neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Japonsko zverejnilo video natočené robotmi v blokoch elektrárne vo Fukušime

DSL.sk, 21.4.2011


Japonská spoločnosť Tokyo Electric Power Company, TEPCO, zverejnila v stredu videá natočené robotmi vo vnútri budov jednotlivých blokov atómovej elektrárne vo Fukušime.

Spoločnosť roboty vyslala v nedeľu a pondelok spolu do troch blokov elektrárne, prvého až tretieho, zábery zverejnila z dvoch blokov, druhého a tretieho.

Japonský vedecký tím zložený z expertov zo šiestich vedeckých a výskumných inštitúcií pôvodne prispôsobil pre použitie v elektrárni pri vysokých úrovniach radiácie robota Quince pre prácu v tandeme, o vyvinutom robote sme detailne informovali v tomto článku. Obraz z vnútra budov má robot posielať druhému robotu nachádzajúcemu sa vonku optickým alebo Ethernetovým káblom a ten ich bezdrôtovo odosiela a môže byť ovládaný na vzdialenosť dvoch kilometrov.

TEPCO v nedeľu a pondelok ale použila na prvé merania dvojicu štandardného modelu robotov iRobot Packbot, ktoré môžu byť ovládané zo vzdialenosti 800 metrov.

a>
Video zverejnené spoločnosťou TEPCO (video: IDG)



Dvojica robotov bola potrebná podľa japonských médií pre otvorenie dvojitých dverí, ktoré operátori s robotmi trénovali týždeň.

TEPCO zverejnila úroveň radiácie vo vnútri prvého a tretieho bloku, roboty tu namerali 49 a 57 milisievertov za hodinu. Pracovníci by tu tak prekročili ročný limit vystavenia radiácii stanovený pre pracovníkov riešiacich situáciu v elektrárni vo Fukušime za približne päť hodín.



Najnovšie články:

Výrobcovia zariadení predchádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách


Diskusia:
                               
 

iPad, iPod, iPhone, iRobot...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

iRobot vysavace su len bokovka, primarne robia roboty pre armadu ako bolo aj spomenute vo videu
Odpovedať Známka: -4.6 Hodnotiť:
 

iPivo, iVodku.... ;)
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

to az vecer....
Odpovedať Známka: -7.2 Hodnotiť:
 

iGrass
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

iNdoor
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

iRano
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

Myslim, ze iRobot asi tazko. Apple ma patentovane male pismeno "i" v nazvoch.
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

vacsiu kokotinu si uz tresnut nemohol?
Odpovedať Známka: -1.0 Hodnotiť:
 

ičko mam na hajzli magore
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

iRobot...
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

.. ja ze tam najdu Elvisa ako si brnka na gitare ..
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

the king is comming.
http://goo.gl/1Miqm
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Odkedy sa autíčka na dialkové nazývajú robotmy? Ani som nevedel že ako 5 ročný som sa hrával s robotmy. O japoncoch sa hovorí že nikdy nič nevynašli len to doviedli do dokonalosti. Tu tá dokonalosť má pekné meno robot od Karla Čapka.
Odpovedať Známka: -5.4 Hodnotiť:
 

ked uz tak prvy roboti boli uz v starovekom grecku, len neboli z kovu
Odpovedať Známka: -7.9 Hodnotiť:
 

myslis colossusov?
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

to by si radšej so sebou ťahal batériu a zbytočne mínal energiu na rádiový prenos dát ( ktorý by kvôli rádioaktivite bol možno problematický )? omfg...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

prosim ta pozri sa do gramatiky ake i sa pise na konci v instrumentali
Odpovedať Známka: -6.3 Hodnotiť:
 

Stalker : Shadow of Fukushima
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Limit by prekrocili za 2 hodiny. To len teraz pri prilezitosti havarie limit zvysili. Inymi slovami, najblizsie 3 mesiace (az 6 mesiacov) sa tam neda nic poriadne spravit. Nezozenu par tisic dobrakov ako v Cernobile. Uz su kdesi dostupne aj prve reportaze s dobrakmi, co boli na dvojhodinove smeny najimani.
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Jak to že nikdo na začiatku katastrofy nepostol foto na fejsblb?
Odpovedať Známka: -7.0 Hodnotiť:
 

Dopadli jak v Aperture Science..
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Vsimli ste si to zrnenie? (biele bodky v obraze) to robi radiacia...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár