neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Chrome je už aj pre iPhone a iPad

DSL.sk, 29.6.2012


Populárny webový prehliadač Chrome od spoločnosti Google je od dnes dostupný aj pre najvýznamnejšiu konkurenčnú platformu pre Android, iOS.

Chrome je k dispozícii pre iPhone, iPad aj iPod touch a vyžaduje iOS verzie minimálne 4.3, je tak dostupný pre všetky iPady, iPhony 3GS, 4 a 4S a iPod touch od tretej generácie.

Rozhranie prehliadača je na iPhone a iPod touch takmer identické s rozhraním na Android smartphonoch, s podporou dotykového gesta zľava doprava alebo opačne pre prepínanie tabov. Po stlačení tlačidla pre zobrazenie zoznamu tabov sa všetky taby zobrazia ako založené karty, v ktorých sa je pri väčšom množstve možné pohybovať, vybrať si požadovaný tab alebo taby priamo zatvárať.

Na iPade je použitá lišta so zoznamom tabov podobne ako na operačných systémoch pre PC a Android tabletoch.

Podporované je prihlásenie ku Google účtu a synchronizácia dát s prehliadačmi Chrome na iných zariadeniach, aj režim Inkognito pre anonymné prehliadanie webu.

Chrome má v súčasnosti už veľmi silné postavenie na osobných počítačoch a podľa jednej z celosvetových štatistík už dokonca predbehol Internet Explorer. Na Androide, pre ktorý bol vydaný vo februári tohto roka, je zatiaľ jeho používanosť obmedzená nízkym podielom vyžadovaného Androidu 4.0.


Prepínanie tabov v Chrome pre iPhone (screenshot: Google)



Chrome pre iPhone a iPad je možné nájsť v iTunes App Store.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

Super +++
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ja len dufam, ze nema tolko bugov, co Chrome pre win...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ked sa na to pozrem chrome nepredstavuje nic prevratne .... takze ostava safari a opera (opera ked je slabe pokritie je nenahraditelna)
Odpovedať Známka: 1.9 Hodnotiť:
 

opera je najlepsia
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

opera je pán!
Odpovedať Známka: 1.5 Hodnotiť:
 

Ja mam radsej divadlo :op
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ocividne opere chyba kvalitny spell-checking
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

velmi sa dnes te4sim super sprava super den uzastne uz istalujem na moj iphone
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

jozkooo, ale ved ty nemas iphone
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

ked nemas iPhone, ako keby si nemal vtaka
(aspon si to poniektori myslia)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ked nemas iphone, ako keby si nemal rakovinu pankreasu.
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Zrazu je chrome od google dobrý ale keď príde telefón od google, tak je to blbosť. jaj ajfonáci, čo už s vami.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

imho je to blbost aj na ifone aj na gogel fone.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Mám iPhone a Chrome naňho práve sťahujem - na 95% viem, že môj prehliadač nenahradí, ale je dobré mať prehľad v tom, ako sa browsery vyvíjajú a podľa toho si vyberať. Rovnako by som stiahol aj Firefox, keby zamieril na iOS...
Proti telefónu od Google osobne nič nemám, ale kto má iPhone, väčšinou by nemenil za nič momentálne dostupné :)
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Tak uz som si myslel ze nasho sencora prepustili. Ale nie. Hura. Hura. Hura.
Sencoruje to tu dalej.
Vitaj spat nas mily Sencor.
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/31Q
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Veď to je dobre, však?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

ano, to je velmi dobre.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ak sa rozpadne, bude o konkurenciu menej pre Microsoft. Treba myslieť práve naopak, kiež by bolo firiem schopných konkurovať Microsoftu viac, aby konečne začali robiť poriadny SW pre ľudí...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

stale to neprinasa v8 ale zobrazuje iba vo web view
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

este doplnim, ze web view na ios nema pristup k nitro enginu na renderovanie a tak bude pomalsi ako safari
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

iOS nieje konkurencia pre android :-D jak moze uzavreta platforma konkurovat androidu ? :-D
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:

Pridať komentár