neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Google Latitude aplikácia pre iPhone - aktualizácia 1

DSL.sk, 13.12.2010


V iTunes App Store sa dnes objavila aplikácia Google Latitude pre mobilné zariadenia od Apple s operačným systémom iOS.

Aplikácia sprístupňuje rovnomennú službu uvedenú na začiatku minulého roka, ktorá užívateľom poskytuje možnosť vzájomne zdieľať svoju polohu s inými vybranými osobami.

Pre iPhone bola doteraz služba dostupná len v podobe webovej stránky, keď podľa oznámenia Google z polovice minulého roka spoločnosť Apple nepovolila spoločnosti Google samostatnú aplikáciu, údajne pre vyhnutie sa zámene s predinštalovanou aplikáciou Maps. Doterajšia verzia tak aktualizovala polohu užívateľa len ak mal otvorenú stránku Google Latitude.

Nová aplikácia pre iPhone dokáže aktualizovať polohu užívateľa neustále aj v pozadí.

Poloha ale nie je aktualizovaná úplne v reálnom čase, či ju aplikácia pre iPhone po vyžiadaní iným užívateľom umožní aktualizovať v reálnom čase napríklad pre použitie na navigáciu pre fyzické stretnutie sa, ako verzia 4.6+ pre Android 2.2+, zatiaľ nie je jasné.


Predstavenie Google Latitude pre iPhone (video: Google)



Aktualizovanie polohy v pozadí a celkovo aj automatická aktualizácia polohy sa dá samozrejme vypnúť. Ako u ostatných verzií a rozhraní Latitude je možné zvoliť aké detailné informácie o polohe sa poskytujú jednotlivým užívateľom, zdieľať je možné najpresnejšiu dostupnú polohu, len mesto, v ktorom sa užívateľ nachádza, alebo žiadnu polohu. Každému užívateľovi je možné poskytovať inú úroveň detailnosti informácií.


Nastavenia Google Latitude pre iPhone (screenshot: Google)



Poskytovanie informácií o svojej polohe musí užívateľ každému inému užívateľovi individuálne potvrdiť a súhlasiť s ním.


Predstavenie Google Latitude pre Android v roku 2009 (video: Google)



Aplikácia vyžaduje iOS 4.0+, kompatibilná je s iPhone 3GS, iPhone 4, s iPodom touch minimálne tretej generácie a iPadom.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny


Diskusia:
                               
 

Ozelel by som background updating, ale aplikacia sa pre istotu nenainstaluje vobec :-(
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

mam na 3G to iste, do pazky
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Sygic Aura to mala uz pred pol rokom...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

A este ta aura vypada aj ovela lepsie ako tento googlacky plod, a hlavne made in Slovakia!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V iTunes App Store sa dnes objavila aplikácia Google Latitude pre mobilné zariadenia od Apple s operačným systémom iOS.

zobudte ma ked sa v App Store objavi app pre android alebo symbian.
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

Ok dobrú na dlho.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Sa mi zdá, alebo nejak nevidím nejaký normálny význam tejto aplikácie.
Nenormálny význam čo vidím je, že sa sleduje kto kde sa nachádza a súkromie teda žiadne, pomaličky sa to začína!
a čo? Celková strata súkromia!
Odpovedať Známka: -1.6 Hodnotiť:
 

Tak tak svine jastery nas ocipuju!
Ja by som zrusil akukolvek evidenciu ludi! Ziadne obcianky nic! Nechcem aby ludia vobec vedeli ze zijem!
:D
Pfff paranoidi.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

sam si jaster
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

však si to vieš nastaviť :-)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

pre taxikarske, speditersku a podobne spolocnosti je to velmi uzitocne...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

myslim, ze pre tychto spomenutych to vobec nie je :)...je to skor for fun, a paci sa mi to. Sledovat ma mozu tajny, aj bez tejto app mimochodom. Btw taxikarskym comps a spediterom ide skor o sledovanie ich vozidiel a nie ich ludi, co by im vlastne tazko nanutili
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Vyborna aplikacia, len iphone u nas nie je velmi rozsireny, iba zopar mojich priatelov ho vlastni. Cize vyznam aplikacie ako bol vysvetleny v ukazkovom videu sa straca. Ale aj tak je zaujimave sledovat kto sa kde nachadza.. uz len tak z nudy... A nic zle na tom nevidim. Ide predsa len o mojich znamych a ak nechcem aby vedeli kde som, jednoducho vypnem sledovanie.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Tato aplikacia je pre android uz velmi dlho. A takych kamaratov uz hadam mas.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ani nie :D buď tých s iPhonom alebo s dumbphonmi (možno ešte nejakých last gen so Symbianom alebo Win Mobile) :) zato, že tvoji kamaráti majú len Androidy, neznamená, že všade je to tak :)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

1. fakt mas pocit ze mas este nejake sukromie? nebud smiesny
2. ak by si si o tom precital viac tak zistis, ze TY urcujes kto si moze vyziadat tvoju polohu (btw. nemal/nema nahodou orange nieco podobne kde ti poslu sms s pribliznou polohou osoby ak ti to povoli?)
3. vyuziti? kopec. ako rodic to mozes nahodit do telefonu svojej ratolesti a takto mat prehlad kde sa nachadza (ved telefon (aj drahy) ma teraz uz kdejake decko). ako sef prepravnej firmy mozes mat prehlad kde sa nachadzaju zamestnanci.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Kamarat, ty ked si bol dietatom, sledovali rodicia tvoju polohu? Pacilo by sa ti to? Vzi sa do koze tych deti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja hovorim naozaj o detoch (ktorym IMHO nepatri ani mobilny telefon do ruky). moja mama napr vzdy vedela kde som. este aj teraz ked pridem domov na navstevu tak jej poviem kam idem a kedy sa vratim a nepride mi to vobec divne. sice cca od konca strednej skoly som to len oznamoval. a uprimne - ak by mi platili telefon a chceli mat pristup k tej sluzbe - nemal by som problem...
Odpovedať Hodnotiť:
 

toto sa ale celkom moze zist ked ti ukradnu mobil a podla poslednej polohy by si mal vyssiu sancu ho vypatrat .. pokial by lne hned nevybrali baterku ... ale ajtak no ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nebuď last gen :-) na iPhone 4 je zdarma Find My iPhone, vymeniteľná batéria nie je, takže ju určite nevyberie a dokonca to funguje aj po výmene SIM (s predpokladom, že obe majú prístup na net...
Odpovedať Hodnotiť:
 

na sledovanie telefonu cez find my iphone nepotrebujes mat pristup na net na stratenom telefone
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pokial viem tak na Slovensku Latitude nefunguje, neni to osetrene s operatormi. Skusal to niekto?

Ja som si minule skusal aktivovat latitude na svojom google ucte ale Slovensko tam tusim ani nebolo v ponuke.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

funguje to vsade.... bezi to na google mapach
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

http://www.google.com/mobile/latitude/

Neni tam slovensko, nechapem ako si to mam aktivovat.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

no aspon na iphone to tak funguje. Ako to chces prosimta aktivovat na PC/laptope.. ved tam nemas GPS :)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

A naco je tam potom ta moznost?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

??? preco by som nemohol mat v laptope/PC GPS? nieje to sucast standardnej vybavy ale nic ti nebrani kupit si pcimcia/usb GPS reciever a pouzivat GPS software na laptope/PC...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Poloha sa da urcit aj inak (ale nepresnejsie) napr. podla wi-fi anten ktorych poloha je znama a vdaka prepoctu intenzity signalu sa zisti priblizna vzdialenost od anteny a tym aj poloha danej osoby
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dokaze to zistit polohu z tvojej wifi, funguje to, odskusane
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Radsej keby sa u nas viac uchytilo Foursquare :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

UIKit poskytuje tak vkusne (aj ked 100 ludi 100 chuti) GUI, ze ak clovek necha defaultny look&feel, tak tym nic nepokazi. Grafiku by mali upravovat len ti, co na to maju vkus, talent a patricne vzdelanie. Ale vsetko od Googlu, este aj taka primitivna aplikacia je seredna a taha oci. A je to bordel bez ergonomie.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Asi tak. A keby to aspon fungovalo. Ale aj na wifi mi kazdu chvilu preblikne hlaska Network Error, a ked som na Edge/3G tak mi to zas marne nacitava settings a lokacia sa mi neupdatuje.

Ach jo, typicky google, napad squely, ale prevedenie jak od primitovov. To sa este maju od Steva co ucit... :P

/flamesuit
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a zrazu sa tu ozve tak strasne vela "inteligentnych" uzivatelov iPhonu s otazkami "how to" :-D

1.kupit nejake dobre HTC
2. Android to ma default a uplne super app :-)
3. pozor stava sa z toho masova zavyslost :P a u iPhone neviem mozno zacne tiez ;-)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Steve Jobs je zlý a nemám rád iPad a iPhone, je to krám.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ty si kram
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

vsak na androide,wm a nokii to uz funguje minimalne rok
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

gratulujem, bolo by divné, keby ešte aj google vyvíjal najprv pre iOS a až potom pre svoj systém...je vôbec ešte nejaká firma, ktorá vyrába kvalitné apps a vyvíjajú najprv pre Android a až potom pre iOS?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ta apps uz tam mala byt davno, len to nejako nepreslo cez apple, az teraz to vyriesilo, ze sa to schvalilo. Aj ked nechapem vyznam tej srackovej aplikacii.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Shit, fasicnujuca formulacia vety a aj to s.. no stava sa :))
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a rovnako nechapes vyznam tej gramatike a stylistike..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

akurat tak by som si to dal do auta pre pripad ze by ho niekto ukradol :D iphone mam aj tak v sufliku a nepouzivam..
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár