Apple predala 3 miliardy iPhonov
Diskusia k článku: Apple predala 3 miliardy iPhonov
Prispievajte do diskusií ako
prihlásený užívateľ.
Komentár, na ktorý odpovedáte:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Cena vs hodnota
Od: iOvca2025
|
Pridané:
2025-08-01 13:58:54
Občas treba hlavy vyvetrať a spočítať si veci pekne na papieri. Potom človek "priekazne" zistí, že kúpou 2 ročného iPhonu (400 až 800 €) sa dostáva na aktuálny TOP výkon väčšiny androidov a tiež do "exkluzívneho" klubu.
A v skutočnosti s garantovanou podporou 7 rokov (ostáva ešte 5) ho reálne používanie iPhonu stojí ročne cca 100 až 150 €. Áno, pri novom 200 €, s tým že v piatom roku iPhone na rozdiel od Droidu stále v pohodičke funguje.
To nie zlá hodnota za stabilný OS a rozšírený ekosystém. Na Androide som bol na tom cenovo podobne s "malým" rozdielom = každých 9-12 mesiacov som vykonal Factory Default Reset a nainštaloval celý fón. To som nerobil na iPhone 13 Pro ešte nikdy (cca 100 appiek, aktívne používaných min. 40).
Áno... aj Apple má kopec bugov a nedotiahnutých vecí.
Ale funguje dlhodobo a relatívne spoľahlivo.
Viac núti spratať sa do ekosystému.
|