neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Intel v Q1 s najvyššími príjmami v histórii

DSL.sk, 20.4.2011


Spoločnosť Intel dosiahla v prvom štvrťroku tohto roka svoje najvyššie štvrťročné príjmy v celej histórii spoločnosti, 12.8 miliardy dolárov.

Priame náklady na výrobu a predaj dosiahli 4.96 miliardy, hrubá marža spoločnosti bola 61%. Ďalšie prevádzkové náklady najmä na výskum a vývoj dosiahli 3.7 miliady a prevádzkový zisk spoločnosti tak dosiahol 4.2 miliardy.

Čistý zisk spoločnosti za prvý štvrťrok bol 3.2 miliardy dolárov.

Oproti Q1 2010 spoločnosť dosiahla až o 25% vyššie príjmy a o 29% vyšší zisk. K výraznému percentuálnemu nárastu u oboch ukazovateľov prišlo najmä v segmente serverov, príjmy divízie vyrábajúcej serverové procesory, čipsety a dosky sa zvýšila medziročne o 32% na 2.46 miliardy.

Príjmy divízie vyrábajúcej pre platformu osobných počítačov dosiahli 8.6 miliardy, prevádzkový zisk tejto divízie dosiahol 3.5 miliardy dolárov.



Najnovšie články:

Výrobcovia zariadení predchádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách


Diskusia:
                               
 

inflacia...
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

deflacia
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

penetracia
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

defloracia
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Sa to tu nejak zvrhlo...
:-)
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

paci sa ti to ? :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/95
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

dezinflacia
Odpovedať Hodnotiť:
 

Haluz sa mi vcera stala, ze idem po meste, vidim billboard, ze intel s najvyssimi prijmami v historii, poviem si fajn, podidem blizsie a tam PDA s wifi.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

... vytlačené na stene veľkej kancelárie, že?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Samozrejme inflacia ma na tom znacny podiel, ale nebude za tym len inflacia, to by totiz musela byt inflacia tych cca 25%. Bude to kombinacia: vybornym kvartalom, rokom, obdobim, strategiou, ponukanym portfoliom, situaciou u konkurencie AMD, nepredvitatelnych skutocnosti ... atd. Zrejme zisk v Q1 roku X nestupne o 25% aj v roku (X+1), aj v roku (X+2), aj v roku (X+3) atd stale pri porovnavani prveho kvartalu vzdy o 25%.

Na druhej strane tomu ze absolutne cisla stupaju sa nemozeme cudovat, inflacia je svina.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

to lebo som si kupil processor ...
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

za 4.2 miliardy? Preto maju takze zisky?
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Keď je sprostý a nevie čo s prachmi..
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Ale aspon mu na tom bezi Crysis 3
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

pustim Crysis 3, 6x na pozadi len aby sa procesory zahriali a potom spustim Crysis 3 7x a zacnem hrat ...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

take predrazene sunty divite sa ? navyse...teraz toho dolara vytlacili tolko ze realne zisky mozu byt kludne aj o 10% nizsie...podla mna...nie som ekonom...
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Nenezval by som tie procesory šuntami, technologicky sú pred AMD... A je jedno koľko dolára vytlačili lebo jeho cena nie je podložená zlatom takže je to len papier bez hodnoty
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

by ma zaujimali prijmi AMD ci to malo na nich nejaky vplyv
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

tak neviem ja som amd kupil minuly rok 4-jadrovy phenom slape riadne. virtualizujem kazdy system od vymyslu sveta.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

.. myslis, kazdy ukradnuty system od vymyslu sveta ;)
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

aj tak je O2 najlepsi operator
Odpovedať Známka: -1.6 Hodnotiť:
 

O3 by mohol byť dobrý operátor...
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

ja by som sa mu operovat nedala!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nemohol...totiz ma v sebe riadnu dieru
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No tak takúto maržu by si asi želali viacerí malí obchodníci...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

v priemere je marza 50% skoro vsade ..
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

v priemere mozno, ked microsoft ma 2000-3000% a predajca procesorov 10%.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A to si akého capa strelil?
Ty si z BA???
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:

Pridať komentár