neprihlásený Štvrtok, 11. júna 2026, dnes má meniny Dobroslava
Cez QR kódy sa realizovalo v celej SR denne menej ako 2-tisíc platieb


Diskusia k článku: Cez QR kódy sa realizovalo v celej SR denne menej ako 2-tisíc platieb

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.

Komentár, na ktorý odpovedáte:
                               
 

Ten problém s tými QR code platbami je, že je to oveľa komplikovanjšie ako všetky ostatné metódy. Takisto aj faktúry.
Faktúry sa štátu stále posielajú emailom. Ale od ľudí chcú, že nech ich posielajú firmy od budúceho roka v XML formáte cez PEPPOL. To je tá eFaktúra.

Ten problém je ale, že prečo cez PEPPOL? Prečo keď chce FS kukať na tie faktúry, prečo nie priamo cez ních? To by bolo lacnejšie ako tam PEPPOL ťahať donútra. Ja robím na konkurenčnom riešení k PEPPOLu, ale nikto mi za to neplatí, takže to je momentálne na vedľajšej koľaji.

Spoločné je, že je to zbytočne komplikované. Celý ePoštár je jeden podvod naháňanie súkromnej firmy profitu.

Meno:


Titulok:


Text:


Prihláste sa a povoľte si emailové notifikácie na odpovede na Váš príspevok.