neprihlásený Pondelok, 17. augusta 2026, dnes má meniny Milica
Google neobnovil všetky zmiznuté Gmail emaily ani po 3 dňoch

DSL.sk, 3.3.2011


Spoločnosti Google sa nepodarilo obnoviť všetky zmiznuté emaily z Gmail účtov, ktoré boli zmazané v nedeľu podvečer, ani po troch dňoch od vzniku problému.

Vyplýva to z informácií Google o stave riešenia problému.

V utorok o 21:00 Google informoval, že pre zostávajúce približne dve tretiny postihnutých účtov už získal zmiznuté emaily zo záloh z pások. Odvtedy avizoval postupné vracanie týchto emailov na účty užívateľov.

Podľa stanoviska zo stredy 19:00 ale emaily stále ešte neboli obnovené a prítomné na účtoch, podľa posledného stanoviska z 23:56 v stredu už boli emaily vrátené na väčšinu postihnutých účtov ale stále nie na všetky.

K zmiznutiu emailov z desaťtisícok Gmail účtov prišlo v nedeľu podvečer. Podľa Google bol problém spôsobený chybou v novej nahranej aktualizácii softvéru, pre ktorú boli zničené hneď viaceré kópie emailov uložené v rozličných dátových centrách.

Celkovo bolo, ako vyplýva z informácií Google, postihnutých 40 tisíc účtov, pre ktoré museli byť emaily obnovované zo záloh z pások.

V stanoviskách Google naďalej ubezpečuje, že emaily budú obnovené na všetkých postihnutých účtoch.



Najnovšie články:

Medúzy odstavili francúzske reaktory už na týždeň
Francúzsky zákaz sociálnych sietí pre mladých je protiústavný, súd ho zrušil
Predaje OLED monitorov opäť veľmi výrazne narástli
Maďarsko núdzovo potápa nákladné člny, aby udržalo jadrovú elektráreň v chode
Slovenská F-16 sa dotankovala za letu, pilot druhej to fotil smartfónom
Štát má problém s obchodným registrom, pred upgradom a zmenou pravidiel je nedostupný - aktualizácia 1
Nový ARM CPU pre veľmi lacné notebooky je výrazne výkonnejší a efektívnejší ako Intel N250
Slovensko na olympiáde v informatike získalo tri medaily
Microsoft údajne výrazne zdražil licencie Windows 11 pre výrobcov PC
Rumunsko definitívne začalo kompletne odstavovať svoju jadrovú elektráreň


Diskusia:
                               
 

mam server win server 2008, ale nefunkcny mail server.. mam dyn. ip ale cez changeip (dot) com mam pevnu adresu.. kto mi pomoze..? :-)
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

chuck norris
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

a mas verejnu dynamicku adresu ? lebo ak nie je ti to na dve veci ;-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jj mam..
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Mám Windows Server 2008"
"Áno, rozumiem"
"Nefunguje mi na ňom xyz"
"Áno, to ste už povedali"
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

Sprav si to cez Google Apps pokial nemas potrebu viac ako 50 uctov. Nebudes musiet riesit este aj zalohovanie e-mailov a podobne...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

s cim konkretne ti treba pomoct? m.lukac@hotmail.com
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Keď boli plné servery a bolo potrebné ich vyprázdniť pohodlne a rýchle. Najlepší postup chybička sa vlúdila a zase je dostatok miesta :-D))
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

dodatocne pasky uz cestuju z NSA surveillance center...
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

asi sa tam par hodin po chybe uvolnilo jedno miesto? :)
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

u mna to nastastie neplati,mail som mal dostupny uz vcera aj funkcny google/ig ... takze mozem potvrdit ze sa aspon snazia tu issue fixnut :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne neobnovily stale nic. Dva dolezite maily z PayPalu mi stale chybaju.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

a to si nechavas posielat dolezitu postu na freemail bez zalohy? lol

nehovoriac o tom ze secko co paypal posiela je v nejakej podobe dostupne aj z ich webu... >.>
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Záloha je práve samotný Gmail. Toto je síce výnimka potvrdzujúca pravidlo, ale je viac pravdeodobné, že prídem o lokálne uložené maily ako to, že by ich stratil Google s horou redundantných serverov.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

To je tak, ked sa vsetci strkaju do riti Googlu a potom sa cuduju, odkial Google o nich vie tolko veci...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár