neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Spustené ďalšie dva DVB-T vysielače

DSL.sk, 13.5.2011


Od štvrtka 12. mája bolo rozšírené vysielanie druhého multiplexu digitálnej pozemnej televízie štandardom DVB-T o vysielanie z dvoch vysielačov, Brezno - Skalka a Prešov - Šibená hora, a vysielanie verejnoprávneho multiplexu o vysielanie z vysielača Prešov - Šibená hora.

Na vysielači Prešov - Šibená hora, z ktorého sa už doteraz vysielal prvý multiplex na 64. kanáli, odštartovalo vysielanie druhého multiplexu na 59. a verejnoprávneho multiplexu na 25. kanáli.

Z vysielača Brezno - Skalka odštartovalo vysielanie druhého multiplexu na 51. kanáli.

Vo verejnoprávnom multiplexe DVB-T sa do konca Majstrovstiev sveta v hokeji túto nedeľu vysiela STV 1 v HD rozlíšení 1080i a kompresnom štandardne MPEG-4 / H.264 a STV 1, STV 2 a STV 3 v štandardnom rozlíšení v MPEG-2 štandarde. Po skončení MS zrejme z verejnoprávneho multiplexu STV 1 HD, ktorá vysiela a do DVB-T bola zaradená len kvôli MS, vypadne.

V druhom multiplexe sa vysielajú kanály Joj, Markíza, Joj+ a Doma.

V máji a júni sa odohráva najdôležitejšia fáza prechodu Slovenska z analógového na digitálne pozemné vysielanie, keď na DVB-T vysielanie prejde väčšina najväčších vysielačov.

Podľa zverejneného harmonogramu je už od minulého pondelka vypnuté analógové vysielanie STV 2 a Joj z vysielača Krížava a od štvrtka vysielanie STV 2, Joj a Markíza z vysielača Sitno. 18. mája bude vypnuté vysielanie STV 1 a Markíza z vysielača Zobor, v júni budú nasledovať napríklad Veľká Javorina, Kamzík a Kráľova Hoľa.

Digitálne vysielanie má byť z Krížavy, Sitna a Zoboru spustené podľa zverejneného harmonogramu postupne 27. mája, 31. mája a 1. júna.



Najnovšie články:

Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu


Diskusia:
                               
 

nielen stv1 ale aj stv3 :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

trojka vypadne tusim az koncom juna...
Odpovedať Hodnotiť:
 

V Brezne sa komečný MUX chytá v pohode. Super. Škoda, že tu nechcú spustiť aj verejnoprávny MUX. Dúfam, že s tým nebude problém, lebo prechodný MUX z Kráľovej holi sa nedá chytiť hocikde v Brezne (odskúšané).
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Pri námestí v dome prechodný MUX z Kráľovej holi nechytím (ani náznak signálu). No už v bytovke na Malinovskom (horné poschodie) aj keď priamo nevidieť Skalku stačilo anténu nasmerovať medzi Skalku a Kráľovu hoľu (EmmeEsse 47 prvková) a zachytil som signál z oboch vysielačov v dostatočnej kvalite cez 90%.
V dome chytím len komerčný MUX zo Skalky 98-99% - super. Prechodný MUX - 0% :-(. VP MUX chcú zatiaľ spustiť len z Kráľovej holi - dúfam, že aspoň s väčším výkonom a možno zachytím nejaký ten odraz...
Odpovedať Hodnotiť:
 

A kedy bude spustený VP vysielač Palaska v Rimavskej Sobote? Mal byť už v prevádzke od 10.5. Tie termíny sú načo? Towercom si ich sám stanoví a potom nedodrží. To je totálne trápne. Som zvedavý, či stihnem kuknúť finále hokeja v HD.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Mali spustiť tento týždeň Palasku, ale začiatkom tohto týždňa sa zmenil termín, máš to na oficiálnej stránke towercomu. Ináč aj ja som sa tam pozrel len náhodou.
Palaská: 18.5.2011 spustenie verejnoprávneho multiplexu (54. kanál) DVB-T
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vďaka za info . Tú informáciu mohli zverejniť normálne medzi aktualitami a nie zahrabať do starej správy.
Z paneláku vidím ten vysielač a je aj nainštalovaný. Tak som nechápal, prečo ho nespustili. Asi čakajú kým skončí hokej :(
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:

Pridať komentár