neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Čierna nad Tisou má optickú sieť

DSL.sk, 29.6.2011


Optická sieť je dostupná v ďalšom z menších miest na území Slovenska, v Čiernej nad Tisou.

Sieť v tomto meste, ktoré má podľa posledných oficiálnych údajov necelých 4200 obyvateľov, vybudoval telekomunikačný operátor Antik Telecom.

Sieť je podľa Antiku už dokončená. Realizovaná je technológiou FTTH, Fiber To The Home, teda samostatným optickým vláknom dovedeným do domácnosti každého zákazníka.

Spoločnosť tu poskytuje rovnaké služby ako v ostatných mestách s optickou sieťou, s pripojením k Internetu s rýchlosťou do 70 Mbps.

Antik Telecom pôsobí najmä na východnom Slovensku, optickú sieť prevádzkoval najskôr v Košiciach. V súčasnosti prevádzkuje služby po optickej sieti aj v Humennom a Hnúšti a optickú sieť buduje aj v Stropkove.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena


Diskusia:
                               
 

Antik 4ever :)

Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

nj, len či vydržia s dychom (cash-flows)..
ale držím palce, nech sa držia :)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Preklep "Antik Telecom pôsobí najmä na východnom Slovenska".
Inak k teme.. zavidim.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Díky, opravené.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Prevadzacom asi pomaly prechadzali maily :))
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Na take spinavosti je tu t-com.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

holt niekade tie data z ciny do zapadnej europy chodit musia. Len dufam, ze ich netreba prekladat podobne ako 500m vedla na zeleznici. ;-)
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Nie, ved predsa staci vykopat velmi hlboku studnu a oni na druhej strane iba vhodia opticky kabel a u seba len pockas kym ti vypadne na tvojej strane...a potom len napojis a uz si online :)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ja byvam v rodinom dome v centre Banskej Bystrice a jedine co si mozem zaviest je ten predrazeny pomaly net od t-comu.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

a co tak nieco od alternativneho dodavatela ? swan , slovnat treba oci otvorit :-)
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

GTS je ovela lepsi ako swan ci slovanet pozry podmienky hlavne FUP a pochopis
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

???
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

mozes si urcite zaviest adsl od gts ktory je lacnejsi a viac neobmedzeny ako t com staci mat zavedeny kabel na pevnu linku nemusis ju vyuzivat a ide to
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

lubi sa mi ten vyraz, "viac neobmedzeny" :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a BBxnet ti tam nejde?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to už ma optiku aj Kolačín
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

fakt?
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

optikou myslis funky osvetlenie tych 2 kolacanskych sedliackych krciem?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To neviem, ale Nova Dubnica ma.......
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nova Dubnica je len časť grazlov
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

gratulujem a drzim palce, toto bolo velmi pekne a slachetne dat do malickeho mestecka optiku, dufam ze sa im podarilo spravit dobru analyzu, budu mat aj zisky a dalej to potiahnut v dalsich mestach .. kam ti velki nemaju zaujem ist, lebo ich tam necaka 300% zisk ..
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

ked uz taka dedinka ma optiku pekne ale len tak dalej

len skoda ze nemam inu moznost len skaredy tcom 2MB net za 22 eur jupíí
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tiez som to zazil, teraz mam UPC .. ziadna velka vyhra .. cakam konecne na moment, ked zacnu tahat optiku vsade, je mi jedno kto to bude .. hlavne nech to je ..
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

vzdy som si myslel ze UPC je fajn. ci? + Maju na stranke ze uz maju aj IPv6 inrastrukturu :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A co myslis, cez ake kable ma UPC natahany internet? Az pred dom ti ide optika, a z toho idu pripojky, ktore su koaxialove. Ci tebe nebodaj tahali koaxial zo svojej serverovne cez cele mesto? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslim ze ma aj Vranov, Poprad, Trebisov a ine...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

jj aj TV, ale nie cely ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

A co tak Slovanet cez ADSL 12MB za 16,90 €
Odpovedať Známka: -8.5 Hodnotiť:
 

12MB alebo 96Mbit za 16.90 neni az take zle.. :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mohli by prísť aj sem,, pri momentálnom stave 2 providerov, ktorí už majú klientelu rozdelenú nieje žiadny impulz investovať do niečoho progresivnejsieho .)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a v okoli Trencina furt nic.. 4000-ove dediny jedna vedla druhej a vsade iba metal...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Cierna n/T ma 4000 obyvatelov a z toho asi 3000 su romovia ktori nemaju ani na vodu a elektriku nieze este na dajaku optiku...
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Tak asi preto sa to vola "Cierna" nad Tisou.
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

Tym sa vysvetluje, preco tam natiahli optiku a nie metaliku :)
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

evidentne je nova politika spocivajuca v penetracii co najvacsieho poctu ludi
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

volam vam tento hej? stvrtykrat sem volam..nejde mi internet do matky pi*i ... ked dnuka dojdem, hlaaavy v-vam porozbijam.. a moze tam byt aj herkules do pi*i medzi vami..
a robte tak aby som to mal cim skor.. lebo ja z toho zijem... ty hlupa pi*a.. .a-aby si vedela,dobre?
s kym volam? s tvojou matkou do p...

http://www.youtube.com/watch?v=5a4ZMoEc1VU
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

smradlavy vychodanr skapte vyhodnare
Odpovedať Známka: -8.1 Hodnotiť:
 

ty si ten z Ciernej nad Picou ?
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Nie, to je ten tzv. "blavak" co kedysi dorazil z nejakej dediny do Bratislavy, prehodil kabat a dnes si mysli, aky je z neho borec a velkomestan.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

zajtra môžme dať stretko, niekde v strede SR aby si nepovedal, Zvolen? Kludne ti tam rozkopem riť pred celým mestom. :-)
Odpovedať Známka: 1.0 Hodnotiť:
 

UPC rulez 100mbit....7 TB stiahnute za 1 mesiac :D
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Tolko porna... ach :/
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

v C/n/T budu mat optiku iba panelaky alebo aj rodinne domy?
Odpovedať Hodnotiť:
 

iba v panelakoch, v rodinnych domoch wifi http://dopice.sk/AO
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pokiaľ viem v Hnúšti ešte nieje. Aj to bolo svinstvo že využili keď robili výmenu potrubia na teplo a zakopali si svoje rúrky na optiku. Na niektorých sídliskách už je aj poťahaný sú ukončenia. Ale pokiaľ viem ešte nejde.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

A čo robia v tej Čiernej s tou sieťou? Chytajú Ukrajincov??
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

A podla teba by bolo spravnejsie, ze mali este rok pockat, a vsetko potom este raz rozkopat? To by bol uz dementizmus.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ticho zavidim.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je oničom, rodinné domy v obciach s viac ako desaťnásobným počtom obyvateľov ako Čierna n/T sú odkázané len na wifi
Optiky do domov!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked Ti nebude vadit zriadovaci poplatok 500 euri, tak v pohode.. uz konecne pochopte ze pripojka do RD stoji prakticky tolko isto ako pripojka do bytovky...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár