neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Pridelená prvá frekvencia pre miestny DVB-T multiplex

DSL.sk, 14.12.2010


Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky, TÚ SR, dnes informoval o pridelení prvej frekvencie pre miestny multiplex televízneho pozemného vysielania štandardom DVB-T.

Po medzinárodnej koordinácii pridelil TÚ SR frekvenciu kanála 21 v meste Senica spoločnosti TV Sen s.r.o. Frekvenciu spoločnosť získala do konca decembra 2017.

Rozhodnutie neoprávňuje spoločnosť prevádzkovať vysielač, pre prevádzkovanie vysielača je potrebné ďalšie povolenie.

TÚ SR v súčasnosti eviduje cca osemdesiat žiadostí na pridelenie frekvencie pre miestne DVB-T multiplexy od dvadsiatich spoločností.

Celoštátne multiplexy DVB-T sú v prevádzke tri, všetky prevádzkované spoločnosťou Towercom. Významné pokrytie má len prvý, ďalšie dva, druhý a verejnoprávny, majú zatiaľ len symbolické pokrytie.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

no ... to je super, ze scu tie multiplexy, ale treba si byt isty, aby sme v tom nemali bordel po prve a po druhe, aby sa to dalo aj chytat a zmysluplne veci tam boli a nie somariny.
Odpovedať Známka: -7.4 Hodnotiť:
 

Super je to, že nepozerám TV.
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

dakujeme ti za tvoju "velmi prinosnu" informaciu
Odpovedať Známka: -5.2 Hodnotiť:
 

aby sme pokracovali v minuskach tak dajte aj mne aspon -5 :D
Odpovedať Známka: -8.4 Hodnotiť:
 

takýto negatívny štart som ešte asi ani nevidel... pre istotu máte všetci mínuská a sebe dávam tiež ;-)
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

aj ja chcem minusko
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

Ja chcem plusko :)
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

Inak Tomasisko ak pozeráš TV , tak si zvyknutý na oveľa menej prínosné informácie :)
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

Ešte stále nepozerám TV
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

Som vcelku prekvapeny ze towercom dokonca rozsiruje 2 a verejnopravny Multiplex..
Teraz uz nech len zmeni zlozenie programov v jednotlivych muxoch, prida TA3 a nech TUSR povoli vacsinu tych lokalnych. A normalne ze zacne pomaly zmiernovat sklamanie z Mpeg2 ked mi zapchaju oci minimalne 9 kanalmi
Odpovedať Známka: -4.2 Hodnotiť:
 

mínusko...
Odpovedať Známka: -9.1 Hodnotiť:
 

najhodnotnejsie komentare na dsl.sk :P
PS: dajte mi minusko opiciaci
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

ja byt cil adminom, tak bych to hodnotenie vypal, alebo to dal len regnutym userom, lebo nejak sa mi to zda, ze to tod sa zneuziva, ze si tod kazdy naklika minusek a pluseq kolko sa mu lubi a do sce pluska ten ma plusko a tak dokola, az mi z toho svitori.

v kazdom pripade je plaintextovo implikovane, ze to neplni svoj ucel, amen.
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

dobry nazor aj napad, davam ti zan minusko
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár