neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Celosvetový podiel Windows 7 sa približuje 20%

DSL.sk, 2.12.2010


Celosvetový podiel operačného systému Windows 7 medzi používateľmi Internetu sa v novembri priblížil hranici 20%.

Vyplýva to zo štatistík používanosti operačných systémov a prehliadačov návštevníkmi webu od spoločnosti Net Applications, podľa ktorých v novembri používalo najnovšiu verziu operačného systému Windows pre PC 19.69% návštevníkov webových stránok. V októbri to bolo 18.33%.

Podiel Windows XP dosiahol v novembri podľa Net Applications 57.63% a klesol tak oproti októbrovým 58.92% o viac ako percento.

Podľa štatistík StatCounter, rovnako merajúcich podiel používanosti jednotlivých operačných systémov a webových prehliadačov medzi návštevníkmi webových stránok, Windows 7 dokonca už v novembri výrazne presiahol 20%, keď podľa StatCounter mal už podiel 24.12%.

Podľa oboch týchto štatistík aj v novembri pokračoval tiež rast podielu webového prehliadača Chrome, podľa Net Applications jeho podiel prvýkrát prekonal 9% a dosiahol 9.27%. Podľa StatCounter už Chrome prekonal 13% a v novembri mal podiel 13.35%.

Štatistiky spoločností Net Applications aj Stat Counter vychádzajú zo štatistík návštevnosti webových stránok, pre ktoré poskytujú služby štatistík návštevnosti a ktoré spolu mesačne navštevujú desiatky miliónov návštevníkov. Výsledky oboch štatistík sa číselne zvyčajne odlišujú pre rozličnú štruktúru množiny monitorovaných stránok, vo veľkej väčšine prípadov sa ale zhodujú v trendoch zmien podielov jednotlivých operačných systémov a prehliadačov.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

som jeden z tych co prispieva do statistiky :) ale jednym kompom s MacOS a druhym s Win7
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

tak to si ty Remen! :D :D
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Počíta sa aj to, keď mám doma v herni na PCčkách cracknuté Win7? :D :D
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Nepočíta.

Ale samozrejme si najväčší frajer v dedine, lebo ty máš hneď vedľa maštale svoju "herňu"...
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

dakujeme za vasu ip adresu.

s pozdravom,
bsa.
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

BSA?

to je kto?
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

besniaca sa agentura
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

BullSh*t Association
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Blbá Simulácia Anti-pirátsva
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

podavam na Vas trestne oznamenie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

kvoli takymto kktom funguje bsa
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

presne tak, keby nepiratili ten windows, tak ako by sme sa mali vsetci krasne a ziadna BeSnotA by neexistovala :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Linux ma podiel 1% na desktopoch.

Há, há, há.
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

Zato ty máš podiel 100% na psychiatrickom oddelení. Há, há, há.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

len vies ako to je .. pri Windowse je mozne napisat konkretnu verziu, avsak v linuxe keby to rozbijem na distribucie tak su cisla na urovni 0,2 % a podobne .. cize je to ovela menej ako pise, inak tie cisla nie su porovnatelne ;)
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

nerozumiem, preco ta to tak tesi.

co mas vlastne proti linuxu?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Tu nejde o linux ale komunitu ktora si ho uziva. Vsade vytrepuje ako je pouzivany, skvely a ze sa nan nic nechyta a jeho pouzivanost denne drasticky rastie. Zial nic sa na tom nemeni a tak ten jeho vysmech imho nepatri ani tak tuxu ako jeho komunite.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

imho nekritickych linuxakov je ovela menej, ako iKokotov
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ako si to zistil ? podla toho ako sa spravas ?
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

nie.
zistil som to pozorovanim teba.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

lol toto je debata, a naposledy ste sa urcite bavili ci je lepsia Britney Spears alebo Darinka Rolinsova :-D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja mam fotku Biebera na trenkach .. ale zo zadnej strany zvnutra :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a tu fotku si si tam "vytvotil" sam?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

v tom pripade to nebude fotka, ale ritne malovaný obrázok
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

na AssPade ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

takych bieberov ti naseriem kolko chces.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

chcem ich 50, do rana...mozes sa zacat snazit :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Teda... toto je úroveň. Posral sa a ešte sa tým chváli...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Bolo by zaujímavejšie, keby také štatistiky robil google a nie títo.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a dokonca predbehne aj windows vistu(vista) lebo je asi smejd takze ked win xp spadne tak budu medzi sebou bojovat win 7 a win 8 atd. (kazdy sa bije s kazdym kto vyhra na konci priklad: operacne systemy , browser-y , a ine.)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

dalsi pan odbornik v diskusii...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár