neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Mac OS X Lion si za prvý deň stiahlo viac ako milión užívateľov

DSL.sk, 22.7.2011


Nová verzia operačného systému Mac OS X, Mac OS X 10.7 s kódovým označením Lion, bola za prvý deň od sprístupnenia kúpená a stiahnutá viac ako miliónom užívateľov.

Spoločnosť Apple o tom informuje tlačovou správou.

Lion sa ako prvá verzia Mac OS X predáva zatiaľ len digitálne, cez Mac App Store. Inštalačný súbor sťahovaný pomocou aplikácie Mac App Store má podľa údajov Apple 3.74 GB, pred inštaláciou je potrebné mať Mac OS X upgradnutý na poslednú verziu 10.6, 10.6.8.

Lion stojí pri kúpe zo Slovenska 23.99 eur. Za túto cenu získava užívateľ právo si upgradnúť všetky svoje počítače s Mac OS X.

Okrem toho sa nová verzia dodáva samozrejme predinštalovaná na nových predávaných osobných počítačoch Mac.

Mac OS X 10.7 je ako prvá verzia Mac OS X čisto 64-bitová a vyžaduje 64-bitový procesor, vyžaduje teda niektorý z Apple počítačov s procesorom Intel Core 2 Duo alebo Core i3, Core i5, Core i7 alebo Xeon.



Najnovšie články:

Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL


Diskusia:
                               
 

...apple je zlo a jobs je upír
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

Na 64-bitovych procesoroch od AMD teda tento OS nebezi?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Bezat by to malo... Len tak pre zaujimavost - Intel si licencoval x86-64 od AMD, kuk na wikipedia ;)
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

kernel je optimalizovany len pre intely, takze s default kernelom to nepojde
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A užívajú si ho fajne?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

jedine co ma na OS X Lion zaujalo je cena 23.99, keby sa tym inspirovalo aj M$, tak by si win hned kupila polovica slovakov co ich ma na cierno.
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

bohuzial nie, nie sme ta cielova skupina ktora je ochotna platit .. tuto sa ludia zohynaju aj po 5 centov medzi elektrickove kolaje
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja neviem, predavat nieco, co je zadarmo, len je to trosku upravene, za viac nez 20 eur, je podla mna zlodejina. No taky windows zadarmo nikdy nebol.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

nemam 100% prehlad, ale nenasiel som nikde MacOS zadarmo pod inym nazvom .. ale porad, rad sa doviem nieco nove ..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"Lion stojí pri kúpe zo Slovenska 23.99 eur" - prd, u nas v robote je v automate po 65 centov! Este aj Snickers je drahsi!

Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

My mame v robote iba automat na kondomy :( co by som dal za automat na Lion...
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Cely den makas ze si na konci dna nemozes ani sadnut a nedaju vam tam ani automat na sladkosti... smutne :/
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ach,ovečky ovečky...
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

Lion z autobatu na hrad ža Števom :)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

"Za túto cenu získava užívateľ právo si upgradnúť všetky svoje počítače s Mac OS X."
...pokiaľ viem, užívateľ si môže upgradnúť maximálne 5 strojov....
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

hej no, nepočítali s fetišistami, čo majú len pre vlastnú potrebu 6 a viac Macov... Na toto by ti už ani Family Packy nestačili :-)
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

tak preco odrbavaju?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Neodrbavaju, len veria, ze taki idioti nie su, ktori maju viac nez 5 macov...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

len ci si tych milion uzivatelov stiahlo legalne alebo nelegalne
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Predpokladam ze sa pocitaju ludia ktory si ho stiahli z App Store.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Predpokladas spravne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

beeee, beeee, beeee
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:

Pridať komentár