neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
ČT bude na webe vysielať v HD rozlíšení

DSL.sk, 4.1.2011


Česká televízia bude na svojej webovej stránke ponúkať vybrané programy v HD rozlíšení.

Televízia to oznámila v pondelok.

Či budú v HD rozlíšení dostupné všetky programy produkované v HD alebo len časť z nich nie je zatiaľ jasné.

Česká televízia vysiela všetky svoje štyri kanály na webe na stránke iVysilani.cz, kde zároveň sprístupňuje archív.

Živé vysielanie na webe je aktívne pri programoch, u ktorých to dovoľujú ČT práva. Podobne sa v archíve nachádzajú programy z vlastnej produkcie a vybrané ďalšie programy, u ktorých môže byť prístup limitovaný na IP adresy z Českej republiky.

Už od konca roka 2008 vysiela ČT na webe v DVD rozlíšení, v súčasnosti ale využíva platformu Windows Media Video.

V novej podobe iVysilani, ktorej spustenie je naplánované ešte na tento mesiac, prejde ČT na Flash a streamovanie H.264 videa. Prekódovaný bol aj archív, celkovo 1378 celých dní vysielania.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

CT rube sekerou velmi vysoko
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

a kedy bude take daco robit aj STV ? :D
ach jaj ... my sa ku vysialaniu v HD nedostaneme ani do konca sveta (2012) :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

no predsa v "buducnosti"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

snad RTS ci RTVS ci co, nie? :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a povies mi co take od STV by si chcel pozerat? CT je niekde inde ako ta nasa stroskotana STV. Pardon. RTVS ci ako sa to vola.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

na RTVS ? Gang Bang Theory, Transformers, Fica v spravach v HD kvalite ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

repete v HD kvalite!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

do 2012 planuju pomaly prejst na 16:9 vysielanie, zatial formou Pan&Scan, do 2015 by mali vysielat uz v realnom 16:9 a na 2020 je naplanovany slavnostny start HD vysielania, zatial formou upscalingu ale 2023 uz bude realne HD, zatial iba 720p, na 1080 sa planuje prejst do roku 2027 a to uz bude ina kava :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale my mame TOWERCOM ktory je buducnost!! ten to tu všetko ...
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Ale clanok je o verejnopravnej televizii a nie o ciernych dierach a tuneloch.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

konečne flash
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

... a procesory budu plakat
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

neviem ako ty ale ja mam hd video akcelerovane cez gpu.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

on asi nie :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

preco ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

?
Odpovedať Hodnotiť:
 

oni asi nemaju fup ako prasivy t-com...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Pozri si ceske pripojenia, FUP tam uplatnuju len pri mobilnych, nikde inde. Ty ale zijes na Slovensku..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to naše RTVS nedospelo ani k tomu aby nejaké braky cez internet vôbec vysielalo a nie to ešte HD braky :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vďaka archívu ČT som videl niekoľko zaujímavých titulov ktoré som prepásol v telke.... napríklad Veľkú Pardubickú a naposledy novoročný koncert z Viedne. Je to pravda že to dosť laguje a nestíha to ale vďaka bohu že to je všetko online že to ako tak funguje :)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár