neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
LTE bude na Slovensku testovať aj T-Mobile

DSL.sk, 3.5.2011


Aj spoločnosť Slovak Telekom, ktorá prevádzkuje svoje mobilné služby pod značkou T-Mobile, bude na Slovensku testovať mobilnú najmä dátovú technológiu LTE, Long Term Evolution.

Spoločnosť získala od Telekomunikačného úradu SR povolenie na testovanie LTE na obdobie 1. mája až 30. júna. Dnes o tom informoval Roman Vavro, hovorca Telekomunikačného úradu.

Rovnako ako Telefónica O2 a Orange dostal aj T-Mobile povolenie na testovanie LTE v Banskej Bystrici v pásme 2.6 GHz.

O2 testovalo LTE v minulom roku, povolenie malo od 1. mája do 31. augusta. Orange má platné povolenie pre testy LTE od 1. januára tohto roka do 30. júna.

Slovak Telekom môže LTE testovať na troch základňových BTS staniciach.

Slovak Telekom v súčasnosti vo vybraných lokalitách poskytuje dátové pripojenie technológiou HSPA+ s maximálnymi rýchlosťami 21.8 Mbps / 1.46 Mbps, v ďalších lokalitách pokrytých 3G technológiou HSPA s rýchlosťami 7.2 / 1.46 Mbps. Orange má vo svojej 3G sieti nasadenú technológiu HSPA v konfigurácii 14.4 / 1.46 Mbps, O2 pripravuje spustenie 3G siete s rozšíreniami HSPA a HSPA+ od júna.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

A zas BB :D
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

ja som spokojny :D
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

MY nie ...
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

"LTE bude na Slovensku" znelo celkom dobre, no potom to išlo dole vodou :-)
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

BB bude pomaličky výskumným a testovacím centrom na mobilné technológie :D
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

BB zrejme pre topografiu mesta a zrejme tam ma aj tmobile centrum.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

aky to ma ping?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

slusny. Jedna babka povedala, ze nieco pod slovenske DSL.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

hurá takže o 20 rokov sa môžme tešiť spusteniu ostrej prevádzky LTE na Slovensku :-)
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

to bude prave vtedy, ked ho vyradia v nemecku :)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

prepac ze som ti dal minusko. mal som na mysli plusko. idem si rychlo zmazat cookies a dat ti plusko.
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Ako trest dostanes 10x toto - http://bit.ly/4xOV5Y !!!
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

ľudia neklikajte na to.....bleh....fuj...grc....sa mi týžden nepostaví
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

bohuzial klikol ..fuj, neviem ci zaliznem nasledujuci tyzden

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nie lama to bude vtedy, ked bude aj realne bezne dostupny hardware:-) modemy a v mobiloch. Zatial je smiesna ponuka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj v UK testuju v jednom mestecku uz pomaly 2 roky a nic. Niesu fony aby to mohli zacat rozsirovat a myslim ze ani nemaju zaujem. Investovat budu do nadstavby UMTS
Odpovedať Hodnotiť:
 

Náhodou sme na Slovensku čo sa týka mobilnych sieti na tom dosť dobre, a to hlavne vďaka Orange , ktorý tu stále aplikuje najnovšie technologie, síce na to LTE už čakame dlhšiu dobu, ale dočkáme sa :)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár