Aj Blue Origin chce postaviť dátové centrum vo vesmíre
Diskusia k článku: Aj Blue Origin chce postaviť dátové centrum vo vesmíre
Prispievajte do diskusií ako
prihlásený užívateľ.
Komentár, na ktorý odpovedáte:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Re: Minimum heat dissipation in space
Od: Kvík?
|
Pridané:
2026-03-22 16:21:45
Naozaj jedine žiarením. Pre 350 K to dáva asi 800 W/m^2, samozrejme najprv tam ten výkon treba dostať. Nie je to veľa, ale zase ani úplne málo. Plát 10x10 metrov by už pár kW uchladil.
|