Cez QR kódy sa realizovalo v celej SR denne menej ako 2-tisíc platieb
Diskusia k článku: Cez QR kódy sa realizovalo v celej SR denne menej ako 2-tisíc platieb
Prispievajte do diskusií ako
prihlásený užívateľ.
Komentár, na ktorý odpovedáte:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Re: problém
Od: Jaaasom
|
Pridané:
2026-06-02 22:43:39
Peppol je vybraný preto, lebo je to Európsky štandard. A funguje. Je to jedno z mála dobrých rozhodnutí tejto e-dementnej vlády.
Keby to urobili po svojom, tak je z toho tender za miliardu a bude to fungovať ako slovensko.sk, aj to až po 20 rokoch vývoja.
Keď to urobia súkromné firmy, tak to fungovať bude, tak ako fungujú webhostingy, maily, cloudy, atď. Vidíte ten rozdiel vo fungovaní oproti štátnym e-službám?
Štát musí zabezpečiť len registráciu firiem a pridelenie jednoznačného smerovania a čísel. Síce aj s tým mešká, ale snáď tu jedinú činnosť do konca roka dokáže.
|