neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Orange už predáva viac ako polovicu smartphónov

DSL.sk, 25.7.2011


Mobilný operátor Orange na Slovensku prvýkrát v júni predal viac smartphonov ako bežných mobilných telefónov.

Spoločnosť o tom informovala dnes.

Smartphony, medzi ktoré sa počítajú aj Nokie s operačným systémom Symbian, tvorili viac ako 51% predaných mobilných telefónov v júni.

Z predaných smartphónov tvorili takmer polovicu ešte Nokie, Android má podľa operátora medzi ním predávanými smartphonmi tretinový podiel.

Podiel smartphonov sa blížil podľa informácií operátora k 50% už viacero mesiacov, keď takmer polovičný podiel dosahuje aj za celý prvý polrok 2011.

Celkovo využívalo smartphone v sieti Orange v júni viac ako 500 tisíc zákazníkov, mesačne prenášajú cez smartphóny 17 TB dát.



Najnovšie články:

Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL


Diskusia:
                               
 

za "smart" ceny.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

smart ale brabus
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

clanok na zajtra:
"02 rapidne klesli trzby za 3g internet, ludia zacali kupovat smartphony namiesto 3310"
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Keby sa na Slovensku nieco aj vyrabalo nie len predavalo.
Vsetko sa vyraba v Cine a potom tu vozia tie sajrajty predavat.

Je logicke ze tym Slovensko len chudobnie.
Odpovedať Známka: -3.7 Hodnotiť:
 

Však vyrábaj, kto ti bráni tvoriť bohatstvo na Slovensku?
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

u nas sa vyraba napriklad taky porsche cayenne, a potom sa to vyvaza do ciny, vacsina sa predava tam. ty si vyrabaj gumipusku lebo sa v biznise evidentne nevyznas.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Aj tak to nestaci, ja by som si polovicu smartphonu nikdy nekupil, ked si mozem kupit cely.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

No veď orange už predáva viac ako polovicu, možno to dotiahol už aj na celé smartufóny.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Hmm, sme specificky trh. U nas sa daju predavat aj polovicky smartfonov. Cize nasi vrcholovi manazeri este musia vymysliet ako zvysit efektivitu o tu zvysnu polovicu, aby nemrhali polovickami smartfonov.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

jednu polku tebe druhu polku mne
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

si mozem vybrat ktoru polovicu chcem?
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

tu vacsiu samozrejme..
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

polky su v pohode:D
Odpovedať Hodnotiť:
 


...nebudeme dělat polovodiče, počkáme a budou to CELOVODIČE !!!

Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

"smartphónov"??? to je co za vyraz zasa?

Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

taky isty ako snoubordink
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

tiez som sa nad tym pozastavil vidiet ze niekto naozaj vie dokurvit slovencinu alebo ma "korektor/ka" dovolenku. bud to napisat bez dlzna nad o alebo nahradit ph za f. uz davno som nevidel odpornejsie slovo ako to v nadpise.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 


tak to tu nie si dlho (alebo si nevšímavý ;=)

kluster
www.dsl.sk/article.php?id=4158&hot=6

jailbreaknutý
www.dsl.sk/article.php?article=8961

atď...........

Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

facepalm
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Toto volaju smartphone? HAHAHAHAHAAHAAHAHAAHAAAAAAAAAAA!
Ten dumbphone nieje schopny nicoho uzitocneho, a su pomale ako fras.
HTC Sensation FTW! (od Orange!) :)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nedám celú výplatu za nejaký smartphón.... Čo na ňom stojí desať tisíc korún alebo aj viac? Ako keby boli zo striebra.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

smutné zarabať 333 eur...
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

To ze ty nedas svoju smiesnu vyplatu (333€) za telefon nijoho nezaujima,najdi si poriadnu pracu v bratislave a nie v krcave !
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár