neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Sprístupnený jailbreak pre iPad 2

DSL.sk, 6.7.2011


Známy hacker s prezývkou comex dnes sprístupnil trvalý jailbreak mobilných zariadení s operačným systémom iOS v jeho poslednej verzii 4.3.3.

Jailbreak je prvým jailbreakom fungujúcim na iPade 2, ktorý comex pôvodne avizoval už v marci. Dnes ho vydal potom, ako bola ukradnutá a minulý týždeň zverejnená jeho vývojová verzia s chybami.

Zariadenia je možné jailbreakovať cez prehliadač Safari, návštevou stránky jailbreakme.com. Podporované je jailbreakovanie iPadu, iPadu 2, iPhonu 4 aj jeho CDMA verzie, iPhonu 3GS a iPodu touch 3G a 4G.

Jailbreak využíva chybu v kóde pre prezeranie PDF, po jailbreaknutí zariadenia je možné cez Cydia nainštalovať aplikáciu PDF Patcher 2 opravujúcu túto zraniteľnosť v iOS.

Ako presne jailbreak funguje comex nezverejnil, podľa informácií iPhone Dev Team pre iPad 2 zatiaľ nie je k dispozícii žiadny funkčný exploit bootromu, nový jailbreak necrackuje bootrom a využíva unionfs na spájanie súborových systémov.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena


Diskusia:
                               
 

JH sa postarala...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

prečítal som posrala... chýba tam pár slovíčok
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Teda myslel som, že tu bezpečnostnú chybu v priehladači Apple už fixnul, ale ako vidno nie.
Safari na bezpečnosť kašle, stačí jeden klik na dôveryhodne tvariacej sa stránke a máte kachnutý iPad.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

aku chybu, ved je to "feature" a teraz pozeri s ajPadmi co nadavali na JB pri PS3 budu vsetci warezit appstore stuff;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

apple ju fixnul ale v ios5 beta ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

fakt?
to ako sa rozhodli dobrovolne prist o kopu uzivatelov, pre ktorych je iPrd zaujimavy len po tom, ako si tam mozu instalovat rozne inteligentne veci z cydie?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

keby som chcel jailbreaknuty iOS upgradnut na JB 4.3.3, treba ho najskor preplacnut officialnym iOS (co vlastne vymaze vsetky veci mimo appstore) a potom nanovo Jailbreaknut a nahrat naspat vsetky veci zo cydie? Ako je to s configmy?
Alebo to treba najskor vsetko zalohovat pomocou aptbackup?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nehovorim recou Tvojho kmena :-)
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

vsak sa s tebou ani nikto nebavi.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

netreba dat restore, ale iba update s novym fw a potom jailbreaknut...... na ipod touch to vzdy tak funguje a to uz som niekolko krat menil verszie ios a jailbreakoval....zatial mi nic nezmyzlo z toho co som mal cracknute aplikacie z cydie a inych zdrojov :).........
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kde je Šani? Zž nikde. Dnes umrel. Zajtra má pohreb
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Prosím DSL o spoplatnenie diskusií.
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

Klavír?
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Trebárs, to je jedno.
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

choď poyebať svojuu mamku, ty hovado
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

prehovoril si ako skuseny muz.
ty si uz tu tvoju mater riadne pofakoval?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

prosím o doživotný ban pre elementa a kastráciu aby sa nemohol šíriť daľej. tak primitívne príspevky nepíše ani 10r decko.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

DSL, pozrite na tohto, reprezentant terajších diskusií, keď sa sem nahrnuli deti z azetu. Prosím o spoplatnenie, aby mohli opäť byť konštruktívne debaty ako kedysi. Vďaka.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

aj by som chcel tiez poziadat o tvoju kastraciu.
vdaka.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

tebe musel ten azet nieco strasne v zivote urobit ked ho tak casto spominas. priznaj sa, ze si balil nejaku pipku a zistil ze ma 13 a naviac to bol chlapec.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ti sije? ja nechcem od dsl ziadne prachy. ja sem rad prispejem aj zadarmo.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

ako zacali prazdniny, tak je tu bordel jak v tanku :/
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

to je hadam len dobre, nie?

ak chces uhladene diskusie, tak treba ist na tyzden.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

haha, jak keby tu furt boli seriozne diskusie cely rok. .
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ale je rozdiel medzi OT a demenciou
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

http://signup.leagueoflegends.com /?ref=4d5f86f6b526d291306360
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

A to naco robi niekto jailbreak pre virus?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak tuto perlu mozno hodit aj svini?
Odpovedať Hodnotiť:
 

vsak hodil. co sa pytas.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár