neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Nová verzia PuTTY s podporou Windows 7, po štyroch rokoch

DSL.sk, 15.7.2011


Tvorca populárneho telnet a najmä SSH klienta PuTTY Simon Tatham uvoľnil tento týždeň novú verziu PuTTY 0.61.

Nová verzia bola vydaná po viac ako štyroch rokoch od vydania poslednej verzie 0.60 z apríla 2007.

PuTTY je populárny SSH klient najmä na platforme Windows, nová verzia prináša okrem iného podporu pre Windows 7.

Pridaná bola podpora zmien veľkosti a premiestnenia okna na špecifické pozície vo Windows 7 aktivovateľná pomocou klávesu Windows s šípok, napríklad umiestnenie okna do pravej alebo ľavej polovice displeja. Okrem toho pribudla podpora Jump Listu na Taskbare, z ktorého je možné priamo otvoriť najčastejšie otvárené pripojenia a spustiť nástroje PuTTYgen a Pageant.

K vylepšeniam prišlo aj v základnej funkčnosti, pribudla podpora SSH-2 kompresnej metódy zlib@openssh.com a SSH-2 autentifikácie Kerberos/GSSAPI, nová verzia PuTTYgen podporuje privátne OpenSSH kľúče zašifrované pomocou AES.

Optimalizovaná bola implementácia šifrovania a opravené boli problémy pri forwardovaní portov a viacero pádov pri ukončení spojenia pre chybu.

Novú verziu je možné sťahovať z oficiálnej stránky aplikácie.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena


Diskusia:
                               
 

No konečne. Síce neskoro ale aspoň.
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

PuTTy rulez!!! ...alebo PuSSy rulez??? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neskoro ale aj tak som stále používal putty aj keď bolo 4 roky staré...
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

A že podpora win7? Však aj tá predtým išla na win 7 takže to nie je žiadna novinka až na to že je to teraz oficiálna podpora...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

no a implementovali niektore win7 fičúry
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

KiTTY pekne doplnovalo funkcionalitu stareho PuTTY >> http://kitty.9bis.com/
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ono to pozicovanie okien cez klavesovu skratku fungovalo doteraz tak v 50% pripadoch. Stale sa to ale nejak nakoniec trafilo na poziciu aku som chcel. Ale som velmi rad, ze sa tieto zmeny urobili. Sprijemni to pracu :) Btw, neviete niekto poradit ako restartovat pripojenie v otvorenom okne cez klavesovu skratku? Nejak ju nastavit. Myskou je to otrava...
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Putty je jeden z mala programov su male, nemusia sa instalovat a robia presne na co su urcene a navyse robia to dobre.
Ten prispevok bol mysleny ironicky. Preco bol zmazany?

Povodny prspevok:
------------------------
Stiahol som si instalacku PuTTY, ktora mala len 26MB. Spustil ju, odklikal, ze nechcem ani jeden z 18-tich toolbarov co mi ponukal a ze naozaj si nechcem zmenit search engine vo vsetkych prehladacoch na search.putty.com. Po 20-minutovej instalacii (instalacka si potiahla este 150MB z internetu, lebo som odklikol, ze chcem plnu instalaciu) a nasledovnom r estarte sa mi behom neuveritelnych 10-minut PuTTY spustil a v pamati zaberal len neskutocnych 200MB.
Krasny kus software-u.
----------------------
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

lebo to ako ironia neznie
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Ok, suhlasim, mozu sa najst ludia, ktory moj prispevok nezoberu z nadhladom.
Ale ludia ktori putty pouzivaju casto si o mne pomyslia, ze som blbec alebo sa nad tym zasmeju alebo jedno aj druhe. Ale v kazdom pripade si nemyslim, ze je to dovod na zmazanie prispevku a ban.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Úmyselné klamstvo a zavádzanie dôvodom na zmazanie je. Irónia je o niečom inom.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Kazdy kto cita tento clanok putty pravdepodobne dobre pozna, cize nepredpokladal som, ze niekto tomu, co som napisal aj uveri.
Ale vcera ma dost prekvapilo, ze kolega, ktory putty pozna a pouziva snad denno-denne sa spytal ci je to naozaj tak. Cize uveril tomu.

Takze ospravedlnujem sa, asi som to naozaj trochu prestrelil.
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

PuTTY.NET?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

tak toto sa mi ani nesnívalo.
myslel som že vývoj je už dávno zastavený.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

"Nová verzia bola vydaná po viac ako štyroch rokoch od vydania poslednej verzie 0.60 z apríla 2007."

Nuz chlap to asi pisal v assembleri a potom ladil, ked mu to tak trvalo :)
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

keby to pisal v asm tak to ma v den vydania w7 ;)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

v den vydania w8

FTFY
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ako som dost sklamany, stiahol som si to ale to GUI je furt rovnake, mohli tam pridat aspon nejaku grafiku alebo inaksie tlacitka, na to ze to vyvijali 4 roky ...
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

putty je praveze preto dobre, ze je jednoduche a nepotrebuje ziadnu graficku zmenu... zober si napr NERO, kde postupne pridavali toto tamto hentamto a kde je dnes... zasere pocitac a robi si vsetko mozne bez tvojho vedomia...

Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

grafiku a na co? Ved aj tak robis s CLI. Putty len na serial. Ssh pofily mam v .ssh/config a sftp zvlada scp.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

mohli ste napisat ze putty sa da pouzit aj ako "hyperterminal" znamy zo starych win verzii. jeden z mala pouzitelnych programov, ktory sa da vyuzit aj na serial komunikaciu v elektrotechnike.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

gnome-terminal je aj tak najlepsi ;)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Len jedna vec sa mi nepaci. Ze ako predvolene kodovanie neni UTF-8. Ked si ho niekde mimo office stiahnem z netu vzdy si to musim menit.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár