neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Android je už najpredávanejší aj v slovenskom T-Mobile

DSL.sk, 4.8.2011


Mobilný operačný systém Android v súčasnosti dominujúci vo viacerých krajinách sveta má najväčší podiel medzi operačnými systémami na nových predávaných smartphonoch už aj v slovenskej pobočke mobilného operátora T-Mobile.

Spoločnosť Slovak Telekom o tom dnes informovala v správe o finančných výsledkoch za prvý polrok 2011.

Druhým v poradí po Androide je Symbian, iOS na iPhone 4 má dosahovať "solídne výsledky predaja". Presné podiely jednotlivých operačných systémov Slovak Telekom nezverejnil.

Medzi smartphonmi predávanými operátorom Orange v súčasnosti ešte vedie Symbian s približne polovičným podielom, Android má tretinový podiel. Orange o tom informoval na konci júla.

Najpredávanejšou značkou smartphonov v T-Mobile je Sony Ericsson, najpredávanejším smartphonom Sony Ericsson Xperia X8. Podiel smartphonov na všetkých predaných telefónoch v tomto roku sa blíži podľa Slovak Telekomu k polovičnému podielu, v niektorých kratších obdobiach ho prekračuje a dosahuje maximálne 56%.



Najnovšie články:

NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL
Intel sa už údajne dohodol na výrobe čipov pre Apple
NASA si objednala misiu k Marsu od konkurenta SpaceX
Aj Apple zvýši ceny kvôli vysokým cenám RAM a flash


Diskusia:
                               
 

bolo by trápne ak by nebol kedže väčšina dnešných mobilov používa Android.
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

skôr sú trápne tie hlúpe reklamy od t-debilu...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

najpredávanejšia je Xperia X8, ľudia to kupujú lebo z tých šrotov čo tam operátori ponúkaju je to to najmenšie zlo.
Odpovedať Známka: 6.6 Hodnotiť:
 

Dnes ma meniny okrem chlapcenskeho mena Dominik aj dievcenske meno Dominika. Precooo to DSLko nevie?
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

ráta s tým že používaš mozillu/chrome/operu a uvedomíš si to
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

:DDDDD rehot :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Lebo dievcata zaujima len clanok
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Holt, kto nema na ufona, kupi si Lamdroida.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ani ak by som mal vysoku mnzdu by som si taku hovadinu nekupil, ani SMS s tym naslepo nenapises.
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

Hlavne ze na galaxy s2 som cakal 3 tyzne.. mesiac ho mali v ponuke ale realne ho nepredavali (nemali ani cez eshop) ako dalsich 20 telefonov.. iba lacne lowendy za 1€
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

presne a o Iphone radsej ani nehovorim ,.. skoro pol roka ho neboli schopni dodat
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

A čo je to ten "Android"? To je nejaká nová planéta???
Som o tom ešte nepočula...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Will u marry me?
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

A čomu sa čuduješ???
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

ale nechapem naco ho dali do ponuky.. aby sa mohli vytahovat v reklamach ze mozes mat kazdeho mobil?
sranda je ze hned ako som zistil ze je dostupny tak som si ho isiel objednat a na dalsi den uz bol zase nedostupny.. cize asi mali iba par kusov.. t-debili.. ach
Odpovedať Hodnotiť:
 

mali ste podat podnet za oyeb..
Odpovedať Hodnotiť:
 

v orange na tom boli podobne,po pár dňoch ho nemali a človek musel čakať týždeň kým bude dostupný.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pozna niekto shop mp3.sk, chcem tam SE xperia x8, pride mi slusna cena 126, celkove su tam oka ceny, iba tel si neviem vybat :(
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár