neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
ST a Orange zaplatia za mobilné frekvencie 40.7 a 47.8 milióna

DSL.sk, 10.8.2011


Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky, TÚ SR, stanovil ceny za licencie na využívanie mobilných frekvencií 450 MHz, 900 MHz a 1800 MHz operátormi Orange a T-Mobile na ďalších desať rokov na 40.7 respektíve 47.8 milióna eur.

Dnes o tom informoval Roman Vavro, hovorca TÚ SR.

Obom operátorom skončí platnosť povolení na využívanie frekvencií 450 MHz, 900 MHz a 1800 MHz, ktoré im boli vydané pred 15 respektíve 20 rokmi, na konci augusta. TÚ tak stanovoval podmienky, za ktorých operátorom predĺži povolenie na využívanie týchto frekvencií o ďalších desať rokov.

TÚ pri stanovovaní výšky vychádzal z výšky príjmov operátorov na jedného zákazníka a jej odhadovaného vývoja aj z odhadov vývoja počtu zákazníkov celého trhu do roku 2021. Na základe týchto údajov stanovil spoločnú cenu za pásmo široké 1 MHz na 800 921 eur.

Výška úhrady pre jednotlivých operátorov je následne vypočítaná ako celková šírka pásma v MHz krát jednotková cena, pre Orange úhrada vychádza na cca 40.7 milióna eur a pre Slovak Telekom prevádzkujúci mobilné služby pod značkou T-Mobile na cca 47.8 milióna eur.

Na frekvenciách 900 MHz a 1800 MHz prevádzkujú Orange aj T-Mobile svoje 2G GSM siete. Slovak Telekom využíva aj frekvencie 450 MHz, na ktorých poskytuje pripojenie technológiou Flash-OFDM a v minulosti na nich T-Mobile prevádzkoval analógovú NMT sieť.



Najnovšie články:

NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie


Diskusia:
                               
 

tak ! dajte im vyžrať hovadam zdieračským
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

Presne tak, oni to daju vyzrat tebe
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

to robia už dlhé roky, nič nové
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

a sudruh Miklos bude mat z toho aspon na novy domcek.
Odpovedať Známka: -0.2 Hodnotiť:
 

Keby len súdruh Mikloš
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ako pozeram cast "inteligentov" z diskusii na zozname a podobnych srackach presli na DSL.
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

co tvoje ego utrpelo ujmu ze niekdo prisiel na to tvoje forumko?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

hej, najme ked je to banda kokotov co nema na praci nic ineho iba do vsetkeho miesat politiku
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Prečo J+T nekonkurujú mobilným operátorom na Slovensku???? Lebo ich zákazníci by museli nosiť na hlavách 10 m vysoké antény aby chytili ako tak nejaký signál.......tak ako to je v DVB-T na Slovensku
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Po tom čo sa deje z frekvenciami sa nečudujem že FunFon dal na 3.roky 3.kamošov a je momentálne najlepší pre bežného zákazníka v cene a v kvalite ako aj dobrej sieti. Cenu 12 centov v sekundovej tar. plus 100% bonus za dobitie a 13€ za prenos. Jednoducho FunFon to myslí Vážne do budúcnosti a dlho zrejme bude na trhu najvýhodnejší
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

ved funfon je len dalsia akcia typu tescomobile, a ine karticky dotovane dalsou stranou.
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

FunFon je len virtualny operator a pripadne zvysene naklady realneho prevadzkovatela siete sa pravedpodobne premietnu aj do poplatkov pre virtualov
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

S FunFonom si neviazaný a hocikedy môžeš preniesť číslo ku konkurencii ktorá bude mať lepšie s lacnejšie služby. Byť neviazaný a mať dobrú cenu za minútu a v sekundovej tarif. je super a keď sú aj dobré bonusy. Funfonom volám v rámci rodiny zadara a vďaka bonusom do všetkých sieti ani nie 7 centov. kto ti to dnes dá...
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

No to si mi teda objavil ameriku! Si predstav, že ja mám paušál snov a tiež som neviazaný a môžem si číslo preniesť, kedy sa mi zachce a už pozajtra si budem môcť zobrať Nokiu C6 za 1 Euro bez viazanosti. Dokonca priemerná cena za 1 minútu hovoru je u mňa na úrovni 3 centy. Kto ti to dnes dá... Ešte nech sa tu zamontujú tradičný O2fan(atici) a zistíme, že máme najsamlepšejších operátorov v galaxii.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A kedy môžeš volať pri splne mesiaca alebo pri zatmení slnka lebo ja s Funfonom môžem hocikedy a furt rovnako ....
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ja môžem volať len vtedy, keď má tvoja frajerka plodné dni.
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

Si zamestnanec Funradia?
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

on je jebo kokotrcka
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

funfon 12 centov ? V o2 si dám balíček 100 min. a zaplatím z kreditu 10 € .. minúta teda 10 centov.. v o2 volám po 3 min. v sieti o2 zdarma, takže ma 3 kamoši netrápia .. Nehovorím o tom, že za 6 € na mesiac si dám 3 ľudí ktorým volám koľko chcem a nehovorím už o tom, že pri trištvrte roka som to mal zadarmo ..
Nehovorím o tom, že funfón je iba prašivý orange , ktorý si je vedomý , že tí uvedomelejší ho už nemajú deosť radi a nikdy k nemu neprejdu.
Nehovorím o tom, že z o2 už nejakú dobu píšem sms v sieti o2 za dobite za 10€ zadarmo.
Nehovorím o tom, že keď mi príde sms od o2 tak je to asi vždy nejaký darček alebo pozornosť pre mňa bež žiadnych nákladov .


A mohol by som menovať ešte ďalej , takže funfón si môžeš aj s ich kampaňom strčiť do pomaranča ...
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

tak to si vymenoval zhruba skoro všetky polovýrobky od O2. Sieť o2 je taká biedná že keby nebola podporovana T-m tak by si si málo kde zavolal. 3G mini sieť a 3. mini baličky predražené ktoré idú v EDGE a platíš za 3G. Zrušenie odporuč a získaj M3, zrušenie O2DN. 13 centov za min. keď všetci dávajú 12 centov a 100 perc. bonusy. Nemožnosť prejsť v O2 z faktúry na kredit, sklamanie o2 zákazníkov na faktúru nedostali SMS ako kreditkary, drahý o2 filip kde voláš za 17 centov. A takto môžeme pokračovať ...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ty si falat ch...a O2 je momentalne asi to najdrahsie na trhu a ked ich tolko chvalis zrejme nepoznas konkurencne ponuky. Daj si trosku namahu a najdi si ich - garantujem Ti, ze u hockoho najdes vyhodnejsie a lacnejsie volania ako ma ta tvoja O2 - i ked uznavam, ze vdaka nej ceny riadne klesli, ale zvysni operatori ich cenami uz davno pokorili.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

3G ma nezaujíma , ja chcem iba telefonovať a posielať smsky...

Ďakujem za ostatné výrobky, ale Orange a T-mobile ma už toľko okrádal s hovormi za 15 Sk /min. , kt. by boli doteraz keby neprišlo o2, že ďakujem neprosím.

Ak je o2 najdrahšie, tak mi môžte poradiť čo lepšie má konkurencia, keď nemám paušál , mám skutočné nekonečné volania všade v SR a vždy zaplatím max. 55 € . povedzme prevolám 1500- 2000 min. . Poprosím reálnu ponuku .
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nehovorím o tom, že v pomaranči alebo t-debilkovi mi nikdy neprišla smska typu ... ďakujeme, že ste náš verný zákazník, dostávate 50% zľavu na skipass v jasnej , alebo zadarmo smsky a podobne..Aj po mnohých rokoch u týchto operátorov som sa stretol iba s neochotou pravdaže pokiaľ človeku nekončila viazanosť, pričom za tú vernosť moc neponúkali a to nehovorím o tom, že som mal dokonca program v orangei , ktorý ani nie je v normálne ponuke a ani mnohí zamestnanci o ňom nevedeli...
Tých výhod o2 je oveľa viac ako som v tom prvom príspevku napísal , ale zbytočne popisovať...

Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

a nastalo pomarancove a t=debilne ticho......
Odpovedať Hodnotiť:
 

a za tie peniaze nam postavte dialnice!.. to pod tym Strecnom je strasne...
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Za 88,5 m eur postavis v tom terene tak 2 kilometry, a to enratam tunel.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Tak to hej to je pravda. Ale prečo ?

Lebo konkurz vyhrá jedna firma, tá to predá druhej firme a tá zasa ďalšej firme až nakoniec 10.firma to zrealizuje a ešte aj pekne zarobí. Samozrejme že aj tých 9.firiem ktoré to medzi sebou popredávali pekne zarobia. Čo s toho vyplíva že staviame predražene....

Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

postavia dialnicu, ale akurat tak do dunajskej stredy
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

kiezby! sikla by sa nam tu jedna.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

vysrat sa na cele dialnice, cesty potrebuju novy asfalt, boli asfaltovane naposledy dakdy pred revoluciou. Polepene su tak, ze uz sa ani lepit nedaju a tlmice uz bude treba menit castejsie jak olej. Cesty treba opravit! A peniaze su, benzen stoji 1,47€. Len sa nedavaju tam, kde su urcene.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No neviem podla mna nas skor caka zopar kol kde pridu do hry sudy, uplatky, vyhrazky a nakoniec to moze byt aj zadara?
Takze je za nami iba prve kolo...
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Tak to môže byť lebo sú to všetko západný súdruhovia a keď nadobudnú pocit a možnosť mať niečo zadarmo tak použijú všetky dostupné prostriedky ...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

odpad O2 dostal 2G+3G na 20 rokov za 5 mil. €.
čiže ani sa nebudem čudovať, ked sa budú súdiť, lebo toto bude ich top argument, + ďalšie argumenty.

Proste to posrali už minule, ked vyhralo najhršie O2 s najhoršou ponukou a s najhoršou cenou.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Lebo prisiel ako treti novy ale ked si bude chciet predlzit potom tiez asi dostane tolko hm ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

orange za minuly rok vykazal zisk cca 750 milionov eur. V dalsich rokoch to urcite horsie nebude, skoro urcite to bude naopak stale vyssie. Cize 40/7500 = 0,5%. A to pocitam zo zisku co je nezmysel, kedze to su ich nakladky cize by som to mal pocitat z trzieb - budeme niekde na urovni 0,2%, cize bravo, dali sme zahranicnym firmam zas nieco zadarmo, co mohlo aspon trosku pomoct v statnom rozpocte.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Este si zabudol vydelit tych 40milionov desiatimi kedze je to poplatok za 10rokov.a potom to bude percentualne vychadzat este menej:) (4/750=...)...urcite ich takato suma nezruinuje.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

mal by si sa zobudit....700 mil zisk...no lol
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

tvojích cca 750 miliónov je presnejšie 350 miliónov. http://dopice.sk/LL Stále vysoké číslo, no nezavádzaj.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dosť málo... ved tolko daju na reklamu za týžden. Už sa teším kto bude mať horšiu a otravnejšiu vianočnu kampan čo začne od septembra
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Čo začne no predsa vymívanie mozgov cez reklamy
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Jedno šťastie že slovenské TV stanice vôbec nepozerám, maximálne občas správy, takže som ochudobnený aj od šaniho, neviem kto to je, iba tu na dsl som sa o ňom dočítal :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Po novom su reklamy už aj v správach... len čakám kedy budu moderovať v tričku s logom sponzora a produkty budu umiesťnovať aj do reportáži.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

uplna Futurama
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

futurama je trapna kokotina.
Odpovedať Známka: -1.0 Hodnotiť:
 

ved to si aj ty! :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je pravda, všimol som si ale vtedy prepnem alebo ak pozerám zo záznamu, tak ju preskočím :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nepremenuju sa zase globtel/orange aby neplatili ako kedysi?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

sice som v zivote neobchodoval s mobilnymi frekvenciami ale nebolo by vyhodnejsie keby ich prenajali?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

je to prenajom na 10 rokov..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Máš rád Orange, klikni sem http://dopice.sk/Lp
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nemáš rád Orange, klikni sem

jav as cri pt : vote ( 263403 , 780271 , ` neg ` ) ;
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

javascript:vote(263403,780271,`neg`);
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

kliknem a nic
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to az neuveritelny hnus. Hlavne to ako nas tu vsetkych oje...aju. A este tie trapne vyroky v televizii - "Boli sme zaskoceny vyskou sumy...". Pozrel som si zisk Orange-u za 2010: 335mil. €. Co to dostali za horibilnu sumu? 40mil€/10r = 4mil.€/1r. Tak to sa im ako rapidne znizi zisk?! Som z toho znechuteny!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak, neviem co to ma znamenat tieto kydy v mediach ze oni cakali menej, dobre si napisal mozu byt radi ze nedostali viacej, sak ked sa nepaci prosim na konci augusta si zbalim svoje naradi a vypadnem a nie davat taketo kydy do medii ze sa idu sudit o nizsiu cenu. To uz kde sme.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár