neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Google má novú verziu pre tablety

DSL.sk, 1.8.2011


Spoločnosť Google na konci minulého týždňa oznámila optimalizáciu webového rozhrania svojho vyhľadávača pri prístupe z tabletov.

V novej verzii určenej špecificky pre tablety sú zväčšené tlačidlá a texty, na ktoré užívateľ kliká.

Výber volieb vyhľadávania bol presunutý medzi políčko s vyhľadávaným výrazom a výsledky a jeho podoba je výrazne kompaktnejšia vďaka použitiu tlačidiel, nezaberá tak miesto na ľavej strane stránky.

Okrem toho bol celkovo zjednodušený dizajn, bol zväčšený priestor medzi jednotlivými výsledkami vyhľadávania a zároveň odstránené odkazy napríklad na nacachovanú verziu stránok.

Zlepšený bol podľa spoločnosti aj vyhľadávač obrázkov, v ktorom boli zväčšené náhľady a zrýchlené ich načítavanie.

Zväčšiť
Nová podoba Google na tabletoch, kliknite pre zväčšenie (screenshot: Google)



Nová podoba vyhľadávača je určená pre iPad a tablety s Androidom verzie 3.1 a vyššej, nové rozhranie sa užívateľom má objaviť najneskôr do niekoľkých dní.



Najnovšie články:

Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov


Diskusia:
                               
 

Nuž safari prerobili v iOS 5 ke sa safari s hornou lištou, aby bol plnohodnotný prehliadač, 3 mesiace nato aha hop už to má aj google :D čo viac dodať
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

Akosi mi usla pointa prispevku. Kde vidis tu podobu ? Clanok je o webovej stranke (akoze www.google.com) a ty to prirovnavas k zmene weboveho prehliadaca ?

hmm je to akesi rozbite... :-)
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

novy hrdy majitel mac mini alebo siFona?
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

jeden inteligent za druhým. Keď už tak majiteľ iPadu.
A ku prvému príspevku: Android to mal omnoho skôr
Odpovedať Známka: 1.0 Hodnotiť:
 

tupcek, ze ty si zas nepochopil, ze?
Odpovedať Známka: 1.0 Hodnotiť:
 

Honeycomb to mal uz pred iOs 5 tak co zas riesis
A to mam iPad
Odpovedať Hodnotiť:
 

h0wn0 , kto ma vac ? a kto chce tiez h0wn0 ?
http://www.youtube.com/ watch?feature=iv&
annotation_id=annotation_758906&v=Wes_1dMWxQ8
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár