neprihlásený Streda, 24. júna 2026, dnes má meniny Ján
Age of Empires Online pozná dátum vydania

DSL.sk, 1.6.2011


Nová hra z úspešnej a populárnej série real-time stratégií Age of Empires, Age of Empires Online, bude vydaná 16. augusta. Microsoft to aktuálne oznámil na stránkach pripravovanej hry.

Age of Empires Online bude vychádzať z predchádzajúcich hier tejto série, každý hráč bude ale mať online hlavné mesto, ktoré sa bude rozvíjať aj keď hráč nebude hrať. Pre hranie bude potrebné pripojenie na Internet.

Multiplayer hranie bude dôležitým elementom hry, hra ale nebude podľa zverejnených informácií klasickou masívnou multiplayer hrou. Hra už nebude obsahovať kampane, budú sa ale plniť úlohy, ktoré budú určené pre viacerých alebo jedného hráča.

Základná verzia hry bude zadarmo, k dispozícii budú ale iba dve civilizácie, grécka a egyptská. Hráči si budú môcť dokupovať rozšírenia, vrátane napríklad nových civilizácií.

Zväčšiť Zväčšiť
Screenshoty hry z minulého roka, kliknite pre zväčšenie (screenshoty: Microsoft)



Hru začala vyvíjať pôvodne spoločnosť Robot Entertainment, v súčasnosti ju už vyvíja Gas Powered Games. Oproti predchádzajúcim hrám z tejto série má menej realistické a viac animované spracovanie.


Age of Empires Online (video: Microsoft)



Hra bude určená pre platformu Games for Windows, presné požiadavky zatiaľ spoločnosť nezverejnila.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

AoE je dobra seria, akurat ma vytaca ze AoE2 neche spravne fungovat na W7 =(
toto si rozhodne skusim...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

AoEII funguje spravne aj vo Win7, akurat nesmie bezat explorer.exe :)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

a ja že kernel :D
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

AoE2 Conqerors mi nefunguje spravne ani ked vypnem explorer...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak nieco robis zle, pretoze mne to funguje ok - dokonca na 64 bit. Windows. Myslim si spravne, ze mas problem s farbami?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jop a tam sa dako moc neda vymyslat, vypnes explorer, pustis hru a but to ide ako ma, alebo nie
Odpovedať Hodnotiť:
 

problem je, ze ten explorer sa ti pusti znovu.

toto si daj do bat suboru vedla execka:


taskkill /F /IM Explorer.exe
Conquerors.exe
Start explorer.exe

a spustaj prave cez bat.
Budes mat zarucene, ze pri spusteni hry sa automaticky vypne explorer.exe, zapne sa hra a po vypnuti hry sa ti explorer.exe znovu nastartuje.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

S tymi farbami mozte skusit tento trik.

http://bit.ly/nwXJJ
Odpovedať Hodnotiť:
 

to som tiez skusal, na SC:BW to fungovalo, pri AoE nic
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este mozes skusit ci by neslo AoE vo vmware. Ja tak hram Anno 1602. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ked vypnes pocitac? :D
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

kurnik dal som ti - no chcel som + sorry domysli si ho :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja by som si to tiez zahral, skoda ze to bude len na win, predcahdzajuce verzie boli aj na mac.
Odpovedať Známka: -1.0 Hodnotiť:
 

to mas zato ze si si kupil nahovno OS :D
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

nemas Warcraft II plnu na MAC ? mal som to kedysi len som to dakomu pozical a uz jej neni :( ze by sme sa dako dohodli mam len demo :( neviem ci to pojde este teras na OS X ale volakedy som to hraval este na starom OS 9 :) a rad by som si to zahral este :) pravdaze pod Macom :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

toto je lepse:

star wars kinect
http://www.youtube.com/watch?v=40iFJ532LZE
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

tak ale bude to vyzadat nejaku basic instalaciu na pocitaci, alebo to bude sa hrat cez browser? predpokladam ze skor to prve.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

nie, pride to ako 8 GB addon do browsera ..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

klasicka instalacka, nic s browserom to nema
Odpovedať Hodnotiť:
 

No toto je čo za plastelinu ?
Odporúčam túto hru 0.A.D. je naozaj bezplatná a plná s civilizáciami a firma, ktorá to vyvíja neustále pracovala na pôvodných najlepších seriách hry AoE ...kým to microsoft nezačal kaziť. Microsoft svojim produktom a aj s jeho politikou už dnes je pamiatkou v múzeu.

http://wildfiregames.com/0ad/

Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Bohuzial umela inteligencia jednotiek v 0 AD je na urovni mongolskych stepnych pastierov. 0 AD je jedine dobra naozaj len na multiplayer. Problem je tiez v tom, ze to nie je MMORPG ako AoE Online, ale obyvajny multiplayer s kamosmi (peer to peer).
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

AoE Online bude mmoRPG asi tazko... (ano, chytam za slovicka ;) ) Uz ked tak MMOS ;)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

samozrejme, pisem skor nez premyslam :)
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

tak to mas dost blbe.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Známka: -9.0 Hodnotiť:
 

Načo také drsné slová.
To chce kľud a nohy v teple.
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Ale je to fajn pocit, ked clovek vie, ze ma takeho mileho ochrancu :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

daj si banán, ukludňuje
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

daj si banan
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No vzhľadom nato, že to je ešte alfa verzia má na to ešte právo.

Tiež som ju skúsil a fakt ma zaujala.
Ináč AOE2 bola jediná zložitejšia hra ktorá ma zaujala a hral som ju dlhšie a 0 AD sa jej fakt podobá.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Iste, ja osobne drzim tejto hre palce.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No neviem ale Mongoli boli v AOC najsilnejšia civilizácia :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podarilo sa niekomu spustit tu BETU?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako sa prosim Vas regnem na beta verziu???

Cez oficialnu stranku to uz nejde. Diq.
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.ageofempiresonline.com/beta/

Stiahni si a prihlas sa na Games for Windows – LIVE.
Po prihlaseni downloads ->Full Games a tam by malo byt AoEo
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D...
Ja som sa pytal, kde sa dostat kluc na tu BETU....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne sa zda, ze uz kluc netreba. Ale ked ti nejde ten postup tak asi treba.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár