neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Miestny multiplex DVB-T už aj na Orave

DSL.sk, 5.4.2012


Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky, TÚ SR, dnes vydal povolenie pre prevádzku digitálneho televízneho DVB-T vysielača v oravskej obci Bobrov.

Povolenie platné pre kanál K53 získal prevádzkovateľ miestnej televízie TV Oravia.

Vysielač má povolený maximálny výkon v nulovej rovine 500 Wattov a stred anténneho systému je umiestnený vo výške 30 metrov nad terénom.

V testovacej prevádzke bolo vysielanie spustené v decembri, podľa informácií na stránke televízie by mali byť signálom pokryté mestá Námestovo, Tvrdošín a Trstená a viac ako dvadsať obcí.

Podobne ako u ostatných vysielačov sa vysiela s vertikálnou polarizáciou, technické parametre predurčujú bitrate multiplexu 12 Mbps.

Povolenie na prevádzku miestnych multiplexov DVB-T získali rozliční prevádzkovatelia už napríklad v Trnave, Žiline, Trenčíne, Štúrove, Senici, Piešťanoch, Skalici, Jaslovských Bohuniciach, Borskom Mikuláši aj Bratislave.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

Televízia ORAVA...., jej "moderátor" Ďuro Mokrý privádzal do šialenstva hviezdy...

Oravia... zákazníkov...:)
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Pán Bratislava neviem vaša hviezda Juraj Mokrý skorej oxiduje tam u vás v neviem akej "doline" a my na Orave ho musíme trpieť .... btw ked uz pozerám telku tak už fakt radšej tu našu tv orava lebo to čo nám tlačia tie vaše miestne televízie je odpad ...TV INTERNET forever :P
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

Ako veštec by si sa teda neuživil... do blavy mám na "ruský skok", baj očko 500-530 km, podľa trasy.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tak potom máš o to menší dôvod hovoriť niečo o Orave .... TV VYCHODNIARIK :D
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

ešte pred pár rokmi bol TU zázrak mať viac ako 1 program STV, ešte pred pár mesiacmi, asi 24, sa signál dostal iba po najbližšie kopce...

Luxus, ležať na posteli a telefonovať mobilom, či byť na nete... je tu naozaj luxus:))

TV by nám bodla, lebo na JOJ-ke už nie je čo, na Markíze ešte stále čo kukať.

A tak nám stúpa rozvodovosť a tým, ktorým zoberú satelity, tam zase stúpa pôrodnosť..:) Ako na "Východe"
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

WTF ?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Cheers pal. I do appecritae the writing.
Odpovedať Hodnotiť:
 

včera v lokalnom MUXe 52.K v Levicich zhodou okolností pribudla aj TA3 a Patriot..
Odpovedať Hodnotiť:
 

áno pribudli, pridala ich tam firma Avis s.r.o. z Nitry, ale ďalšie nepribudnú..
Odpovedať Hodnotiť:
 

na orave dobre,na orave zdravooo
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

ále na orave ale na orave hej multiplexov málo...

multiplexov málo aj tie h...o šíria

a já naučená a já naučená zízať na bednu do rána!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

na tu mate tip:

http://news.drweb.com/show/?i=2341

:D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ide vam dneska bazos??
mam net od tcomu a dneska som mal problem s dns-kom, vobec nic neprekladal, a teraz nejdu niektore stranky.. :(
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ja nakupujem v tescu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

You Sir/Madam are the enemy of counfsion everywhere!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár