neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
O2 spustil 3G v ďalších častiach Bratislavy

DSL.sk, 13.7.2011


Tretí mobilný operátor Telefónica O2 dnes spustil svoju 3G sieť v ďalších častiach Bratislavy a v súčasnosti je tak 3G sieť tohto operátora dostupná v troch z piatich bratislavských okresoch.

Informoval o tom René Parák, hovorca O2.

Dnes operátor zapol 3G v Dúbravke, v Karlovej Vsi, v Lamači a Devínskej Novej Vsi, minulý týždeň v Starom Meste, na Kramároch a v Mlynskej Doline a na konci júna v Petržalke.

Podľa zverejneného harmonogramu by Bratislava II. a III, teda časti Ružinov, Nové Mesto, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Vajnory, mali byť pokryté v poslednom júlovom týždni.

Aktuálne zákazníci v lokalitách so spustenou 3G sieťou môžu využívať 3G sieť aj na prenos dát, rýchlosť je ale u užívateľov balíčka O2 Data Neobmedzene limitovaná na 256 Kbps a u užívateľov platiacich za objem prenesených dát na 512 / 256 Kbps.

Nové dátové balíčky určené pre 3G sieť s vyššími rýchlosťami 1 Mbps / 512 Kbps a 512 Kbps / 256 Kbps začne operátor ponúkať až s oficiálnym komerčným spustením 3G siete 18. júla.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena


Diskusia:
                               
 

tak preto ma tak boli hlava ...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

zaujimavy ukaz lebo prazdna zvycajne neboli :-P
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

aaauaaah to bolo vtipne jak monterky mojej babky
Odpovedať Známka: -7.2 Hodnotiť:
 

ktorá v buldozéri šla nakúpiť do coop jednoty
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

aha, cize tvoja babka ma vtipne monterky, ako to vsak suvisi s O2 3G?
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

aj zub boli ked je deravy :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dnes som si uspesne to ich 3G vypol... stacilo vojst do budovy a bolo po signale, stale mi odpajalo hovory...

neviem na co to zapli ked nemaju pokrytie, iba tym nahnevaju ludi...

zlate GSM
Odpovedať Známka: -7.0 Hodnotiť:
 

ja len ze dnes ma meniny margit
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

margita
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

a zajtra Kamil
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

co si ho dlho nemyl.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

to bude segedinskeho gulasu na oslave...
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

vypadáva signál, aj keď som v Ružinove, ktorý by mali robiť podľa článku koncom júla. Zjavne majú s rozbehom siete nejaké problémy
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

ty budes mat asi iPhone
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

ty asi nemas na iphone
Odpovedať Hodnotiť:
 

O2 neplánuje dodržať termín zverejnenia cien 15 dní pred spustením služby? Či sa to naň teraz nevzťahuje?
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

3G to je nejaka sluzba? myslel som ze video-hovor alebo pristup na internet to su sluzby.

Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

neboj sa, zverejnia aj so spätne datovaným cenníkom ako oni radi, treba len čakať...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som si vcera vykracoval po Trnavskom myte v Blave a nemal som ani 3G ani Edge ani O2 ale T-mobile... A mal som po fejsbuku :)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

je badatelne, pred tymto 2 palicky, teraz 3 palicky,...
ale zial , stale ked idem na WC, ..zmena na Edge
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tak nechoď na wc, nie? Kde je problém?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to je ochrana, ved kto by chcel vidiet cez videohovor ako series na zachode :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

aspon vidno ako series na pokrokovu 3G siet :p
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

"častiach Bratislavy" to bude teda este hooodne trvat urobit cele SVK ked bratislava ma len casti...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked ides mimo Ba, tak aj tak potrebujes rouming, tak co ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nuž O2 dost sklamalo s tym 3G. Signal mi vypadava aj v petrzalke, kde oficialne 3G ma byt. Nehovoriac o tom, ze kazdy treti hovor mi po 10tich minutach padne... Nestabilna a nespolahliva siet!!! A to som si O2 pochvaloval odkedy prisli za tie ceny. Urobli jedenu dobru vec. Donutili orange a tmobile znizit ceny, ale momentalne su ceny na rovnakej urovni a kvalita je neporovnatelne lepsia u inych operatorov!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár