neprihlásený Utorok, 28. júla 2026, dnes má meniny Krištof
Nextru kúpilo GTS

DSL.sk, 7.12.2005


Spoločnosť Nextra s.r.o. Slovensko, poskytovateľ rovnomenného pripojenia k Internetu, zmenila majiteľa.

Novým majiteľom sa stala spločnosť GTS Central Europe, ktorá od doterajšieho vlastníka nórskeho Telenoru kúpila okrem Nextra s.r.o. aj Telenor Networks a. s. Slovensko, Nextra Czech Republic s.r.o. a Telenor Networks s.r.o. Česká republika.

Transakcia ešte podlieha schváleniu českých orgánov pre hospodársku súťaž. Doterajší vlastník si tak ponecháva zodpovednosť za prevádzkové aktivity, až kým schválenie nebude potvrdené a transakcia sa stane právoplatnou.

Všetky štyri spoločnosti spolu zamestnávajú v ČR a SR 180 ľudí a ich celkový sumárny obrat dosahuje takmer 200 miliónov nórskych korún (cca 940 miliónov Sk).

Spolu v ČR a SR spoločnosti poskytujú Internet 25 tisíc zákazníkom, približne 11 tisíc z toho využíva DSL, zvyšní dial-up.

GTS okrem Českej republiky a Slovenska pôsobí aj v Poľsku, Maďarsku a v Rumunsku.



Najnovšie články:

Muž pri kontrole na hraniciach heslom vymazal GrapheneOS smartfón, USA ho obvinili
USA zakázali zahraničné routery, udelili výnimku aj Starlink routerom
Rumunsko kvôli stavu Dunaja odstavuje 50% výroby elektriny z jadra
Amazon plánuje ďalšie tisícky satelitov, budú poskytovať pripojenie smartfónom
Do DNS pribudla doména .web, domény sa budú dať registrovať tento rok
Let Starship bol čiastočne úspešný, pri ďalšom má už pristáť aj loď
Skladateľných smartfónov sa má predať o 21% viac, Apple má získať hneď štvrtinu trhu
Francúzsko je proti povoleniu samojazdiacich Tesiel v EÚ
NASA má odstavenú druhú z troch 70-metrových antén, ohrozujú ju požiare v Španielsku
Weby ministerstva vnútra majú nasadený predčasne zneplatnený certifikát - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

Chvala bohu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslis,ze je to az take super?Podla mna bola Nextra doteraz jeden z naj ISP na Slovensku,som zvedavy,co spravi to GTS.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár