neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
WoW: Cataclysm najpredávanejšou hrou pre PC za 24 h

DSL.sk, 14.12.2010


Cataclysm, tretí rozširujúci pack pre masívnu multiplayer online RPG hru World of Warcraft, sa stal novou najpredávanejšou hrou pre osobné počítače za prvých 24 hodín predaja.

Informovala o tom spoločnosť Blizzard, tvorca hry.

Za prvých 24 hodín po uvedení na trh vrátane predpredaja sa predalo 3.3 milióna kópií WoW: Cataclysm. Predchádzajúci rekord držal druhý rozširujúci pack WoW: Wrath of the Lich King, ktorého sa v novembri 2008 predalo za prvých 24 hodín na trhu 2.8 milióna kusov.

Cataclysm sa na jednotlivých trhoch začal predávať 7. a 9. decembra, spoločnosť tak zrejme počítala počet predaných kópií v jednotlivých regiónoch v prvý deň dostupnosti v danom regióne.

Cataclysm nie je celkovo najpredávanejšou hrou za prvých 24 hodín, hry predávané pre herné konzoly dosahujú vyššie čísla predajnosti siahajúce u najlepších hier takmer k 5 miliónom kusov predaných za prvý deň.

Novinkami Cataclysm sú okrem iného zvýšenie maximálnej úrovne postáv z 80 na 85, dve nové rasy Goblin a Worgen, nové kombinácie rás a tried postáv.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

asi im tu statistiku kus zvysim a tiez si zakupim daky kus :)
Odpovedať Známka: -3.2 Hodnotiť:
 

nuz ... jedine ak si to kupis do 24 od vydania ... a s tym prajem vela stastia :D
Odpovedať Známka: 9.6 Hodnotiť:
 

toto je ta hra co si ju clovek kupi, a este aj mesacne plati ???
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

Aj auto si kupis a musis do neho tankovat :)
Odpovedať Známka: 4.6 Hodnotiť:
 

lenze z auta mas aj nejaky uzitok
sadnes do auta a mozes cestovat, mozes ist do obchodu kupit rozky

kupis WoWko a co?
budes mat co jest?

da ti nieco uzitocne?
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

za kablovku tiez platis a do obchodu ta neodvezie. ked niekoho bavi wow nech si to hra, neviem co ta na tom tak rozculuje?

uz vidim kolegu ako bude znova chodit do prace ako mumia :D
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

ok, kablovku sice neplatim, ale ....
u nas to je standard, ze mas IPTV ked mas pripojenie k internetu od dajakeho providera

proste mas dajakych 80 programov gratis k Inet pripojke

a okrem toho v TV nie je absolutne co pozerat, mozno okrem TA3
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

...tak to ti teda gratulujem :D
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

by ma slak trafil keby za kazde zapnutie domaceho spotrebica
by SOM MAL ESTE AJ PLATIT, KED SOM SI HO *KUPIL* A PLATIM ELEKTRINU...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

..ale si si ju nekupil.. iba platis mesacne
Odpovedať Hodnotiť:
 

jedine ak by to auto vyrabalo apple a ostatne auta jazdili na vodu.
ale zase malo by take sexy puklice.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ako chces zvysit predaj za prvych 24hod ? :)
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

S Chuckom Norrisom by to slo
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

zajtra bude clanok za 48 hodin ...
Odpovedať Známka: 5.5 Hodnotiť:
 

tolko panicov :D
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

to su predsudky
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

to su fakty :) pozri sa len na mojich kamosov ;)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

a v ktorej gilde hras? :) ja zasa poznam vela zenatych ludi, co to hra (a vydatych, napr. seba)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

aj zenaty moze byt panic...
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

Jo jasne a jeho syn sa bude volat Jezis.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

tak to nebude jeho syn ;-]
Odpovedať Známka: 2.8 Hodnotiť:
 

sranda je v tom, ze cele krestanstvo vzniklo, pretoze Jozef uveril Marii tu jej vyhovorku, ze ako je mozne ze porodila dieta, ked snou ani nespal
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

jozef remen?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Jozef Bacuch, z Hnuste
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Zlych kamosov mas. My sme mali v gilde jedneho healera ktory panic nebol. Bol to Anglican, ma 67 rokov a uprostred raidu nam zahlasil ze musime byt silni, lebo musi ist pre zenu na letisko vzdialene 60km. Hmm, takze vlastne panici su lepsi, ti nemaju preco zdrhnut :D
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

nedá mi keď už hrávam za trolla jeden troll detected:

horde ftw!

a ešte: trollovia nepotrebujú nový domov na echo islands, trollovia žijú na fórach :)))
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ked uz som ti tie echo islands bol dobit, budes tam zit :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nie, nemajú prečo ? a čo takto onania ? :))) Ja viem dá sa to aj za pc
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Nie si nahodou toto ty? http://www.youtube.com/watch?v=bUt48ZwoX1s
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

trosku odveci ale s hrami to suvisi..:-D ktoru grafiku by ste kupili ?? ati 6850 toxic alebo 6870 ?? alebo pockat na 6870 toxic...
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

Otazka za 100 bodov :) Su aj nejake kriteria, podla ktorych poradit? A vyber sa tyka len tychto menovanych alebo aj inych kariet? (GTX570, 69xx,....)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

pozrel som si dizajn tych grafik, zaujimalo by ma ako vycistim chladic od prachu
ked som vycistil chladic na CPU (medzi vetrakom a chladicom bola doslovne prachova stena), teplota sla o cca 20 stupnov dole
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ani jedno co pises, tvoje znalosti su mierne podpriemerne :) bez urazky, ked tak za 2 dni vychadza 6950/6970 cize skorej by som bral jedno s nich, ale otazna je dostupnost kariet
kazdopadne 69xx seria bude na tom v kazdom ohlade lepsie ako 68xx seria, tolko moja rada....
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Kúp si GTX460-ku s 1GB DDR5/256bit a je to!
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

a je po peniazoch!
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

a je vec vybavena!!!
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

ale ja viem o tej 69xx rade ale som chcel nieco do 250 € a lepsi vykon do tej ceny ako ma 6870tka som nenasiel pripadne este nvidia 470 ale zase ide mi aj o spotrebu.. atd... takze neviem ked budem 69xx do 250 € tak kupim z tej rady nieco zase nepotrebujem lamat rekordy fps :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A Ty si fakt myslíš, že nVIDIA je pažravejšia ako ATY?
Aj cenovo sú celkom dobré, len pre Vianocami chce každý zarobiť...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a za prvých 24 hodín po uvedení na trh vrátane predpredaja sa STIAHLO možno 6.6 milióna kópií :-)
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Asi ťažko.. Načo by to robili? Free servery cataclysm nemajú a na ofic sa bez serial klucu nedostanes ;)
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ze coo?!?
Hry od Blizzardu si nemusis kupovat len ako box verziu, ale kupis si ju online, dostanes cd kluc, nainstalujes a ficis ;)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

presne. a preto su online verzie zapocitane do tych 3.3 mil, takze ziadnych "stiahnutych" 6.6 mil nemoze proste existovat, ako tu spravne podotkol chlapec nad tebou
Odpovedať Hodnotiť:
 

.. kolko poldecakov sa kupi v jednote do 1h po otvoreni ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

od januara pride Rift, som na to celkom zvedavy, to wowko ma priserne detsku grafiku



Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

lvl - gear up - lvl - gear up atd.
zbytocne zabyjanie casu
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

veru, radsej sa mozes venovat studiu gramatiky
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

je to zadarmo. je to hratelne. neplati sa mesacne nic.
ak chcete opensource alternativu tak to skuste.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:

Pridať komentár