Spoločnosť Fujitsu dnes informovala o vyvinutí modulu bezkontaktného biometrického skenera žíl s rozmermi 2.9 cm x 2.9 cm x 11.2 mm, ktorý je podľa spoločnosti novým najmenším biometrickým skenerom žíl.
Skener je určený pre skenovanie žíl v dlani a podľa Fujitsu je menší ako všetky existujúce moduly aj pre skenovanie žíl v iných častiach ruky, prstoch prípadne vrchnej strany ruky.
Skener navyše nevyžaduje stabilizáciu ruky v nehybnej pozícii, obraz žíl sníma s frekvenciou 20 snímok za sekundu a ruku tak stačí k senzoru voľne priblížiť.
Jeho veľkosť ho podľa Fujitsu umožňuje integrovať do osobných počítačov, či je veľkosť akceptovateľná pre integráciu do notebookov spoločnosť neuvádza.
Biometrické skenovanie žíl sníma štruktúru žíl v ruke a s využitím jedinečnosti tejto štruktúry porovnaním s databázou uložených skenov dokáže autentifikovať osoby s veľmi vysokou spoľahlivosťou. U snímača žíl v dlani od Fujitsu dosahuje miera falošných pozitívnych identifikácií, teda rozpoznanie osoby za inú osobu, podľa spoločnosti 0.00008%, miera nesprávneho neidentifikovania v databáze uloženej osoby 0.01%.
Nový biometrický skener žíl od Fujitsu (foto: Fujitsu)
V súčasnosti sú zo skenerov žíl používané najmä skenery žíl v dlani, ukazováku prípadne na vrchnej strane ruky. Skener žíl v dlani od Fujitsu je podľa spoločnosti stabilnejší v čase ako snímače žíl v prste, keď rozpoznáva väčšie žily s nemennou štruktúrou.
Podľa Fujitsu sú skenery žíl v súčasnosti už často používané najmä vo finančných inštitúciách a veľkých korporáciách, na kontrolu prístupu k počítačom aj pre kontrolu prístupu do miestností.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
.....
Od: Za poslednú hodinu: 434 meraní
|
Pridané:
19.4.2011 10:36
a ja ze,kde taky skener zije :D
|
| |
Re: .....
Od: Rado2
|
Pridané:
19.4.2011 10:40
Už nežije, žil.
|
| |
Re: .....
Od: zxcv
|
Pridané:
19.4.2011 10:42
R.I.P.
|
| |
Re: .....
Od: meff
|
Pridané:
19.4.2011 11:28
jj, tieto nadpisy... žijú vlastným životom....
|
| |
by ma zaujimalo
Od: Dimitrij
|
Pridané:
19.4.2011 10:42
ako vlastne taketo nieco funguje, ze to vidi zily. je to dost male na to, aby vysielalo rontgenove luce, ci?
|
| |
Re: by ma zaujimalo
Od: Madless
|
Pridané:
19.4.2011 10:52
je to proste...magia
|
| |
Re: by ma zaujimalo
Od: Reikji
|
Pridané:
19.4.2011 11:37
Od televiyie MAGIO?
|
| |
Re: by ma zaujimalo
Od reg.: matomato
|
Pridané:
19.4.2011 11:54
ano a s orange fibernetom by ti tv markiza ukazala tie zily aj 3D :)
|
| |
Re: by ma zaujimalo
Od: Reikii
|
Pridané:
19.4.2011 12:18
hlavne ze v HD
|
| |
Re: by ma zaujimalo
Od: zxcv
|
Pridané:
19.4.2011 12:29
za skvelo-bezkonkurencnych 19,90 €
|
| |
Re: by ma zaujimalo
Od: bozzzzzzzzzz
|
Pridané:
19.4.2011 17:18
aj šeherezada si s tym skenuje žily
|
| |
Re: by ma zaujimalo
Od: prdlajs
|
Pridané:
21.4.2011 23:43
krcove zily
|
| |
Re: by ma zaujimalo
Od: rouen
|
Pridané:
19.4.2011 12:01
tipujem ze to pracuje na principe infracerveneho ziarenia - zily su jednoducho teplejsie ako pokozka okolo, takze sa nejakou "infrakamerou" daju rozoznat..
|
| |
Re: by ma zaujimalo
Od reg.: TTTT
|
Pridané:
19.4.2011 12:52
funguje to na NIR (near infrared light)
je tam ziarovka s tymto svetlom, ktore prejde pokozkou ale odrazi sa od krvi, na vyslednom obrazku teda svietia pixely, kde je krv, a teda aj cievy
|
| |
Re: by ma zaujimalo
Od: HKJ
|
Pridané:
20.4.2011 8:50
cize ak si trafim kladivom po ruke a budem tam mat modrinu, tak ma to nepusti / nerozozna to moje zily ?
|
| |
Re: by ma zaujimalo
Od: jajajajajaja
|
Pridané:
20.4.2011 9:17
kazdopadne ked sahnes na zapnutu cilkularku, tak ta to nepusti :)
|
| |
Ultrazvuk asi
Od reg.: Milosx
|
Pridané:
19.4.2011 11:20
Ultrazvukom to bude. Videl som video ako si to jeden chlapík spravil doma podľa schémy a mal na tom aj malý čierno-biely displej a a chodil si stým po ruke a zápästi a ukazoval šľachy, žily a podobne.
|
| |
Re: Ultrazvuk asi
Od reg.: TTTT
|
Pridané:
19.4.2011 12:50
nie, ultrazvuk neprejde vzduchom
|
| |
Re: Ultrazvuk asi
Od: Peter K
|
Pridané:
19.4.2011 13:33
Takze napr. parkovacie senzory, merace vysky hladiny, vzdialenosti, pistalky pre psov a pod. su vlastne hnusny podvod.
Ultrazvuk sa vola ultrazvukom iba preto, ze ho uz normalne ludske ucho nepocuje kvoli vysokej frekvencii.
|
| |
Re: Ultrazvuk asi
Od: TTTT
|
Pridané:
19.4.2011 21:04
zle som sa vyjadril.
ultrazvuk ktory, dokaze prejst telom, nedokaze prejst vzduchom
inak mas samozrejme pravdu, uznavam
|
| |
Pošli kvety
Od: FrantoPepo
|
Pridané:
19.4.2011 11:47
Stavim sa ze jedno pouzitie takeho pristroja vam dam vacsiu davku radiacie ako dvojtyzdnovy pobyt 20km od Fukusimy z ktorej sa robi take halo.
|
| |
Re: Pošli kvety
Od: lolo21
|
Pridané:
19.4.2011 13:12
radiacie mozno hej, ale ionizujucej radiacie tazko
|
| |
Re: Pošli kvety
Od: Cudo
|
Pridané:
19.4.2011 14:29
z Fukušimy sa robí haló?
No to bude asi preto, že Černobyľ sa ututlával dosť dlho a priamo ohrozil 5 miliónov ľudí!!!
|
| |
Re: Pošli kvety
Od: protos
|
Pridané:
19.4.2011 20:53
O autentifikacii na zaklade biometrickych metod som robil diplomovu pracu, s radiaciou to nema nic spolocne...
|
| |
yayya
Od: yreyye
|
Pridané:
19.4.2011 12:13
aha takze uz konecne viem preco sa vsade trepu auta od google.
|
| |
How does it work ?
Od: TurboKeks
|
Pridané:
19.4.2011 19:01
Ak by niekoho zaujimalo ako to funguje, tak ten sensor pouziva skoro infracervene ziarenie, ktorym skenuje dlan a zily. Tento obrazok potom porovnava s tym, ktory ma v databaze. Fujitsu uz takyto senzor ma davno, tento je ale najmensi zo vsetkych.
CeBIT 2006:
http://pcworld.com/article/125021
"The palm vein system relies on an image sensor similar to that in a digital still camera. It takes a picture of the palm of a user's hand, and the image is then matched against a database as a means of verification. The camera works in the near-infrared range so it can detect the veins present under the skin; a proprietary algorithm is used to help confirm identity. The system takes into account identifying features such as the number of veins, their position, and the points at which they cross."
|
| |
fgfbfbffbfg
Od: gbfgbfgf
|
Pridané:
19.4.2011 20:33
vyuzitie to moze mat aj pri strelnych zbraniach, aby zo zbrane mohla strielat iba opravnena osoba lebo ako pozname na slovensku nie je problem najst zabudnuty samopal
|
| |
Re: fgfbfbffbfg
Od: Sheer-Mirage
|
Pridané:
19.4.2011 21:30
Aaaaa, jasné! Sudca Dredd a jeho Zákonodarca!
|
| |
Re: fgfbfbffbfg
Od reg.: zeratul
|
Pridané:
19.4.2011 23:33
len staci jemny EM pulz a dotycna zbran dostrielala, lebo nikoho neidentifikuje. Proti pechote vojakov/policajtov vysles EMpulz a zrazu mas z vojakov farmarov.
|
| |
Re: fgfbfbffbfg
Od: 2Martel
|
Pridané:
20.4.2011 14:01
Ale, no...
Niektorí majú ešte elektrónkové rádiostanice...
|