť Internet.

Sieť SANET2 umožní využívanie vysoko rýchlostných dátových sietí v oblasti vedy, výskumu a vzdelávania, sprístupní informačné zdroje na území EÚ a SR a podporí nové služby ako sú napr. telekonferencie, dištančné vzdelávanie, medicínske konzultačné centrá a pod.

V rámci projektu SANET2 budú budované aj metropolitné dátové siete a to v mestách Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Žilina, Nitra, Trenčín, Trnava a Prešov.

Sieť SANET2 bude sieťou uzavretou tj. bude používaná len účastníkmi, ktorí budú spĺňať stanovené zásady používania siete. V súlade so situáciou v Európe má projekt ambície pripájať postupne aj pracoviská mimo rezortu školstva najmä knižnice v pôsobnosti ministerstva kultúry, výskumné pracoviská iných rezortov, významné nemocnice, pracoviská monitorujúce životné prostredie a ďalšie inštitúcie, ktoré dodržia zásady používanie siete.

Koordinátorom a riešiteľom projektu SANET2 je Združenie používateľov Slovenskej akademickej dátovej siete SANET, ktorému vláda SR svojím uznesením č. 383/2001 uložila vytvoriť vysokorýchlostnú komunikačnú infraštruktúru SANET II s napojením na Európsku komunikačnú sieť a zabezpečiť pripojenie univerzitných centier na túto infraštruktúru.

V júni 2001, minister školstva RNDr. Milan Ftáčnik, vymenoval koordinačnú radu, ktorá je zodpovedná za priebeh realizácie projektu SANET2.

Meno:


Titulok:


Text:


Prihláste sa a povoľte si emailové notifikácie na odpovede na Váš príspevok.

Overovací text:Pre overenie, že komentár sa nepridáva automatizovanými prostriedkami, prosím prepíšte text, ktorý vidíte na obrázku. Písmená musíte zadávať rovnako ako na obrázku veľké. Pokiaľ text neviete prečítať, kliknite prosím na tlačidlo "Obnoviť obrázok". V texte sa používajú iba znaky "BCDJKMPRSVWXY1234589".