neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Intel kupuje výrobcu čipov pre ethernetové switche

DSL.sk, 20.7.2011


Spoločnosť Intel v utorok oznámila akvizíciu spoločnosti Fulcrum Microsystems, vyvíjajúcej čipy najmä pre výkonné ethernetové switche.

Fulcrum vyvíja čipy pre switche podporujúce 10 Gbit/s a 40 Gbit/s Ethernet, používané najmä v dátových centrách.

Cieľom spoločnosti Intel je podľa oznámenia doplniť svoje portfólio pre dátové centrá a špeciálne poskytovateľov cloudových služieb, čipy pre switche doplnia samozrejme serverové procesory Intelu a tiež ethernetové klientské kontrolery a karty.

Spoločnosť Fulcrum nedisponuje výrobnými továrňami, výrobu vyvíjaných čipov si doteraz objednávala od nezávislých výrobcov. Posledný modelový rad FocalPoint FM6000 podporuje maximálne 72 portov 10 Gbit/s Ethernetu, podľa modelu s maximálnou priepustnosťou od 160 Gbit/s až po plných 720 Gbit/s.

Či bude Intel vyrábať aj vlastné switche postavené na čipoch od Fulcrum prípadne uvedie aj menej výkonné switche pre menej náročné nasadenia nie je známe.

Akvizícia má byť dokončená v treťom štvrťroku, výšku transakcie spoločnosti nezverejnili.



Najnovšie články:

Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL


Diskusia:
                               
 

vsetko natlacia do jedneho...cpu, gpu aj ethernet :)))
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

aj mcafee
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

McDonaldCafe ? ci co ?
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

SoC su uz par desiatok rokov..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

aj uzivatela ..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nejako nam zacinaju pribudat multivyrobkove monopoly...
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

aj mne sa zda ze to nebude na taketo domaace zuvanie
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

aj mne sa zda ze to nebude na taketo domaace zuvanie
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

At last, someone comes up with the "right" aswner!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Many many qulaity points there.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pockaj az zacne nakupovat Apple :). Za chvilu tu bude 5 firiem, ktore budu vyrabat od ceruziek, po auta a satelitmi konciac (Umbrela Corp. :P)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

tiez mam ten dojem, apple bordel s nakusnutymi babami, apple kanal v telke s nakusnutym rohom .. a zachvilku bude apple tv s nakusnutym rohom aby nemuseli softwarovo upravovat obraz :)
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

What a joy to find someone else who tnhkis this way.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Finally! This is just what I was looknig for.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár