neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Java 7 naplánovaná na júl 2011

DSL.sk, 1.12.2010


Vydanie prvej verzie Java Development Kitu 7 implementujúceho novú verziu Javy, Java 7, je naplánované na 28. júla 2011.

Vyplýva to z harmonogramu tento mesiac zverejneného spoločnosťou Oracle.

V samotnom jazyku príde len k niekoľkým menším zmenám, viacero zmien sa bude týkať virtuálneho stroja a API.

Pribudne nové I/O API NIO.2 pre prístup k súborom, podpora TLS 1.2 a Elliptic-Curve Cryptography, ECC, JDBC bude aktualizované na verziu 4.1, Unicode na verziu 6.0, aktualizované bude API pre prácu s XML.

Vo virtuálnom stroji pribudne podpora pre jazyky s premennými s dynamickým typom, lepší manažment threadov.

Podľa harmonogramu bude JDK 7 vo funkčne kompletnej verzii v polovici decembra, 11. mája 2011 má byť vydaná RC verzia a spomínaného 28. júla stabilná verzia.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

to sa este nacakam kym pride java 350
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

to sa znova narodis
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

aj ked velke mnozstvo tychto novych features asi nevyuzijem
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ja to ani okrajovo nepouzivam, ale tesim sa ze vyvoj ide dopredu :)))
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

ako nie som odbornik (jeden swing pracu do skoly) ale cela java mi pripada ako jeden velky bordel.
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

pre niekoho bordel pre niekoho poradek:)
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

aj mne ale vzdy lepsie java ako php alebo ruby fuuuj
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

hrusky a jablka
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

som cital tak 7-8 rokov dozadu ze ruby sa prepoklada velka budcnost a zakladna developerov v ruby rastie 300% za rok. no tak to bol ale bulshit
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

No ked vtedy v tom robilo 5 vyvojarov a o rok pribudlo dalsich 15, tak to moze byt 300% narast vyvojarov :)
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Bordel? Programoval si v nej niekedy vobec nieco?
Java ma vsetko presne strukturovane, prisne konvencie. Aky bordel ? Podla mna jeden z naj OOP jazykov.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Takže ty si asi v ničom inom nerobil, že?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

samotný jazyk by mali viac upraviť, VM je great.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

radsej velmi nie. Java je teraz celkom pekne citatelny jazyk. Ak tam zacnu davat nejake lambda operatory a podobne hovadinky tak to dost podla mna zneprehladni. Na to su tu dynamicke jazyky ako groovi, ktory je peknym doplnkom k jave.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Mame tu aj Scalu, mnam , mnam.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

odporucam clanok na roote o pripravovanych zmenach: (odstranit medzeru za -jdk-7 )
http://www.root.cz/clanky/novinky-v-nbsp-jdk-7 -aneb-mirny-pokrok-v-nbsp-mezich-zakona-1/
su celkovo 3 casti, novsie 2 su v archive clankov na root.cz
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

NetBeans 7 uz podporuju beta JDK7 :) Ono je to uz viac-menej hotove, len to treba vydat poriadne odladene.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Z pohladu uzivatela javu uprimne nenavidim, no tento song je skvely:

Lady Java - http://www.youtube.com/watch?v=Mk3qkQROb_k
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Z pohladu uzivatela nevies o Jave ani hovno, lebo je to predovsetkym serverovy jazyk
Odpovedať Hodnotiť:
 

To neznamena, ze sa nerobia klientske aplikacie (viz. napr. jDownloader, Azureus..) a popravde, ten swing je fakt trochu spomaleny (oproti inym GUI). Mozno aj preto povazuje vela ludi Javu za pomalu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sam som par Swingovych urobil, windowsakom wrapol na exe (aj ked java -jar je krajsie) a nikto o nicom ani netusil :) Skor ten horor pri pojme "Java" u BFU invokuju tie starodavne sproste applety
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co mas proti appletom? :) Aj Minecraft slape ako applet a paradicka ;)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár