neprihlásený Nedeľa, 2. augusta 2026, dnes má meniny Gustáv
Nexusov s Androidom 5.0 má byť päť, predávať ich bude aj priamo Google

DSL.sk, 16.5.2012


Spoločnosť Google podľa informácií novín The Wall Street Journal mení svoj prístup k výrobcom Android zariadení a predaju a distribúcii týchto zariadení a okrem iného bude spolupracovať naraz s viacerými výrobcami na tvorbe vlajkových Android zariadení so značkou Nexus.

Zmeny majú mať viacero cieľov, eliminovať obavy výrobcov zo zvýhodňovania Motoroly odkupovanej spoločnosťou Google, znížiť vplyv mobilných operátorov na inštalovaný softvér na Android zariadeniach a potenciálne znížiť fragmentáciu Android zariadení a okrem iného tiež lepšie konkurovať v tabletoch.

Jednou z plánovaných zmien je zrejme zvýšenie podielu zjednocujúcej značky Nexus medzi Android zariadeniami.

V prípade Androidu 4.0 spolupracoval Google na Nexus smartphone s jediným výrobcom, Samsungom, ktorý tak zariadenie s touto novou verziou uviedol na trh s náskokom oproti ostatným výrobcom a mal skorší prístup k zdrojovým kódom novej verzie. Na prvom Nexus tablete má podľa dostupných informácií Google spolupracovať zase s Asusom.

V prípade ďalšej verzie Androidu s kódovým označením Jelly Bean má Google spolupracovať na príprave Android zariadení, smartphonov a tabletov, pod značkou Nexus až s piatimi výrobcami naraz.

Google následne tieto zariadenia má priamo predávať v USA, Európe a Ázii, pričom na trh sa majú dostať do konca novembra.



Najnovšie články:

Jediná maďarská jadrová elektráreň znížila výkon už iba na štvrtinu
Nová Futurama začne v pondelok, sprístupnený trailer
Vlaky chodia v SR opäť výrazne pomalšie, kvôli rozťahovaniu koľajníc teplom
OpenWrt opravilo s oneskorením vážne zraniteľnosti aj vo verzii 24.10, odporúčaný upgrade
Aj Mochovce vypínajú jeden reaktor, nie kvôli teplu


Diskusia:
                               
 

zaujimava taktika. kazdopadne bolo evidentne, ze s androidom budu nieco robit. mnozstvo problemov versus pozitiva pre gugl jednoducho neboli v tom spravnom pomere.

kazdopadne rozhodnutia, ktore prijimaju nespadaju do kategorie standardnych.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

kazdej veci chvilku trva, kym sa spravne zabehne.
google ma vyhodu head startu, ovsem ostatni sa potom mozu poucit z jeho chyb, resp. vidiet co je dobre a na to sa zamerat a zdokonalit to v svojich custom romkach. :)

takto sa daju aspon eliminovat vplyvy hw, kedze tipujem, ze kazdy model bude trocha inak postaveny...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Je milé čítať tu o 5ke, viem že to je ešte hudba budúcnosti no ja som sa na svoj telefon ešte nedočkal ani ICSka (HTC Sense)taže mi je kusa do smiechu ... Aj keď je na uvaženie aké nároky bude mať Jelly Bean na telefón ... počkáme uvidíme ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem prečo si tam nenahodíš custom ICS
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chcem Sense a som lenivý ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nebud lenivy, ja som dal vcera ICS na LG Optimus One, vysledok stoji za "pracu"
Odpovedať Hodnotiť:
 

lebo nechce prit o zaruku.

a s tou aktualizaciou treba pocka aspon mesiac, abz sa osvedcila. ICS bol pouzitelny az s verziou 4.0.4
Odpovedať Hodnotiť:
 

cyanogenmod9 uz ma 4.0.4
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam vo fone 4.0.3 a nepride mi nepouzitelny. O co mam prichadzat?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár