neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
60% predávaných x86 CPU má integrovanú grafiku

DSL.sk, 3.8.2011


Už 60% procesorov spomedzi x86 procesorov predaných v druhom štvrťroku tohto roka malo integrovanú grafiku. Vo svojej správe o vývoji trhu x86 procesorov za Q2 2011 to uvádza spoločnosť IDC.

Celkovo sa v druhom štvrťroku predalo o 2.9% menej x86 procesorov ako v Q1 ale o 0.6% viac ako v druhom štvrťroku minulého roka.

Výrobcovia x86 procesorov vygenerovali z predaja procesorov príjmy 9.49 miliardy dolárov, o 5.4% viac ako v Q2 2010. Priemerná cena predaného x86 procesora sa tak medziročne zvýšila.

V Q2 posilnila spoločnosť AMD, ktorej podiel sa zvýšil o 1.5% na 20.4%. Podiel Intelu poklesol na 79.3%, Via mala podiel 0.3%.

Intel naďalej výrazne dominuje v segmente procesorov pre pracovné stanice a servery, kde sa jeho podiel ešte zvýšil o 0.6% na 94.5%. V notebookoch Intel stratil 1.9% a jeho podiel dosahoval v Q2 84.4%, podiel AMD 15.2%. AMD má tradične najvyšší podiel v segmente procesorov pre desktopové PC, kde sa jej podiel zvýšil o 1.5% na 28.9%.

AMD začala v druhom štvrťroku, v apríli, dodávať výrobcom počítačov svoje prvé APU procesory s integrovanou grafikou pre tradičné PC, notebooky a desktopy. APU procesory postavené na úspornom jadre Bobcat určené najmä pre netbooky a iné energeticky úsporné formáty počítačov dodáva od konca minulého roka.



Najnovšie články:

NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL
Intel sa už údajne dohodol na výrobe čipov pre Apple
NASA si objednala misiu k Marsu od konkurenta SpaceX
Aj Apple zvýši ceny kvôli vysokým cenám RAM a flash


Diskusia:
                               
 

Prečo nemáme doma cibuľu
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

lebo si si kúpil Pentium Gxxx s integrovanou grafikou a na cibuľu ti nezostalo
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ani na ramky
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

skor si kupil Celer aj ked neviem ci ho !nt3l este vyraba ;)
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

lebo ti MARHA!!! nebola kupit
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Za*ebem plyn!!!
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Lebo pri nej placete, ze nemae pocitac, tak vam ju mamka schovala.
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

Keksy.. A kokot*ny! Ale cibulu doma nemá..
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

mravce sa jej na stole je*ú ale cibuľu doma nemá
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

kuuuu*va jedna !!
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

BZDOCHA!!!
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Vlado z PD?
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD ma v Cesku tovaren na vyrobu procesorov a cipsetov.
A co maju na Slovensku? Konov kkt.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

ved to ... este aj Slovakia Chips je z ceskych zemiakov ...
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

http://goo.gl/bn13b
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Nemecká firma vyrábajúca v čechách "slovenské" zemiakové lupienky. Viva la globalizácia :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pravdepodobne uz aj tie ceske zemaky vymenili za rumunske...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nie zo zemiakov ale z panduriek
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Myslis banduriek?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

myslel pandurky ako flasky od piva Pandur
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

tvoj integrovany mozog je na tom zda sa rovnako
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

jasne, mi z externym sme na tom lepsie
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

S dedikovaným !!!!
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

To je vyborne, lebo ja mam nizku mnzdu a tak si nechcem priplacat za dedikovanu grafiku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

amd ma ati ale intel.. má ehm intel:D to hovorí za všetko :DD
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

renault ma daciu ale bmw... ma ehm... nic o nicom nevypoveda...
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:

Pridať komentár