neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Blokovanie Internetu a mobilných sietí stálo Egypt 90 miliónov, odhaduje OECD

DSL.sk, 4.2.2011


Egyptská ekonomika príde v dôsledku viac ako päťdňového blokovania Internetu a blokovania mobilných služieb, ktorými sa vláda zrejme snažila obmedziť schopnosť obyvateľstva komunikovať, o približne 90 miliónov dolárov.

Vo štvrtok zverejnenej štúdii to odhaduje OECD, Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj.

Odhad má byť pritom konzervatívny a týkať sa len dopadov na telekomunikačný sektor, finančné dopady na ďalšie odvetvia produkcie nezahŕňa.

Egyptskí poskytovatelia pripojenia k Internetu na základe nariadení vlády odpojili Egypt od globálneho Internetu minulý týždeň v piatok krátko po polnoci. Konektivita bola obnovená v stredu predpoludním.

Niekoľko dní boli v niektorých častiach krajiny na príkaz vlády blokované mobilné hlasové služby.

Blokované boli a naďalej podľa štvrtkových informácií egyptských mobilných operátorov sú SMS správy. Blokovanie bolo prerušené len za účelom vládou nariadeného hromadného rozosielania SMS s provládnym textom.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa


Diskusia:
                               
 

nech sa im podari zvrhnut diktaturu
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

len aby z toho nebol dalsi islamsky stat, iran sa uz tesi na noveho spojenca v tomto teritoriu
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Az take zle by to vraj nemalo byt. Opozicne "Bratstvo Neviem-Ake" nie je radikalne, je skor podobne Tureckej vladnucej islamskej strane, ktora je umiernena. Len vraj Mubabrak pocas desatroci zlikvidoval prakticky vsetky opozicne zoskupenia ociernovanim a propagandou, az kym neostale iba Bratsvto, ktore bolo neustale vykreslovane ako radiklalne hnutie, takze ludia si mohli "vybrat" bud/alebo. Tak neviem teraz...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Pozor ! V pivnici máš troch teroristov. Chcú ťa zneškodniť. Bububu. Rýchlo utekaj za priateľmi z Izraela. Oni ťa ochránia.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

len aby tam nevládli Jaštery z pekiel...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

kde je pravda?
http://www.magnificat.sk/2011/02/
v-egypte-to-vrie-kto-podkuruje/
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Mozno to cele niekto vyvolal, aby sa zdvihli ceny ropy pre Europu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aky suvis ma dianie v Egypte na ceny ropy v Europe, ktora je dovazana z Ruska a obchodovana na burzach po celom svete?
Odpovedať Hodnotiť:
 

odpoveď je veľmi jednoduchá - dôležitý Suezský prieplav (pokus o jeho znárodnenie v minulosti) a aj dôležité ropovody a plynovody čo Egyptom prechádzajú, dôvodov je dosť, v súčastnosti je všetko zo všetkým prepojené a všetko so všetkým súvisí, takže nie je to len o tom že my máme plyn a ropu z Ruska a zvyšok nás trápiť nemusí
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Jasne, ze to niekto vyvolal. Treba "zdemokratizovat" cely svet, ti co maju USA na spagate nemaju z coho zit...! grrrc
Izrael sa "boji" (v reale na ich mieste by sa aj bat mali, pred zdravo premyslajucimi ludmi), ze aby nebol Egypt islamisticky ale tj len pretvarka pred svetom, oni vedia co z toho bude (nic dobre pre Egypt ale dobre pre "babkarov", to sa prejavi samozrejme neskor, tak ako aj inde vo svete prechodom na "demokraciu")...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár