neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Intel uviedol Pentiá postavené na Sandy Bridge

DSL.sk, 23.5.2011


Spoločnosť Intel oficiálne v nedeľu uviedla na trh sedem nových modelov svojich desktopových procesorov, štyri Pentiá, dva Core i5 a jeden Core i3 model.

Všetky nové procesory sú 32-nm a postavené na jadre Sandy Bridge.

Štyri predstavené Pentiá, G620T, G620, G840 a G850, sú prvými Pentiami so Sandy Bridge architektúrou. Všetky štyri modely disponujú dvomi jadrami bez podpory Hyper-Threadingu a bez podpory automatického zvyšovania frekvencie Turbo Boost. Procesory majú 3 MB L3 cache, úsporný 2.2 GHz G620T má TDP 35 W, ostatné tri modely 65 Wattov.

Kompletné špecifikácie nových modelov Intel zatiaľ nezverejnil, podľa dostupných informácií ale Sandy Bridge Pentiám chýba aj podpora inštrukcií AVX, AES-NI a podpora Quick Sync, hardvérovo akcelerovaného enkódovania videa pomocou integrovaného GPU.

Cena G620T je pri odbere tisíc kusov stanovená na 70 dolárov, cena 2.6 GHz G620, 2.8 GHz G840 a 2.9 GHz G850 postupne na 64, 75 respektíve 86 dolárov.

Core i5-2310 je 2.9 GHz modelom, ktorý sa zaradil medzi 3.1 GHz Core i5-2400 a 2.8 GHz i5-2300.

Nové modely Core i3-2105 a i5-2405S majú rovnaké základné parametre ako doterajšie modely i3-2100 a i5-2400S, odlišujú sa ale použitím výkonnejšej integrovanej grafiky Intel HD 3000 oproti Intel HD 2000. U i3-2105 s cenou 134 je nový model drahší o 17 dolárov ako i3-2100, u i5-2405S s cenou 205 je cena vyššia o 10 dolárov.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

Nechapem, ze preco cestu zlacnovania smeruju uberanim vyhod, miesto hladanim ineho riesenia. Ach joj.. zeby uz aj u nich nastupil kindermenezment?
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

zrejme zistili, ze po niecom takom je dopyt. a zakaznikom treba dat co chcu.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

mna skor zaujima kedy pridu na trh nove veci od AMD a ich porovnatie s intelom...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No uvidime co predvedie ten ich novy Buldozer.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

podla nazvu to bud bude nieco co prevalcuje konkurenciu alebo zrat strasne vela watikov a bude to pomale...ale fandim AMD
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Malá chybka: "Kompletné spečifikácie nových ..."
Nájdete?

Aj tak nechapem načo ubrali HT.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Díky, opravené.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

do kanclu je HT nanic. Tam je ten procesor akurat.
Doteraz este stale do kancelarskych PC davame Pentia so socketom LGA775, kedze ziadna nahrada v danej cenovej kategorii neexistovala. Az doteraz.
Odpovedať Hodnotiť:
 

socket 1156 nepoznas? ten tu bol doteraz :) 775 uz je pase dva roky
Odpovedať Hodnotiť:
 

QX9650 v 2 mojich masinach si myslia nieco...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ten, co ti to predal do kanclu si tiez nieco mysli :D
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

v kancli sa chodi po hotovy papier. tie cpu maju ine vyuzitie ty lolko.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

to viperman:
skus si pozriet cenu najlacnejsieho cpu do socketu 1156 a napr. cenu pentia E5700 do socketu lga775. Plus cenu nie najlacnejsej dosky pre tie procesory. Nehovoriac o tom, ze co sa tyka vykonu tak to E5700 vykonovo uplne staci.
Preco by som mal platit viacej za nieco co nevyuzijem.
Nemam problem aj nadalej pouzivat E5700 ale uz je problem so zakladnymi doskami. Ak by boli dostupne slusne zakladne dosky, tak nemam dovod prechadzat na inu platformu.




Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď ti je v kancli HT nanič, tak načo ti tam bude to dvojjadro? :)


Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

lepsie upece volske oko :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

..ked to dvojjadro clovek potrebuje na farmville a flash?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár